Bilişim Teknolojisi ve Yazılım dersi kitabı

Kodla Büyü

bitefo06

Site Gezgini
Arkadaşlar hala Bilişim Teknolojisi ve Yazılım dersi için ders kitabı soranlar var. Dersle ilgili talim terbiye kurulu kararı derki;
Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünün 03.09.2012 tarih ve 14975 sayılı yazısı üzerine Kurulumuzda görüşülen Ortaokul ve İmam Hatip Ortaokulu Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi ( 5, 6, 7 ve 8. Sınıflar) Öğretim Programının, 2012-2013 Öğretim Yılından itibaren 5. sınıflardan başlamak ve kademeli olarak uygulanmak üzere ekli örneğine göre kabulü,
Söz konusu programa göre ders kitabı hazırlanmaması,

Ortaokulda bu dersi okutan öğretmenlerin bu kurul kararından haberdar olmaması açıkcası beni üzüyor. Her ders için öğretim programlarında kitap boyutu forma sayısı belirlenir, bunlar belirlenmeden ders kitabını kimse yazamaz, kaldıki kurul kararında kitap hazırlanmaması yazıyor. Sürç-ü Lisan Ettiysek Affola. Yeni eğitim öğretim yılında herkese başarılar dilerim.

Öğretim programı ve kurul kararı: http://ttkb.meb.gov.tr/program2.aspx?islem=1&kno=196

Valla tebrikler,
programın kendisini ilk çıktığında okumuştum, kurul karar sayfasını okumamıştım.
Saolun hocam.

Hocam geçen seneyi, alınan bu kararla kitapsız işledik. Merak ettiğimiz bu sene için bir çalışma yok mu? Hazırlanmamasını, alınan karardan ziyade yetiştirilemediğinden olduğunu zannediyordum. Gerçi bu saatten sonra da olmaz herhalde. Artık zorunlu olmuş bir ders için öğrenci kitabı ve öğretmen klavuz kitabı basılmaması büyük eksiklik.

Eslivya' Alıntı:
Hocam geçen seneyi, alınan bu kararla kitapsız işledik. Merak ettiğimiz bu sene için bir çalışma yok mu? Hazırlanmamasını, alınan karardan ziyade yetiştirilemediğinden olduğunu zannediyordum. Gerçi bu saatten sonra da olmaz herhalde. Artık zorunlu olmuş bir ders için öğrenci kitabı ve öğretmen klavuz kitabı basılmaması büyük eksiklik.

Hocam ders zorunlu olduğu için bir değişiklik olabilirmi diye merak ediyorsanız eğer, önce o kurul kararının değişmesi gerekiyor. Kurul kararı değişirse ve kitap olacak derse, kitap boyutu, forma sayısı vs. belli olursa kitap yazarlar ama şu an itibariyla mümkün değil.

bitefo06' Alıntı:
Arkadaşlar hala Bilişim Teknolojisi ve Yazılım dersi için ders kitabı soranlar var. Dersle ilgili talim terbiye kurulu kararı derki;
Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünün 03.09.2012 tarih ve 14975 sayılı yazısı üzerine Kurulumuzda görüşülen Ortaokul ve İmam Hatip Ortaokulu Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi ( 5, 6, 7 ve 8. Sınıflar) Öğretim Programının, 2012-2013 Öğretim Yılından itibaren 5. sınıflardan başlamak ve kademeli olarak uygulanmak üzere ekli örneğine göre kabulü,

Ortaokulda bu dersi okutan öğretmenlerin bu kurul kararından haberdar olmaması açıkcası beni üzüyor. Her ders için öğretim programlarında kitap boyutu forma sayısı belirlenir, bunlar belirlenmeden ders kitabını kimse yazamaz, kaldıki kurul kararında kitap hazırlanmaması yazıyor. Sürç-ü Lisan Ettiysek Affola. Yeni eğitim öğretim yılında herkese başarılar dilerim.

Öğretim programı ve kurul kararı: http://ttkb.meb.gov.tr/program2.aspx?islem=1&kno=196

Eee günlük plan mı yapacağız her gün o zaman ?

Mantıken evet ama, sonuçta ders için elinizde bir materyal olması gerekiyor, kitap olmadığı için konuyla ilgili materyal vs sizin hazırlamanız gerekiyor, yada geçen sene bu ders okutuldu kullanılan kaynaklar paylaşılarak iş yükü azaltılabilir.

bitefo06' Alıntı:

03.09.2012 tarihinde alınan bir karar bu hocam.O yıl hatırlatırım ders seçmeli idi.şimdi Zorunlu.Bence bu yıl hazırlanmasa bile seneye hazırlanacaktır.

O zamn bizim işlediğimiz basmaklar yanlış olacaktır. Bu öğretim programına göre 5 ve 6 larda yeni yıllık plan yapmalıyız ve kitap olmadığı için günlükte olabilir. Kısacası 7. 8. ler secerse eski basamaklar işlenecek, kademeli geçişten dolayı ise 5 ve 6 larda yeni öğretim programına göre yeni bir plan.. Yanlış mıyım siz nasıl yapacaksınız?

birleri çıkıp adam akıllı cevap versin o zaman.ben ne yapacağımı şaşırdım 2 okula gidicem herbirinde 12 saat fakat birinde lab var birinde hiç bir şey yok ben 2 okulla ve 4 tane farklı planla mı uğraşacam? ne anlatacağımı bile bilmiyorum

arkadaşlar cahilliğimi mazur görün ama bişey soramak istiyorum. Ne anlatacağız bu sene, hangi konuları? hangi programları? kafam çok karışmış durumda :(

yadigartbaykal' Alıntı:
bitefo06' Alıntı:

hocam bu tavrınız da beni üzdü maalesef. bir çok kişinin gözünden kaçmış olabilir. Hatta ve hatta şu soru aklıma geliyor bir anda mı aklınıza geldi bu olay madem biliyordunuz o kadar konu başlığı açıldı neden bir tanesinde söylemediniz?
Ayrıca insanların zorunlu olan dersleri için bir kılavuz kitap beklentisi içerisine girmeleri gayet normal.
Hadi diyelim ki belirttiğiniz kararı okuduk, peki yarın bir kitap veya kılavuz yayınlanırsa size sormaz mıyız hani kitap mitap yoktu hani karar varken bizim bu soruyu sormamız ayıp ve üzücüydü?
Uzun lafın kısasını umarım anlamışsınızdır.[/quote

Hocam ben bunu ilk defa burda söylemedim program yayınlandığındada söyledim buyrun bakın ilkogretim-bilisim-teknolojileri-dersi-planlari-f227/bt-ve-yazim-yillik-plan-yeni-programa-gore-t95043.html
Ayrıca sürçü lisan olduysa affola da demiştim ...

Geri