Bilişim Teknolojileri Dersinde Zor Konu

Kodla Büyü

struggler

Üye
Değerli hocalarım.
Öğrenciler, Bilişim Teknolojileri derslerinde anlatılan konulardan hangi konuları öğrenmekte güçlük çekiyor, neleri öğrenmekte zorlanıyorlar veya neyin anlatılması zor ?

:roll: Görüşlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim..

Dijital Yurttaşlık zordu onu da Keşfet projesindeki materyaller biraz kolaylaştırdı bence.
kodlama öncesi algoritma biraz zahmetli bence...

Ortaokulda programlama anlatırken değişken mantığını anlatmak biraz zor.

İşletim sistemi. Uygulama Yazılımı ayrımını zor kavrıyorlar...

Web tarayıcı ve Arama Motorlarını çok karıştırıyorlar...

mkankan' Alıntı:
Ortaokulda programlama anlatırken değişken mantığını anlatmak biraz zor.
Ben de bu değişkenleri 7. Sınıf seçmeli dersinde anlatıyorum ama anlayanlar 3 hafta oldu %50 yi bulmadı. 1 ders saati yeterli de gelmiyor gerçi ama denemediğim yöntem kalmadı 4 örnek uygulama yaptım / yaptırdım ama

Kullanıcının girdiği bir bilgiyi değişkene neden atması gerektiği olayını somutlaştıramadı çocuklar

GT-I9505 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

s_kajmeran' Alıntı:
İşletim sistemi. Uygulama Yazılımı ayrımını zor kavrıyorlar...

Web tarayıcı ve Arama Motorlarını çok karıştırıyorlar...

Öğrencilerden ziyade çoğunluğun bildiği tek şey google gerisi hikaye giriş sayfası boş ayarlanmışsa internet yok diyorlar. İe, firefox, chrome ... yok varsa yoksa google.

Digital ölçüleri genenllikle anlamıyolar, excel de zorluk yaşayanlar çok oluyo, uzantılar da zorlananlar oluyo, genelde anlamakta zorluk çekiyolar. Ben de bi problem var galiba diyorum ben de

tarayıcı ve arama motorunu derste anlıyorlar ( ya da öyle görünüyorlar) ama sınavda hep karıştırıyorlar.

işletim sistemi konusu da çok soyut kalıyor galiba evde bilgisayarı olmayanlar hele hiç anlamıyor.

ve tabiki algoritma.

Geri