Bilişimcilerin dertleşme başlığı-tek başlık

Kodla Büyü

the_korsan

Site Admin
Yönetici
Arkadaşlar hepimiz ara ara bunalıp sıkıntımızı foruma meslektaşlarımıza döküyoruz bizi en iyi anlayacak yine bizleriz, fakat bu başlıkların sayısı arttıkça artık hepimizde ters etki yapıyor, bu yüzden bugünden itibaren dertleşme, yaşanan sıkıntıları, branşı seçtiğime pişmanım gibi içerikler bu başlığa taşınacaktır.

Lütfen yazacak arkadaşlarımızda sıkıntılı zamanlarından bu başlığa yazsınlar.

iyi forumlar, saygılar

Re: Bilişimcilerin dertleşme başlığı

Hocam bir de bu başlığı sabitleyelim sağa sola bir yere, nasılsa en çok bu başlığı kullanıcaz :mrgreen:
başlamak isterdim ama bu ara keyfim acayip yerinde okulumda bu hafta 5 fare topu çalınması dışında hiç bir derdim yok(yarın son gün dilimi ısırdım İnşallah kazasız belasız biter yarında keyfim kaçmaz) hatta meb internet hattımız acayip iyi çalışıyor şoktayım ben yaptım falan demeye başlıcam yarın :mrgreen: ..

Re: Bilişimcilerin dertleşme başlığıt-tek başlık

O zaman ben başlayayım. Arkadaşlar ben Çanakkale merkezde sözleşmeli bilişim teknolojileri öğretmeniyim. Çoğumuz gibi ben de okulumda norm fazlasıyım. Kendi okulumda 6 saat ders var sadece, iki okula daha gidiyordum 16 saat oluyor toplam. yani toplamda 3 okula gidiyorum. 2. okulun öğretmeninin ayağı kırık olduğu için 2 aylık rapor almıştı .Şimdi diğer okulun öğretmeni geldi ve yeni bir okul arama arayışına mı girecek tekrar milli eğitim? Nasıl olacak arkadaşlar var mı benim durumum da olan? düşüncenizi yazarsanız sevinirim. :(:(:(:(:((((

patari hocamın söylediklerine binanen;

Beni düşündüren şu;

O beş tane farenin topu çalınıyor ya her hafta...Sizde ne kadar yedek top varda takıyorsunuz o farelere :++:

öncelikle hocama cevap yazayım;Hocam bildiğim kadarıyla okulu size milli eğitim aramayacak sene başında müdürler toplantısından sonra ihtiyaçlar bildirilmiş ve giderilmiştir iş size düşüyor siz bulacaksınız yada müdürüm bir arkadaş için araya girip telefonda sormuştu bir kaç okula bu yöntemde aklınızda olsun..

Sonra şu top işine gireyim her hafta değil hocam sadece bu hafta ki vukuat yoksa çaldırmam ben onları :) bir gün sevkliydim müdürüm sınıfı açmış başında da kimse durmayınca misket olarak kullanmaya başlamıştır bizim afacanlar...sayelerinde hepsi optik olacak zaten :++:

Hocam ben BT'nin çelik kapısını kilitlerim ben yokkende (izin,sevk, rapor gibi durumlada) LAB. kesinlikle açılmazdı.

formatörlük için başka okul yazsam...?

mrb herkese,
arkadaşlar okulda m. yardımcımla anlaşamıyorum sürekli bana üstünlük kurma kompleksine girmiş durumda.
2. dönem formatör olarak başka okul yazsam sorun yaşarmıyım sizce?

arkadaşalr benim durumumla ilgili düüncesi olan yok muu :(

invem hocam, formatörlüğü başvurun 2. dönem diyeceğim ama, beden eğitimi ya da müzik öğretmenliğini formatör yapanlar kendi branşımızdan sözleşmeli öğretmenlerii maalesef formatör yapmıyor. Sizin şu durumda yapacağınız gittiğiniz okullarda başka ek dersler almak olacak.

çok yerinde bir karar en azından millet ne sorunlar yaşıyor diye düşündüğümüzde başlık başlık gezmeyiz

hocam dertler derya olmuş bizde :verymad:
burada anlatmakla olmuyor. bir şey yapmalı. :cry:

tugrulbey' Alıntı:
invem hocam, formatörlüğü başvurun 2. dönem diyeceğim ama, beden eğitimi ya da müzik öğretmenliğini formatör yapanlar kendi branşımızdan sözleşmeli öğretmenlerii maalesef formatör yapmıyor. Sizin şu durumda yapacağınız gittiğiniz okullarda başka ek dersler almak olacak.
çanakkale'de de sözleşmelilere formatörlük vermiyorlar. Merkezde de durum kötü demek ki. İLçelerde de sürünüyoruz. Benim durumumda muallakta. Yarın birşeyler ayarlamaya çalışacağız yine. Bakalım nasıl çözeceğiz hiç bilmiyorum.

Sözleşmeli öğretmenlerin fiilen 15 saat derse girmesi gerkiyormuş. Yoksa 2 ay bu şekilde çalıştığımızda(15 saati doldurmadan) sözleşme fesh oluyormuş. formatörlük hem sözleşmelilere verilmiyor hem desaat sayısını doldurmuyor. Okulumuz çok küçük merkeze bağlı köy okulu bütün branşlar var neredeyse ek ders yok malesef, çarşamba günü dilekçe verdim ilköğret,m kurumları yönetmeliğine göre 4-5 lerde 2 saat derse girmek istiyorum diye durum bundan ibaret

bakalım ne cevap gelecek milli eğitimden?

Tuğrul Bey başka okulların biri köy okulu idi onun öğretmeni geldi zaten diğeri ticaret meslek lisesi offffffffffffffffffff şu duruma bak
yaaa
öğretmen yarın ben dersimi en verimli nasıl işler,m diye düşüneceğine işte bunlarla uğraşıyoruz malesef ben 3. yılımdayım ama şimdiden bıktımm yaa nefret ediyorum artık yaa normal olamaz mı herşeyy :(((((((((((((

Eline sağlık hocam, sürekli sıkıldım, daraldım, yoruldum, sinir oldum, daral geldi, kal geldi gibi başlıklardan genelimizi ilgilendiren konuları ana sayfada göremiyorduk. Bir de diğer haber sitelerindeki haberleri alıp sürekli konu açılıyor, bunları da tek başlık altında toplasanız iyi olur.

bu mesajları görmemek için siteye girmiyorum. Bu tek başlık olayı güzel oldu

evet içimi dökeyim biraz....
bilgisayar öğretmeni olduğum için çok pişmanım. bu pişmanlığım her geçen gün daha da artıyor. bu durumdan kurtulmanın yollarını araştırıyorum. ama ÖSS ye yeniden hazırlanmaktan başka çare yok gibi....bu durum beni daha da sıkıyor. Şunu da söylüyorum Türkiye şartlarında bir işe yerleşmek gayet zor şükürler olsun atandım işimin başındayım ama severek yapamadıktan sonra.
ya tüm bilgisayar işlerinin benim üzerime yüklenmesinden bıktım artık. Kendimi öğretmen gözünde göremiyorum bile. Ve şu derslere girme konusunun vs. bir açıklığa kavuşmamasından da çok sıkıldım. Yeter artık MEB bir açıklama yap ne olacağımızı bilelim....ben Öğretmen olmak istiyorum....
Umuyorum ve istiyorum inşallah bize branş değişikliği hakkı tanırlar, bizde matematik branşına geçeriz. teknoloji tasarıma bile razıyım inanın onlar bizden çok çok rahat. hakkımızda hayırlısı olur inşallah.

böyle bi konu açrığınız için teşekkür ederim en azından konu kirliliğine son vermek adına. valla bana en çok dokunan saat 5 olayı

öğretmen olmaktan pişmanım 6 saat dersim kaldı ne olacağım bilmiyorum intiharın eşiğindeyim üstüne birde sözlşemliyim Allah belamı versin bu bölümü seçtiğim için

gokceogretmen' Alıntı:
öğretmen olmaktan pişmanım 6 saat dersim kaldı ne olacağım bilmiyorum intiharın eşiğindeyim üstüne birde sözlşemliyim Allah belamı versin bu bölümü seçtiğim için

naptın hocam Allah Saklasın,intihar felan düşünmeyin öyle şeyler.Elbet herkes birgün hesap verecek.bende çok sıkılanlardanım ama değişen bişey olmayınca sıkılmaktan sıkılıp vazgectim.herşey olacağına varır.

gokceogretmen' Alıntı:
aman hocam ne yaptın sen ya allah senin değil bizi bu hale düşürenlerin belasını versin okadar puanlar al eğitim fakültesinin en iyi bölümünde oku duruma bak yaa

evet arkadaşlar bende müdürzedelerdenimm mesai saatleri konusunda bir türlü anlaşamadık. arkdaşın biri demiş 2. dönem başka bir okula görevlendirme istesem formatörlükte olurmu diye bende aynı soruyu sormak istiyorum bir bilginiz varmı??bizim okulumuz tam gün öğretim yapıyor formatörlerin çalışma saatleri yönetmelikte 8-5 yada 8.30-5.30 olmasına rağmen benim saygı değer idarem haftanın her gününe sabahın ilk saati bana ders koydu dersler 7.30 da başlıyor sabah erken geliyorum yani. sene başında bunu müdürle konuştum hocam erken geliosun erken gidersin dedi ama şimdi her 4.30 da gidişimde laf sokuyor. sanki ben imtiyazlı bişi yapıomuşum kaytarıomuşum gibi bende bu durumu dile getirdiğimde hiç bişi söylemiyor öle önüne bakıyor ben anlamadım şimdi ne yapayım çekip giidorum 4 buçukta ama müdürün bu tavrı beni strese sokuyor sinir oluyorum görevimi yapmama rağmen yapmıomuş muamelesi görüorum resmen...

oznrcll' Alıntı:
evet arkadaşlar bende müdürzedelerdenimm mesai saatleri konusunda bir türlü anlaşamadık. arkdaşın biri demiş 2. dönem başka bir okula görevlendirme istesem formatörlükte olurmu diye bende aynı soruyu sormak istiyorum bir bilginiz varmı??bizim okulumuz tam gün öğretim yapıyor formatörlerin çalışma saatleri yönetmelikte 8-5 yada 8.30-5.30 olmasına rağmen benim saygı değer idarem haftanın her gününe sabahın ilk saati bana ders koydu dersler 7.30 da başlıyor sabah erken geliyorum yani. sene başında bunu müdürle konuştum hocam erken geliosun erken gidersin dedi ama şimdi her 4.30 da gidişimde laf sokuyor. sanki ben imtiyazlı bişi yapıomuşum kaytarıomuşum gibi bende bu durumu dile getirdiğimde hiç bişi söylemiyor öle önüne bakıyor ben anlamadım şimdi ne yapayım çekip giidorum 4 buçukta ama müdürün bu tavrı beni strese sokuyor sinir oluyorum görevimi yapmama rağmen yapmıomuş muamelesi görüorum resmen...
hocam benim 4. müdürüm yeni geldi allaha şükür çok anlayışlı ve halden anlıyor aynı şekilde müdür yardımcımızda öyle olunca yorulsak da zor gelmiyor bişey

sözleşmeli değilim ama sözleşmeli öğretmenlerin durumu beni gerçekten üzüyor inş hiç kimsenin sözleşmesi fesh olmaz :(

MÜDÜR SAAT 17:00 A KADAR SINFTA OTURACAKSIN ÖĞRENCİLER GELİP UYGULAMA YAPACAK DEDİ. BENDE BUNU YAPTIM AMA SONRA TÜM ANGARYA İŞLERİ YAPTIRIP ONURUMU KIRDIĞI İÇİN FORMATÖRLÜK DİLEKÇEMİ GERİ ALDIM.

KAFAM KARIŞIK NE OLACAK HALİMİZ. MEB BİZİ REZİL ETTİ BIRAKTI YETER ARTIK GERÇEKTEN BIKTIMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMM...

Vay ben bu başlığı hiç görmemiştim, süperrr, Şimdi bugün diye başlayıp çokkk anlatasım var ama TIN TIN TIN moduna geçmeyi başardım, bi arkadaş bugün yanımda 15 dakika durdu ''kızım bu senin ki iş değil'' dedi. SABIRRRR.....

Hepimizin işi gerçekten çok zor..Ama isyan etmek, veryansın etmek bize hiç bir şey kazandırmaz...
Ortak noktalarımız var:
1-Hepimiz çok çalışıyoruz...
2-Çoğumuz norm fazlası durumuna düştük..
3-Çoğumuzun 5-10 saat dersi var...
4-Hepimiz her angarya işi yapıyoruz...
5-Hepimiz dertliyi ,kederliyiz..

Ama...

Yapacak bir şeyimiz yok..İsyanın, sitemlerin bize kazandırdığı hiç bir şey yok...formatör olacaksınız dediler, mecbur olduk, 4-5 lerde dersi kaldırdılar,kimse bi şey diyemedi, ders saatini düşürdüler, yapamazsınız diyemdedi kimse...Yani güç bizim elimzde değil..Diyeceği,m ufak tefek şeyleri kafaya takmayın, kim ne derse desin,biz öğretmeniz,diğer tüm branşlardan ve herkesden daha fazla ihtiyac varbizlere...

En iyisi, en güzeli yaptığınız işi en eğlenceli hale getirmek...Ben öyle yapıyorum...Polyanna oluverin ne olacak:) Allah sağlık sıhhat versin,gerisi zaten hikaye biliyorsunuz..

Şunu unutmayın, siz okuldan vazgeçebilirsiniz,tayin ister istediğiniz okula gidersiniz. ama hiç bir okul BİR BİLGİSAYAR ÖĞRETMENİNDEN VAZGEÇEMEZ....

HOŞÇAKALIN...

herkez aynı durumda anlaşılan. ama benim derslerim dolu hiç olmazsa. ama bu sene başında öğretmenlerden biri sınıfına bilgisayar istedi. yanımda idarecilerden biride vardı. tamam dedi idarecimiz. bi bilgisayar koyalım dendi. sonra internet te istemek için ağzından int. kelimesini tamamlarken ben parlayıverdim. OLMAZ diye bağırvermişim. sinirlerim boşalıverdi birden kendimden geçmişim. senin neyine bilgisayar senin neyine internet.
ama sonra ne oldu. o öğretmenin bilgisayarıda oldu, interneti de.
bizimkisi ossuruktan teyyare selam söyle o yere.

Geri