Bilişim Teknolojilerine Şubatta 1197 kontenjan!

Kodla Büyü

TurkAdam

Aktif Üye
arkadaşlar 1197+11 kadro verildi. bölümümüz için hayırlı olsun. atama bekleyen arkadaşları da buraya alalım.

şimdi askerdeyim ve burada tercih yapacağım.

arkadaşlar benim kpss 2015 puanım 80,567 sıralamayı 18 bölümü seçerek yaptım 2082.yim.

eylülde 859 aldılar, şubatta da ilk atamada 1197 kişi alacaklar. toplam 2056 yapıyor. ben 2082. olduğum için önümde tercih yapmaması gereken 26 kişi var.

bu hesap doğru mudur 26 kişi kayma olur mu sizce? ve geçen yıl şubatta toplam ne kadar kayma oldu bilen var mı? atanma şansım % kaçtır sizce?

teşekkürler

Bence sen atanırsın. 1197 kisinin icinde tercih yapacak durumda olmayan ve tercih dışını istemeyen cok kisi cıkar.

41'i açarsanız olur gibi. fakat 18 değil 20-22 bölümden bahsediliyordu sanırım.

sıralamanız doğruysa atanırsınız en kötü 41.tercihten hocam.

Yeni atananlar derse girecek mi arkadaşlar ? Bilgisi olan var mıdır ? 3,5 ay staj gibi bişey konuşuluyor.. Durum nedir acaba

40 tane seciyon gelmiyor sonra zar atıyon hangisi gelirse...kumar resmen...gunahtır kumar bir de devlet destekli :mrgreen:

hocam hakkınızda hayırlısı olsun ama başka kurumlara tercih yapanlar vardır illaki. inşaallah bir an önce atamanız gerçekleşir.

staj var hazirana kadar. bu sistem daha iyi. bundan sonra böyle olcak. asıl atamalar şubatta gerçekleşecek. ağustos bir nevi ara dönem gibi olacak artık.

evet 18 bölüm seçiyormuşuz arkadaşlar.
inşallah arkadaşlar atanırım. 41. seçeneği işaretlicem elbette artık neresi çıkarsa...
bu arada askerde olduğumdan giremiyorum foruma çok.

Allah herkesin gönlüne göre versin.

SONUÇ: sıralamam 2082 ydi. önümde 26 kiişi olmasına rağmen atanamadım. hayırlısı olsun.

Geri