Bilişimcilerin yeni norm tehlikesi...

Kodla Büyü

mavi85

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar malum sayın Müsteşar Yusuf TEKİN de açıkladı 5. sınıflarda tamamen İngilizce dersinin verileceğini belirtti, ilk başta pilot okullarda sonra diğerlerinde, yanında olursa beden,müzik,resim gibi derslerin olacağı açıklandı. Bu durumda 1'er ve 2'şer şubeli köy okulunda olan ve 6-8 saat dersi olan yüzlerce bilişim öğretmenimizi norm fazlası olma tehlikesi bekliyor. Elbette bir çok branş bu uygulamadan etkilenecek ama doğrudan etkilenecek olan branş Bilişim Teknolojileri. Çünkü geriye sadece 6. sınıflarda zorunlu 2 saat Bilişim Teknolojileri dersi kalıyor. Umarım bu durumumuz da dikkate alınır..

Re: Bilişimcilere yeni norm tehlikesi...

Hiç sanmıyorum dikkate alacaklarını

şuan 5 lerde 4 saat ingilizce dersi var. seçmeli dersler 6 saat .istediklerini seçiyorlar dı seçmeli derste. şimdi zorunlu seçmeli gibi 6 saat de ingilizce oldu. 10 saat. buraya kadar tamam .12 saat olması için normal normda görünen bilişim dersini alıyorlar 2 saat. bizim ders güme gidiyor. ingilizce oldu 12 saat. Dikkat edecek olursanız ilk feda edilen ders bizim dersimiz oluyor. her zaman topun ucundayız. Bize sahip çıkacak yetkili ve etkili birisi yok muuuu....

Bilişim, sosyal medya sitelerine girebilme yeteneği olarak algılandığı sürece böyle olmaya devam edecek. Bu anlayışı değiştirmek için verdiğimiz emekler her bakan değişikliğinde boşa gitmiş oluyor.

Son durum ne arkadaşlar. Pilot uygulama sonucu ne bir sonra ki yıl için?

Okula labatatuar kurdum kendi bütçemle, çocuklar için debeleniyorum, robotik için uğraşıyorum, ama görüyorum ki bazı kıt kafalılar bilgisayarı sadece facebook olarak gördüğü müddetçe bizim dersin hiçbir önemi yok, hayırlısı olsun artık düşünmüyorum, norm fazlası olursam alırım bilgisayarlarımı giderim başka okula, artık vurdumduymaz oldum,devir yalakalık ve şov devri ne de olsa

Geri