Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersini Seçebilen Bölümler

Kodla Büyü

sduman18

Üye
Merhaba,
Ben Böte'den yeni mezun oldum, malumunuz sınava girdik ve branş sıralamaları da geçen haftada yayınlandı.
http://www.memurlar.net/common/news/doc ... izelge.pdf ye göre seçebilen bölümleri araştırdım.
1. Bilgisayar Öğretmenliği
2. Bilgisayar Sistemleri Öğretmenliği
3. Bilgisayar ve Kontrol Öğretmenliği
4. Elektronik ve Bilgisayar Öğretmenliği
5. Bilgisayar Mühendisliği (*)
6. Bilgisayar Bilimleri Mühendisliği (*)
7. Kontrol ve Bilgisayar Mühendisliği (*)
8. Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri
Öğretmenliği (**)
9. Matematik-Bilgisayar Bölümü (*) (**)
10. İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri (*) (**)
11. Bilgisayar Teknolojisi Bölümü /Bilgisayar
Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri Bölümü
(*) (**)
12. Bilgi Teknolojileri (*) (**)

Böte'den sıralamam: 270 diğer bölümlerden ise toplam sıralamam : 203 toplam sıralamam 270+203=473 . Diğer branşların meslek liselerindeki atama durumları benim sıralamamı nasıl etkiler?
1. Bilgisayar Öğretmenliği :67
2. Bilgisayar Sistemleri Öğretmenliği:93
3. Bilgisayar ve Kontrol Öğretmenliği:21
4. Elektronik ve Bilgisayar Öğretmenliği: 17.sıradayım,
bu bölümler nerelere atanabiliyorlar ve bu seneki atama durumları ne olabilir? sadece Elektrik-Elektronik Tek./Elektrik // Elektrik-Elektronik Tek./Elektronik bölümlerinin geçen sene 172 kişi olarak atandığını 2012 öğretmen kontenjanlarından öğrendim.

26 ile Meslek liselerine atanabiliyor Böte mezunları.Kalktı diyolar ama geçen sene yine atanan olmuş..Meslek liselerinin bir etkisi olmaz.Kayma olur o da senin yararına ztn

bu sıralamadaki kaymanın ne kadar olacağını merak ediyorum aslında.
1. Bilgisayar Öğretmenliği
2. Bilgisayar Sistemleri Öğretmenliği
3. Bilgisayar ve Kontrol Öğretmenliği bölümleri hangi branşlarda öğretmen olabiliyorlar? mesela Elektrik-Elektronik Tek./Elektrik // Elektrik-Elektronik Tek./Elektronik e atanabiliyorlar mı çünkü ataması baya var buranın.

böte mezunu ve diğerlerinin hepsi ortaokullara ve normal liselere başvurabilirler..böte mezunu meslek liselerine 26 dan ancak atanabilir..
yani özet olarak şunu bilmen yeterli;
kontenjanların tamamı açıklanınca(meslek lisesi,ortaokul farketmez),senin toplam branş sırandan fazla ise(473) ve 26 kesin açarım diyorsan kesin atanırsın şimdiden hayırlı olsun..

Geri