Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmenliği Normu

Kodla Büyü
O kişinin tabi yönetmelikten haberi varsa ki yoktur.Önüne gelen şube müdürü oluyor zaten .!

forzabilisim' Alıntı:
O kişinin tabi yönetmelikten haberi varsa ki yoktur.Önüne gelen şube müdürü oluyor zaten .!

Valla hocam emin olamadım bu kişi, Atamaların en son imzasını atan kişi, norm kadro güncellemelerinden, norm fazlalarının yerleştirmelerinden flan hep sorumlu... İnşallah yanlış biliyordur...

paradox99' Alıntı:
forzabilisim' Alıntı:

Valla hocam emin olamadım bu kişi, Atamaların en son imzasını atan kişi, norm kadro güncellemelerinden, norm fazlalarının yerleştirmelerinden flan hep sorumlu... İnşallah yanlış biliyordur...
Hocam illere gelmemiştir daha, önce YEĞİTEK inceleyip şu okullara şu sekilde norm verelim diyecek, alt yapı çalışması dedikleri yani. Ondan sonra inşallah.

mavi85' Alıntı:
paradox99' Alıntı:
forzabilisim' Alıntı:

Hocam illere gelmemiştir haberleri yoktur daha, önce YEĞİTEK inceleyip şu okullara şu sekilde norm verelim diyecek, alt yapı çalışması dedikleri yani. Ondan sonra inşallah.

mavi85' Alıntı:
paradox99' Alıntı:
forzabilisim' Alıntı:

Hocam illere gelmemiştir daha, önce YEĞİTEK inceleyip şu okullara şu sekilde norm verelim diyecek, alt yapı çalışması dedikleri yani. Ondan sonra inşallah.

Anladım hocam inşallah öyledir... Şu tayinlerimiz bi kolaylaşsın artık...

İl dışına yetiştirseler süper olacak. Bu yıl tayinciyim İnşallah. Güzel bir okula gidebilirsem süper olur.

Bt normu == tamirci memur, iyi bir okul için öğretmenliği bırak memur ol, ne kadar akıllıca..

stan007' Alıntı:
Bt normu == tamirci memur, iyi bir okul için öğretmenliği bırak memur ol, ne kadar akıllıca..

Kesinlikle katılıyorum ısrarla tamircilik değil deyip lafı ağzıma tıkıyorlar sanki ben istiyorum böyle olmasını gerçekler bunlar. Hakkımızda hayırlısı olsun inşallah isteyen derse girer isteyen btr olur yine

stan007' Alıntı:
Hocam size ne tamiri yaptırıyorlar. Akıllı tahtaya bir imaj 30 dk alıyor. Ama şunu da düşünüyorum kodlama dersi de yakında gelecek. Sürekli kodlama etkinlikleri yapılmaya başlandı. Bir farkındalık var.

https://twitter.com/ZuhalBSubasi
https://twitter.com/gulgirginn

Bu hocalarımız da sürekli etkinlikler yapıyor. Hayranlıkla takip ediyorum.

denizer55' Alıntı:
stan007' Alıntı:

Kesinlikle katılıyorum ısrarla tamircilik değil deyip lafı ağzıma tıkıyorlar sanki ben istiyorum böyle olmasını gerçekler bunlar. Hakkımızda hayırlısı olsun inşallah isteyen derse girer isteyen btr olur yine

Hocam kimse tamircilik yaptıramaz görev ve sorumluluklarımız belli Nasıl rehber öğretmen derse girmiyor kendine göre yapması gerekenler var ise bizimde öyle teknik işlemler servisindir, kimse hocam şunu tamir et kasayı sök parçala diyemez. Bizim gönüllü olarak bu işleri yapan arkadaşlarımız da yok mu ? var var olmasına ama ben onlara da birşey demiyorum onlarda kendilerine göre haklı çünkü

compteach06' Alıntı:
stan007' Alıntı:
Hocam size ne tamiri yaptırıyorlar. Akıllı tahtaya bir imaj 30 dk alıyor. Ama şunu da düşünüyorum kodlama dersi de yakında gelecek. Sürekli kodlama etkinlikleri yapılmaya başlandı. Bir farkındalık var.

hocam ne imajından bahsediyorsun, kameralar bozulur yap, telefon santralinde sıkıntı çıkar yap, 10 yıllık bilgisayarı süper hızlı yap, elinde malzeme varmı koca bir sıfır, öle ben bilmiyorum yapamam demek her yerde sökmez...

stan007' Alıntı:
compteach06' Alıntı:
stan007' Alıntı:

hocam ne imajından bahsediyorsun, kameralar bozulur yap, telefon santralinde sıkıntı çıkar yap, 10 yıllık bilgisayarı süper hızlı yap, elinde malzeme varmı koca bir sıfır, öle ben bilmiyorum yapamam demek her yerde sökmez...
sen nerde çalışıyosun hocam vestel de mi :?

stan007' Alıntı:
compteach06' Alıntı:
stan007' Alıntı:

Bugün bir hizmetliye kalorifer yaktırırken müdür rica minnet yaptırıyor bu işi. Size ders verseler bunları yine yapacağınızı düşünüyorum. Telefon santrali sizin işiniz mi? Bilgisayarı süper hızlı yap derken müdürünüz overclock kastetmiyordur herhalde. Bunun için sürekli bişey yapmanıza gerek yok. Bilgisayarın performansını artıracak her gün yeni bişeyler mi buluyorsunuz? Siz bunlar benim görevim değil dediğinizde müdür ne cevap verdi? Gerçi bu dedikleriniz her ay bile yapılsa ne kadar vaktinizi alır? İnanın BTR normu büyük bir nimet görevlendirmenin şu an ki haliyle bile sizin bir çok şeyi yapmanıza gerek yok. Bu normun önemi şurada ortaya çıkıyor bazı müdürler seni görevlendirmem veya görevlendirmeni iptal ettiririm dedikleri arkadaşlarımız oluyor en azından bu işi severek yapan arkadaşlar için bir güvence olacaktır.

10 senedir bu işin içindeyim.
Her sene yok Formatör kadrosu şimdi de BTR kadrosu.
Ya arkadaş askerlikte iken askerlik kısalacakmış dedikodusu gibi birşey bu.
Bırakın kadroyu filan derslerinize bakın. Zaten kadromuz var Bilişim Teknolojileri Öğretmeniyiz.

görevlendirme olarak devam etsin, isteyen olsun isteyen dersine girsin.
Böyle bir kadro gelirse söyleyeyim sadece 18 saate karşılığında çalışan memurlara döneceğiz.
5 sene sonra fatih bitti sizi ilçelere memur olarak kaydıralım derlerse ne olacak.
Sene başlarında siz öğretmenlik yapmıyorsunuz Eğitim öğretim ödeneği almayın da denir rahat olun.

Kısaca bizim düze çıkmamızın tek yolu dersler. Başka bir yolu yok.
Şu BTR kadar hep birlikte derslere yüklenseydik şimdi ders sayımız belki de daha fazla olacaktı.

ne yapacaklarsa bir an önce yapsınlar. Sene başında geldim şimdi norm fazlasıyım.

Umarım Bilişim dersini bi beş sene falan kaldırırlar ondan sonra da dünyadan ne kadar geri kaldığımızı anlarlar. Yoksa başka türlü bilişimin önemini kimse anlamayacak ...

artık netlik gerekli ve norm olayı çözülmeli bilişim öğretmenliği teknik anlamda meslek lisesi güzel ama diğer manda çok acı şekilde ilerliyor ve artık görevlendirme oldu mu yoksa ne olacak düşüncesi ile yaşamanın anlamı yok mesleğimizde tıpkı edebiyat tıpkı matematik dersi gibi bir ders olsun yada btr normu açılsın ve bizlerde görev tanımımızda olan görevleri yapalım.

ibrcrc' Alıntı:
artık netlik gerekli ve norm olayı çözülmeli bilişim öğretmenliği teknik anlamda meslek lisesi güzel ama diğer manda çok acı şekilde ilerliyor ve artık görevlendirme oldu mu yoksa ne olacak düşüncesi ile yaşamanın anlamı yok mesleğimizde tıpkı edebiyat tıpkı matematik dersi gibi bir ders olsun yada btr normu açılsın ve bizlerde görev tanımımızda olan görevleri yapalım.
2. dönem yaklaşıyor şimdiden görevlendirme kaygısı başladı

görevlendirmeyi geçtim ben artık. norm fazlasıyım. il merkezindeyim ve merkezde açık okul yok. ya ilçe yazacağım ya da resen atayacaklar.

hocam 5. sınıflara İngilizce hazırlık gelince zaten hepimiz norm fazlası olacağız. Gidecek okul da olmaz o zaman ne yapacaklar bize merak ediyorum.

bu kadar insanın bu norm sıkıntısını nasıl görmezden gelıyorlar yada çözmüyorlar hayretler içindeyim ya

Hocam norm olayı bu sene yetişmez. Yaza yetişirse şükredin derim. Hele bu ara tüm kurumlarda yılsonu işlemleri var. Hayatta birşey yapmazlar. Ancak önceden hazırlamış olacaklar, bakan onayına önceki haftalarda sunulmuş olacak belki o zaman bu ara çıkar yoksa ben inşallah yaza yetişir diye dua ediyorum... MEB'in en büyük hobisi olanı oldurmaz yapmak, öğretmeni mağdur etmek, eğitimi, sistemle oynayarak sistemsizliğe sürüklemek. Ha bide tüm işleri yaklaşık +∞ geciktirmek...

maverick07' Alıntı:
Bildiğiniz üzere norm yönetmeliğinde okullara bt rehber öğretmen normu verilmesiyle ilgili madde de değişiklik oldu. Bugün bu maddenin altının doldurulması için bir arkadaşım aradı ve yönetmelik için çalışma yaptıklarını, sahada çalışan öğretmenlerin görüşüne ihtiyaç duyduklarını söyledi. Bende bilişim öğretmenlerinin takip ettiği bu platformda görüşleri almak ve kendisine iletmek istiyorum.
Bt rehberliğini savunan birisi değilim bunu da öncelikle belirteyim. Bu değişiklik olduysa en azından bizim görüşlerimizle şekillensin istiyorum. Bt rehberliği normu okullarda neye göre belirlenmeli? Kriter ne olmalı? Görüşlerinizi bekliyorum.

Biz görüşlerimizi belirttik. Arkadaş kayboldu. Ne oldu? Görüşlerimiz Nasıl değerlendirildi? Çalışma var mıdır? Bilgilendirilmek isteriz.

hocam kusura bakmayın 26 saat derse giriyorum, bir o kadar okul işi, konuyu çok takip edemedim. arkadaşıma bu konu başlığını ilk mesajımı yazdıktan sonra ilettim. Görüşlerinizi okuyup değerlendirme yapmıştır mutlaka, kendisiyle yarın bir görüşme yaparım. son durum hakkında bilgi alıp burada paylaşırım. yakın bir zamanda sonuç çıkacağını bende zannetmiyorum ama yinede yazan yazmayan tüm arkadaşlara teşekkürler.

Ortaya bir taş atılıyor sonrası ortada kalıyor hakkımızda hayırlısı şu 2.dönem görevlendirmeleriyle uğraşmasaydık iyiydi..

Geri