Bilişim Teknolojileri Soru Bankası Android Uygulaması

Kodla Büyü

Mehmet ali SICAK

Site Gezgini
Merhaba değerli arkadaşlar

Meslek lisesinde öğrencilerimin ısrarı üzerine Bilişim Teknolojileri Soru Bankası uygulamasını geliştirdim. Uygulamada verilen sorulara yanlış cevap verildiği zaman kullanıcıya otomatik olarak soruyla ilgili bilgiler verilmesini sağladık. Böylece hem soru çözerek bilginizi taze tutabilir ayrıca bilmediğiniz konular hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Uygulamaya her hafta soru ekliyorum. Özellikle derslerden sonra işlediğim konular hakkında soruları ekleyerek soru sayısını arttırmaya çalışıyorum. Bilişim alanında ilginç sorularında olacağı bu uygulamayı bilişime merakı olan herkes indirip kullanabilir. Uygulama hakkında yorumlarınızı ve daha neler yapılabilir yönlendirmenizi dört gözle bekliyorum.

Uygulamanın linki https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mas.biliimteknolojilerisorubankas

Elinize sağlık, güzel bir uygulama olmuş.
Birkaç öneri,
Uygulamaya kategori özelliği eklemelisiniz. Eğer meslek liseleri için ise dersler bazında ve modüller bazında kategori oluşturabilirsiniz.
Sorular için 20-30 saniye gibi bir süre konulabilir.
Sorulardan 40 tane kadarını çözdüm. Soruların biraz ağır ve ayrıntı olduğunu ve artık ihtiyaç olmayan (en azından lise öğrencisi için) konularda olduğunu düşünüyorum.
İstenilen konulardan da sınav oluşturabilme özelliği iyi olur. Örneğin, öğrenci olarak BTT sınavına hazırlanmak istiyorum, İç ve dış donanım birimleri kategorilerinden karışık olarak sorular çözebilmeliyim. Hatta iç donanım birimlerinden sadece işlemciler, anakartlar, sabit diskler konularından soru çözebilmeliyim. Yani sorulara etiket eklenerek istenilen etiketlerden soru çözülebilmeli.
Bu özellikler eklenirse öğrencilerime önerebilirim.

@yakuphan Hocam verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. Bu yazdıklarınızı harfiyen ekliyorum. Doğru anlamak adına önerilerinizi aşağıdaki gibi listeledim:
1- Kategori
2- Her soru için 20-30 saniye kadar beklenmesi
3- Soruların güncel konulardan seçilmesi
4- Sınav bazında soru çözebilmek
5- genel kategorilere (iç donanım birimleri) daha dar kategorilere bölünecek (işlemciler, sabit diskler vb)

doğru mudur? hocam

@yakuphan Hocam verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. Bu yazdıklarınızı harfiyen ekliyorum. Doğru anlamak adına önerilerinizi aşağıdaki gibi listeledim:
1- Kategori
2- Her soru için 20-30 saniye kadar beklenmesi
3- Soruların güncel konulardan seçilmesi
4- Sınav bazında soru çözebilmek
5- genel kategorilere (iç donanım birimleri) daha dar kategorilere bölünecek (işlemciler, sabit diskler vb)

doğru mudur? hocam
Doğrudur.

Geri