Bilişim Teknolojileri Kaynak Kitap Serisi

Kodla Büyü

deniz1429

Site Gezgini
Hocalarım bi yayın evi bizim okulu arayıp (Özel Bir Kolejde Çalışmaktayım) 5 6 7 8 sınıflar için Bilişim Kitapları olduğunu ve almak isteyip istemediğimizi sordu.

Gönderdiği maili burada paylaşıp sizinde fikrinizi almak istedim. İnceleyip yorum yaparsınız sevinirim.

Teşekkürler.

http://www.ceren-arasta.com/ozel/Ceren_Yayin_Bilisim_Teknolojileri_5_DEMO.zip
http://www.ceren-arasta.com/ozel/Ceren_Yayin_Bilisim_Teknolojileri_6_DEMO.zip
http://www.ceren-arasta.com/ozel/Ceren_Yayin_Bilisim_Teknolojileri_7_8_(DEMO).zip

Yukarıdaki linkler çalışmakta yine de sorun yaşarsanız, aşağıdaki wetransfer linkinden indirebilirsiniz.

http://we.tl/rFH71HJpEE

2014-2015 Öğretim Yılı Fiyat Listesi
Kitap Adı KDV dahil, fiyat (TL)
Bilişim Teknolojileri 1 15,00
Bilişim Teknolojileri 2 15,00
Bilişim Teknolojileri 3 15,00
Bilişim Teknolojileri 4 16,00
Bilişim Teknolojileri 5 18,00
Bilişim Teknolojileri 6 17,00
Bilişim Teknolojileri 7-8 17,00

internette yayinlanan iceriklerden bir kitap olusturulmus gibi duruyor. orijinal bir sey gelmedi. pek begenmedim.

radicalbrain' Alıntı:
internette yayinlanan iceriklerden bir kitap olusturulmus gibi duruyor. orijinal bir sey gelmedi. pek begenmedim.

Evet hocam banada öyle geldi ama sitedeki sunumların görselleştirilmiş hali gibi geldi bana. Extra bişey göremedim ama birde siz inceleyin istedim.

Bende Formül Yayınları ile irtibata geçtim, Formül Bilişim Teknolojileri şeklinde kitapları var, 1'den 8'e kadar. Hepsiburada.com'da falan mevcut satışları.
1'er adet örnek kitap istedim, bu hafta içi kargoyla gönderecekler. Eğer plan program çerçevesinde uyumlu ise öğrencilere aldıracağım. 4 - 5 tl arası ücreti çıkıyor sitelerde, yayınevi daha hesaplı getirebilir.
Kitaplar elime geçince sonuçları paylaşırım.

sert_hard' Alıntı:
Bende Formül Yayınları ile irtibata geçtim, Formül Bilişim Teknolojileri şeklinde kitapları var, 1'den 8'e kadar. Hepsiburada.com'da falan mevcut satışları.
1'er adet örnek kitap istedim, bu hafta içi kargoyla gönderecekler. Eğer plan program çerçevesinde uyumlu ise öğrencilere aldıracağım. 4 - 5 tl arası ücreti çıkıyor sitelerde, yayınevi daha hesaplı getirebilir.

Formül Bilişim Teknolojileri-6
Baskı Yılı: 2008

D&R'de böyle yazıyor, eğer ki öyleyse alınmaz hocam. İnceleyip foruma yazarsanız seviniriz.

5-6-7-8. sınıflar için Ceren ve Formül yayınevinin kitaplarını sipariş ettim. Ceren yayınevinin kitaplarının yanında formül yayınevinin kitaplarının yüzüne bakasım gelmiyor.
Ceren yayınlarını baskı kalitesi ve içerik bakından çok beğendim.
Ayrıca Olcay Büyükçapar'ın kitabını da sipariş ettim fakat elime gelmedi. O daha da iyi geliyor bana.
bir de ceren yayınlarına uygun yıllık plan bulursam çok iyi olacak.

öğrencilere kitap öneremediğimize lütfen çok dikkat edin arkadaşlar. çok can sıkıcı bir konu.

ahmetfx' Alıntı:
sert_hard' Alıntı:

Formül Bilişim Teknolojileri-6
Baskı Yılı: 2008

D&R'de böyle yazıyor, eğer ki öyleyse alınmaz hocam. İnceleyip foruma yazarsanız seviniriz.

Bu kitaplar bana 2008 yılında yayınevi tarafından yollanmıştı. Yeni programımız için uygun değil kullanabileceğinizi sanmıyorum zira ben kullanamıyorum.

Ceren Yayınlarının kitapları müfredata uygun, içerik internetten toplama değil (kitapları tam olarak incelemeden yorum yapılmasına üzüldüm), müfredata ve güncel konulara uyan tek kaynak kitabımız. Her yıl kendini yenilemek için çalışan ekibi var. Hani burda paylaşılanlara emeğe saygı diyoruz ya. Bu insanlar daha büyük bir emek veriyorlar, kitap çıkarıyorlar, yıllık plan ve öğretmen kılavuz kitaplarına kadar. Hatta bir önceki müfredata uygun basılmış kitaplarının etkinliklerinin olduğu cd.leri de vermişlerdi. Hala kullanırım etkinlik olarak. Ayrıca sınıfa posterler de hazırladılar, kullanıyorum. Ayrıca öğrencilerim de seviyorlar kitaplarını.

Son müfredata uygun İlkokul için Bilişim Teknolojileri 1, 2, 3, ve 4 adlı dört kitabı. Ortaokul için ise Bilişim Teknolojileri ve Yazılım 5, 6 ve 7-8 olmak üzere 3 kitabı var. Beş yıldır kullanıyorum, imkanı olanlar öğrencilerine aldırabilir, olmayanlar birer örnek olarak kaynak kitap adına kullanabilir. Ben benim okulumda sene sonu topluyorum öğrencilerden kitapları, bir sonraki sınıfa dağıtıyorum :) böyle bir çözüm de üretilebilir, her yıl kitap aldırtmamak adına.

Biraz reklam gibi oldu :) ama yeterli inceleme yapılmadan yorum yapılmış gibi hissettiğim için ve uzun zamandır da kitapları kullanan biri olarak yazmak istedim.

2008 yılından bu yana kaynak kitap çok araştırdım, çizgi yayınları da güzel bir seri çıkarmıştı ama müfredat değişince ona pek ayak uyduramadı. Biraz çocuksu görselliği fazla ağrı basan bir kitaptı.

Formül Yayınları ise (bizim okul için diyeyim) Daha ilk kitaptan yazı dolu bir içeriğe sahip ve o da ayrıca güncellemediği için bana uymadı (Hala Windows98 ve Office eski sürüm görüntüleri ve anlatımları vardı).

Naçizane Ceren Yayınlarının affına sığınarak yıllık planlarını paylaşmak istiyorum. Belki buradan bir fikir edinebilirsiniz.

Ekli dosyalar

• BTY Yıllık Planlar 2015-2016-ceren yay.rar
    100.3 KB · Görüntüleme: 158
carolyn54' Alıntı:
Ceren Yayınlarının kitapları müfredata uygun, içerik internetten toplama değil (kitapları tam olarak incelemeden yorum yapılmasına üzüldüm), müfredata ve güncel konulara uyan tek kaynak kitabımız. Her yıl kendini yenilemek için çalışan ekibi var. Hani burda paylaşılanlara emeğe saygı diyoruz ya. Bu insanlar daha büyük bir emek veriyorlar, kitap çıkarıyorlar, yıllık plan ve öğretmen kılavuz kitaplarına kadar. Hatta bir önceki müfredata uygun basılmış kitaplarının etkinliklerinin olduğu cd.leri de vermişlerdi. Hala kullanırım etkinlik olarak. Ayrıca sınıfa posterler de hazırladılar, kullanıyorum. Ayrıca öğrencilerim de seviyorlar kitaplarını.

Son müfredata uygun İlkokul için Bilişim Teknolojileri 1, 2, 3, ve 4 adlı dört kitabı. Ortaokul için ise Bilişim Teknolojileri ve Yazılım 5, 6 ve 7-8 olmak üzere 3 kitabı var. Beş yıldır kullanıyorum, imkanı olanlar öğrencilerine aldırabilir, olmayanlar birer örnek olarak kaynak kitap adına kullanabilir. Ben benim okulumda sene sonu topluyorum öğrencilerden kitapları, bir sonraki sınıfa dağıtıyorum :) böyle bir çözüm de üretilebilir, her yıl kitap aldırtmamak adına.

Biraz reklam gibi oldu :) ama yeterli inceleme yapılmadan yorum yapılmış gibi hissettiğim için ve uzun zamandır da kitapları kullanan biri olarak yazmak istedim.

Hocam Ceren yayınlarının günlük planları var mı?

Bende bu sene özel bir okulda da ders vermeye başladım onlarda ceren yayınları almışlar geçen senelerde inceledim hoşuma gitti açıkçası arkadaşlar baskı kalitesi falan güzel konularda güzel işlenmiş gibi gözüküyor. Ama klavuz kitap falan görmedim o nasıl detaylı incelemek lazım.

PeSS' Alıntı:
Bende bu sene özel bir okulda da ders vermeye başladım onlarda ceren yayınları almışlar geçen senelerde inceledim hoşuma gitti açıkçası arkadaşlar baskı kalitesi falan güzel konularda güzel işlenmiş gibi gözüküyor. Ama klavuz kitap falan görmedim o nasıl detaylı incelemek lazım.

Hocam yayın evini arayıp durumu anlatın, öğretmen klavuz kitabı yolluyorlar. Bende bu yıl bütün öğrencilerime oradan aldırdım. Duvar posterlerinden yıllık planına kadar gönderdiler. Ayrıca her sınıf düzeyi için bana 1'er tane öğrenci kitabı ücretsiz yolladılar. Hiç kitap olmamasından iyidir.

loookasit' Alıntı:
PeSS' Alıntı:

Hocam yayın evini arayıp durumu anlatın, öğretmen klavuz kitabı yolluyorlar. Bende bu yıl bütün öğrencilerime oradan aldırdım. Duvar posterlerinden yıllık planına kadar gönderdiler. Ayrıca her sınıf düzeyi için bana 1'er tane öğrenci kitabı ücretsiz yolladılar. Hiç kitap olmamasından iyidir.

Kolejlere mi sadece yolluyorlar hocam, yoksa devlet okullarına da gönderiyorlar mı?

Geri