Bilişimcilerin dertleşme başlığı-tek başlık

Kodla Büyü
Re: Bilişimcilerin dertleşme başlığıt-tek başlık

Artık burama kadar geldi, dayanacak gücüm kalmadı arkadaşlar, sinir hastası yaptılar insanı.

ne zaman şu bilgisayar sınıfını lanet olası bilgisayar sınıfınıııı öğretmenlere versem döndüğümde heryeri dağınık buluyorum. bu nasıl iştir ya bu nasıl eğitimcilik. adam oturduğu sandalyeyi bile düzeltmeden kullandığı bilgisayarı kapatmadan nasıl çeker gider. yazıklar olsun yaaa. hep mi aynı olur yeter artık ya. adamlar notlarını bile son dakika giriyor okul kapanacak ya hepsi benim peşimde ya arkadaş sen daha önce nasıl yapıyodun bu işini. çıktı bile almaktan aciz. bu kadar mı adam kullanmak sevilir kardeşim yaaa! yine bugun aynı durum. gittim bilgisayar sınıfına bir tanesi benim bilgisayara oturmuş diğer bütün bilgisayarlar açık, sandalyeler dağınık... gittim sert sert düzelttim bi de laf çarptım nasıl olsa okulun enayisi var gelir kapatır bilgisayarları, düzeltir sandalyeleri............ hocam sen bırak ya ben yaparım diyo.. yeni dank etmiş. idareye 1 söyle 2 söyle 3 söyle........ Fosssssss koca koca adamlar insanlar yaa benden hepsi yaşca büyük. bizi bu durumlara düşürenler!!!!

eeeee' Alıntı:
bilgisayar olmayan okulda dert de olmaz hocam boşverin...olmasın daha ii...bizim okulda her sınıftan 9'ar şube var..2 koca bina düşünün...ve her sınıfta bilgisayar, projeksiyon..lab 2 tane...35 bilgisayar labta sadece... işin içinden çıkamaz oldum..her gün birine bişey oluyor... ya internete bişey oluyor, ya swichler den birine...(sayısını bile bilemiyorum) ya da yazıcılardan birine... ya birine virüs bulaşır, ya birinin kasasından parça alır çocuklar... kafayı yememek için zor durdum bu sene.... boşverin mouseunuz olmasın..oturun dinlenin... :)
onun için size arıza geldiği zaman direk müdahele etmiyeceksiniz en az 1-2 gün üstünden zaman geçirin arıza diye getirdikleri şeyi kendileride çözüyorlar bu sayede.
yine yapamazlarsa o zaman bakın sizi aşıyorsa ek malzeme falan vs bunu ben yapamam bu teknik destek istiyor deyin okulun anlaşmalı olduğu teknik servise arızalı olann maddeyi yönlendirin sizinde başınız ağrımaz idareninde.
baktın laftan anlamıyor gir yapmaya daha da boz bırak bu olmuyor çürümüş de hatta bayansa buna nazar değmiş de. salla gitsin.

ARKADSLAR NEREYE YAZACAGIMI BULAMADIM KUSURA BAKMAYIN OKULUMUZA HALKBANKATAN 5 TANE BILGISAYAR GELDI MUDUR HOCAM BUNLARA BAK MDEDIDE XP KURMAYA CALISTIM NTLDR EKSIK DIYOR NE YAPABILIRIM SIMDIDEN TESEKKURLER

biyologselim' Alıntı:
ARKADSLAR NEREYE YAZACAGIMI BULAMADIM KUSURA BAKMAYIN OKULUMUZA HALKBANKATAN 5 TANE BILGISAYAR GELDI MUDUR HOCAM BUNLARA BAK MDEDIDE XP KURMAYA CALISTIM NTLDR EKSIK DIYOR NE YAPABILIRIM SIMDIDEN TESEKKURLER

HOcam forumda yapılandırılmış XP var. İsosunu eklmemişti arkadaş onu taratabilirsiniz.

Bence bu başlık altında küfürlere sansür uygulanmasın herkes döksün içini :+1:

bende çok dertliyim herşey batıyo bu aralar yer mekan farketmeksizin vara yoğa ağlıyorum geçen müdür ekdersini yapamayız dedi yazın gelmedi az önce biri diyo arkamdan oturmaktan yoruluyolar, iş bi yandan iş dışı yaşam bi yandan çok bunaldım ya pisikolaga mı gitsem ne yapsam

caya' Alıntı:
bende çok dertliyim herşey batıyo bu aralar yer mekan farketmeksizin vara yoğa ağlıyorum geçen müdür ekdersini yapamayız dedi yazın gelmedi az önce biri diyo arkamdan oturmaktan yoruluyolar, iş bi yandan iş dışı yaşam bi yandan çok bunaldım ya pisikolaga mı gitsem ne yapsam

Hocam kendinize aktivite yaratın. Fotoğrafçılık kursuna, veya halk oyunları vs gidin. Çok düşünmekten oluyor bunlar. İşteki stres sosyal hayatınızı da olumsuz etkiliyor.

caya' Alıntı:

zaman zaman bende de oluyor hocamm :(( sizi çok iyi anlıyorumm.. üzülmemeye çalışınn..

saolun hocam teşekkür ederim bazen sadece anlıyorum demek bile yetiyo geçen rehberlikçiyle konuştum sen dert üretiyosun gibi derdin yok aslında dedi :shock öyle bile olsa üretmeminde bi sebebi olmalı :) demi yani

isyanım var benim bu kadereeeeeee,össde aldığım puan ve şu an ki durum daha ne olsun :( :(

ders dinlemek istemeyen, laftan anlamayan, yüzüne tükürsen Yarabbi şükür diyen öğrencilerden bıkktım. bağırmaktan, sinirlenmekten, laf anlatmaya çalışmaktan, adam yerine konmamaktan bıktım. öğretmenlikten bıktım. 7 yılda sinir hastası oldum. öğrencilerin hepsine bağırasım geliyor. yaptığım işten zerre kadar haz duymuyorum. Allahım bi çıkış yolu göster Yarabbim dayanamıyorum. adam yerine konacağım bir branş ya da adam yerine konacağım bir başka meslek istiyorum :cry:

Ben de insanların devlet size boşuna para veriyor, okula gidiyorsun oyun oynuyosun zaten, bi de full ek ders alıyorlar diye düşünmesinden bıktım usandım, branşımızı kaldırsalar düz memur olsak daha iyi herhalde, oooooooooooof yaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :x :x :x
Yalnız bu insanlar da her işleri düştüğünde size gelirler, sonrasında da unuturlar yaptığınız şeyi...

Çok sinirliyim,sinirimden ağlıyorum şu an...
Yeter artık arkadaşlar ya,geçen sene labımı camı bile olmayan göstermelik bir yere taşıdılar,odam da yok.sene başından beri öğretmenler odasında iş ve işlemleri yürütmeye çalışıyorum.bu duruma alıştım artık.comenius projesinde görevliyim,tky de görevliyim,ogye ekibindeyim ve aporlarla uğraşıyorum ,diğer görevler zaten biliniyor site falan filan,hepimizin görevi.müdürümüz sağolsun kıl mı kıl,sürekli açık arayan,birinin bi açığını bulsam dasoruşturma açsam diye masasında soruşturma önetmeliği bulunan,öğretmenler odasına da millet naıo,çalışılıyor mu iye gelen biri.ben de doğum yaptığımdan 12-13.00 arası eve gidiyorum 1 saat.kış gelmesi sebebiyle eve git gel olmasın o 1 saati sona ekleyebilirmiyim 1 saat erken çıkabilirmiyim izniniz olursa dedim.zaten bir rican olduğunda 1 saat düşünen biri.gene düşündü ve sonunda -"zaten bişey yapmıyorsunuz" dedi.yuttum yutamadım.ne demek bişe yapmıyorsunuz.göz önünde dolanmıyorum diye birşey yapmıyormuyum oluyor,şunu şunu yapıyorum dmeek mi gerekiyor,ne kadar yanlış bi laf ediyorsunuz dedim.tamam yapıyosanız sorun yok dedi.bu nedir ya,ne biçim insan lar bunlar,ben bıktım ya bu meslekten,üniversiteye girdiğim güne,bu bölümü seçtiğime,milli eğitim politikalarına...yeter artık,yeter...

aslında işleri yapmayacaksın görecek o zaman iş yapılıyor mu yapılmıyor mu...

bende uzun süre sonra artık dayanamadım. ortak deneme sınavları vardı bugün bende görevliydim çıkınca dedim bir daha sınavlarda görev almak istemiyorum çok sıkıcı oluyor bişide yapamıyorsun dedim boş boş oturuyoruz dedim arkadaşlarıma arkadaşımın biri normalde ne yapıyorsun sanki ders mi işliyorsun dedi gülerek ama zaten bu laflara gıcığız ya bende nerden biliyorsun dersime girdinmi dedim ciddi şekilde sonra gelip bunun rengi nasıl değişiyor resmi nasıl değiştirecem diyorsun dedim. haliyle bozuldu bu kadar dertli olduğunu bilseydim sormazdım dedi başka bilgisayarcıya sorarım dedi bende memnun olurum hatta diğer arkadaşlarıda yönlendir dedim. arkadaşım bozuldu tabi kimseye şaka yapmaya gelmiyor dedi. art niyetli söylemedi ama ben artık yorulmuşum herhalde onda patladım:S ama genel düşünce bu biz derste oturuyoruz çocuklar oyun oynuyor:S

Dün ilçeye Bt rehber dilekçesini vermeye gittim (yazıda kurumnet diyorlar bunlar elden olacak diyor) ilçe formatörü muhterem zatı gördüm midem bulandı dünden beri. Yok niye başka okul seçmemişim o olsa dilekçeleri göndermezmiş yok aldığımız para harammış. Allah seni bildiğin gibi yapsın ey zat. Bilgisayardan anlamaya yıllar önce torpil sendikayla formatör yaptıkları bu tür insanların da temizlenmesi içinde çalışmamız gerekiyor.

Okulda derslik sıkıntısı var arkadaşlar. Bu sebeple ve daha başka sebeplerle dersim seçilmedi geçen sene ve bu sene de... Lab.ı da geçen seneden beri sbs kursu vermek için kullanıyorlar. geçen sene müdür yardımcılarına o kadar söylememe rağmen, "yapamazsınız, benim dersim olmasa da öğrencilere burayı açık tutmam gerekiyor" hiç tınlamadılar bile, sbs kursu için kullanmaya başladılar, sonra 15 gün bi raporlu oldum,okulda olmadığım o süre içinde de bilgisayarları bi kenara üst üste yığmışlar, harabe gibi dağınık dağınık kenara koymuşlar, :x , gördüğümde şok oldum, ve ondan sonra da hiç ilgilenmedim lab.la, ilgilenemezdim de çünkü adamlar bildiklerini okuyorlar :x ....

ve bu sene de durum aynı, müfettiş gelecek diye, "hocam 4,5 tane bilgisayarı kenara kursanız diyorlar".. ben de dedim "kim bozduysa lab.ı o kursun"...ve "sen sorumlusun hocam lab.dan" dedi m yrd.sı bi de pişkin pişkin, ve kendisinin fikriydi lab.ı o hale getirmek... he çıkıp baktığımda da bu sefer, çocuklar klavyelerde tuş bırakmamışlar, hatta ortadan ikiye ayırmışlar, bu kadar da olmaz dedim... yani 4,5 bilgisayar bile kurulcak gibi değil... ki yeni kalvye mouse bile almazlar okula....

şimdi müfettiş geldiğinde, ben ne açıklama yapıcam onu düşünüyorum arkadaşlar, olduğu gibi anlatsam bütün bunları idareyle bozuşurum, he onlar da müfettişlere karşı topu benim üzerime atarlarsa, neler olur bilmiyorum...

müfettiş geldiğinde bu lab.ın hali ne dediğinde, ben ne diyim şimdi, bana bi fikir verin arkadaşlar?

çok sinir bi durumdayım, iyice soğudum mesleğimden, 5 yıldır çalışıyorum ama, ilk 2 yıl lab. görmedim, sonra gördüm de noldu işte..

Hocam en güzeli olduğu gibi anlatmak. hatta siz geleceksiniz diye sırf göstermelik kurmamı bile istediler de. idareyle aranız zaten bozulmuş daha nasıl bozulsunki. ders yok lab yok

hocam idareyle aram iyi görünüyor aslında, okulda kimsenin görünüşte problemi de yok, ama kimse doğru düzgün işini yapmadığı için içten içe sinir olma durumları var.... çok sarpasaracak gibi iş, bilmiyorum valla...
idare yaptıklarını ya da yapmadıklarını unutup hiçbişey olmamış gibi, herşey güllük gülistanlıkmış gibi de davranıyor...

artık sıkıldım valla, sonumuz ne olacak bizim böyle... benim durumda olan bi başkası daha var mıdır acaba... :(

O kadar güzel bi başlık omuş ki... Açan öğretmenimden Allah razı olsun. Burada yazılanları okuyunca yalnız değilim diyorum. Daha mesleğe başlayalı yarım dönem olmasına rağmen yılların yorgunluğu, stresi üzerimde gibi hissediyrm. Yaşlandırdı bu branş beni.

Dersimize, bize yapılan saygısızlıklar, işi düşünce konuşmalar, seviyesiz espriler... Allah hepimize sabır versin can-ı gönülden diliyorum bunu.

bu yıl 3. yılım dolacak ama ben de yıprandım iyice.. 45 kişiyle 20 bilgisayarda ders işleme düşüncesi bile yordu yeterince.. 4-5 saat resim müzik dersine giriyorum ama bilişim dersine girerken inanın daha çok gerilir oldum artık.. Kendime haksızlık edicem diye teknoloji-tasarıma falan geçmedim ama şimdi acaba geçse miydim demekten kendimi alamıyorum.. öğretmenlik mesleğini severek seçen ben branşım yüzünden mesleğimden de soğudum :(

btcikız' Alıntı:
bu yıl 3. yılım dolacak ama ben de yıprandım iyice.. 45 kişiyle 20 bilgisayarda ders işleme düşüncesi bile yordu yeterince.. 4-5 saat resim müzik dersine giriyorum ama bilişim dersine girerken inanın daha çok gerilir oldum artık.. Kendime haksızlık edicem diye teknoloji-tasarıma falan geçmedim ama şimdi acaba geçse miydim demekten kendimi alamıyorum.. öğretmenlik mesleğini severek seçen ben branşım yüzünden mesleğimden de soğudum :(
ben 5. yılın içindeyim alışır gibi oldum "sönme" başladı bende

Arkadaşlar öğrencilerin dikkatini çekecek uygulama konusu lazım sizce ne yapmalıyım?

skrn' Alıntı:
Arkadaşlar öğrencilerin dikkatini çekecek uygulama konusu lazım sizce ne yapmalıyım?

Bir önceki haftaki uygulamadan oldukça farklı ve öğrencilerin o anki psikolojik durumlarına en uygun uygulamayı seçmeniz gerekir. Tabi bunun için özellikle güncel konularla yakından ilgili 3-4 alternatif etkinliğinizin olması gerekiyor.

bir hoca hocam zaten ders mi işliyorsunuz dedi çocuklar bilgisayarın karşısında ne zaman görsem dedi(bunu bilgisayar dersi için söyluyor) şaka yapıyor aklınca bende hocam kamera mı koydun lab a ders işleyip işlemediği nerden biliyon dedim.çocuklar bilgisayar lab'ta tabiki bilgisayar karşısında olacaklar mantığın bu kadarı diyecekken kırmayim dedim insanlık bende kalsın

cahraz' Alıntı:
bir hoca hocam zaten ders mi işliyorsunuz dedi çocuklar bilgisayarın karşısında ne zaman görsem dedi(bunu bilgisayar dersi için söyluyor) şaka yapıyor aklınca bende hocam kamera mı koydun lab a ders işleyip işlemediği nerden biliyon dedim.çocuklar bilgisayar lab'ta tabiki bilgisayar karşısında olacaklar mantığın bu kadarı diyecekken kırmayim dedim insanlık bende kalsın

Hocam, eğer uygun cevabı uygun bir üslupla ifade etmezseniz haklı olduğunu düşünecektir.
Herkese anladığı dilden...

Benim okulda da 1-2 tane böyle gevşek tip var.
"Kulaklığı takıp, akşama kadar film izliyorsun" diyor. Tabii gülerek.
Şimdiye kadar okulda hiç film izlememiş olmama rağmen; "Ee kardeş, bu işler böyle" diyorum gülerek.
P.ştların çok ağrına gidiyor valla. İçten içe büyük keyf alıyorum. :)

Burası dertleşme başlığıya o yüzden yazıyorum kimse yanlış anlamasın :) yaş 30u geçti çoluk yok çocuk yok evlenmek istiyorum artııııkk nereye kadar bu yalnızlık:)

:puhaha: hocam şimdi evliler kaşınıyorsun diyecek sana:) acelesi yok bence hayırlısı de

Geri