Bilişim Teknolojileri Kursu (Yeni Yönerge)

Kodla Büyü

muhalif33

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
http://hbogm.meb.gov.tr/www/2014-2015-e ... icerik/312

Yeni yönergeye göre artık BT Kurslarını okullarda Milli Eğitim Müdürlüğü aracılığı ile açabileceğiz sanırım.

6- Kurslar hangi derslerden açılacak?
Ortaokul/imam hatip ortaokulu ve ortaöğretim kurumları haftalık ders çizelgesinde bulunan derslerden veli ve öğrenci talebine göre açılacaktır.

6- Kurslar hangi derslerden açılacak?
Ortaokul/imam hatip ortaokulu ve ortaöğretim kurumları haftalık ders çizelgesinde bulunan derslerden veli ve öğrenci talebine göre açılacaktır.
Bu aslında dershanelere alternatif olarak MEB in ücretsiz vereceği kurs çalışmasıydı. Ben sadece TEOG derslerinden olur diye düşünüyordum. Bu bilgiye göre biz de kendi dersimizden kurs açabiliyoruz.

Bu aralar tamda aradığım bir haberdi.. Hocam paylaşım için çok teşekkür ederim.. Ben şahsen en kısa zamanda müracaat edeceğim. Okuduğum kadarıyla en fazla kaç grup olabilir veya en fazla kaç saat ders sayısı olabilir gibi bir ibare bulamadım. Ayrica diyelimki bir grup olustu o grup ayni gun 5 saat ders diger gun 5 saat ders alabilirmi acaba

evet madde güzelde mağlesef ülkemizdeki yorumlanması önemli inş. uygulama güzel olur

bizim bölüm ortaokullarda da biraz prestij kazansa iyi olacak yoksa halen seçmeli ders gözü ile bakılıyor takan yok gibi

pehepe' Alıntı:
Bu aralar tamda aradığım bir haberdi.. Hocam paylaşım için çok teşekkür ederim.. Ben şahsen en kısa zamanda müracaat edeceğim. Okuduğum kadarıyla en fazla kaç grup olabilir veya en fazla kaç saat ders sayısı olabilir gibi bir ibare bulamadım. Ayrica diyelimki bir grup olustu o grup ayni gun 5 saat ders diger gun 5 saat ders alabilirmi acaba

sanırım 1 grup günde en fazla 2 saat ders alabiliyor.

(3) Kurs dönemlerine göre programlanan kurs saatleri, kurs merkezinin imkânları ölçüsünde her bir kurs günü 2 saatten az, 8 saatten çok olmamak üzere haftanın değişik günlerine dağıtılabilir.Ancak, bir güne aynı dersten 2 saatten fazla ders konulamaz.

muhalif33' Alıntı:
pehepe' Alıntı:

sanırım 1 grup günde en fazla 2 saat ders alabiliyor.

(3) Kurs dönemlerine göre programlanan kurs saatleri, kurs merkezinin imkânları ölçüsünde her bir kurs günü 2 saatten az, 8 saatten çok olmamak üzere haftanın değişik günlerine dağıtılabilir.Ancak, bir güne aynı dersten 2 saatten fazla ders konulamaz.

Teşekkürler hocam..

ortaokullarda ki bilişim hocalarıda rehber hocalar gibi ders saatine bakılmaksızın full alacaklar yoksa sıkıntılar bitmez

haftada 10 saat kurs açabiliyoruz değil mi ben haftada 30 saat derse giriyorum eğer öyleyse ben şöyle bir şey yapmayı düşünüyorum hafta içi 5 gün günde 2 saat sizin görüşlerinizi öğrenmek istiyorum olabilir mi?

Sayın hocalarım kaç kişi Bilişim den kurs almak için başvurur ki yıllardır diyorum bırakın artık bu ders işini. Bu kursların açılacağı dersler belli TEOG hazırlık için MAT, FEN, Türkçe , Y.dil YGS için MAT, FİZ, KİMYA BİYOLOJİ EDEBİYAT

herkesle bahsine girerim ki bir kişi bile Bilişim den kurs istiyorum diye başvurmaz.

bizim için tak çare tek çözüm KADROLU BİLİŞİM TEK. REHBERLİĞİ

BÜNYESİNDE BT sınıfı olan veya FATİH PROJESİ kapsamındaki okullara birer BT normu

Güzel haber ama geçen sene başıma gelenleri anlatayım...
halk eğitim merkezinde kurs açmak istedim olmaz dediler çünkü zaten bir hocaları varmış...
ben de okullar hayat olsun projesi kapsamında kendi okulumda bilgisayar kursu açtım...
ilk talepler olumluydu 19-20 öğrenci başvurdu...kursun ilk günü 10 kişi geldi ilerleyen haftalarda bu sayı 5' düştü sonra 3-2-1 derken kimse gelmemeye başladı...
bi haftası kursa gittim kimse yok ben de dışarı çıktım tam o sırada müfettiş geldi kimse olmadığını görünce soruşturma yedik...
yani sorun şu ki öğrenciler hafta sonu gelmek istemiyorlar belki matematik fen kurslarına gelebilirler ama bilgisayar kursu ilgi çekmiyor malesef.

arkadaşlar anlaşılan 1 ekimden önce başvurmak gerekiyor okula..plan hazırlayan varmı acaba.hangi konulardan kurs açmayı planlıyorsunuz.Scratch ve flash dan düşünüyorum ben.

avy' Alıntı:
arkadaşlar anlaşılan 1 ekimden önce başvurmak gerekiyor okula..plan hazırlayan varmı acaba.hangi konulardan kurs açmayı planlıyorsunuz.Scratch ve flash dan düşünüyorum ben.

ders müfredatı dışına çıkıp kurs verebiliyor muyuz?

only61' Alıntı:
avy' Alıntı:

ders müfredatı dışına çıkıp kurs verebiliyor muyuz?

haklısınız "Ders konuları, derslerin kazanımları dikkate alınarak öğrencilerin okulda tam kavrayamadığı konulara öncelik verilerek konuların pekiştirilmesi ve eksikliklerin tamamlanması şeklinde olacaktır" buna göre sadece ders içeriğine göre kurs açılabilecek.

Geri