bilişimle ilgili film önerileri?

Kodla Büyü

zambak06

Aktif Üye
arkadaşlar sınıfta öğrencilere bilişimle alakalı izletebileceğimiz film önerileriniz nelerdir? tabi bunu sorarken öğretmen sansüründen (anladınız siz onu) geçmesi gerekiyor. önerilerinizi alayım lütfen.

mark zukerberg ve steve jobs ın hayatını anlatan filmler var son döneme ait

film değil de çok güzel bir komedi dizisi var. The IT Crowd .. Bir şirkette çalışan olan iki arkadaşın başından geçenler.. Harika bir İngiliz dizisi...

Sosyal network olabilir hocam.Yedek parcalar diye bi film var o da bilişim değil tam olarak ancak robot yapımı vs. Anlatiliyor izletebilirsiniz.

Chappie filmi benim hoşuma gitti.Öğrencilere izletmeyi düşünüyorum.

only61' Alıntı:
film değil de çok güzel bir komedi dizisi var. The IT Crowd .. Bir şirkette çalışan olan iki arkadaşın başından geçenler.. Harika bir İngiliz dizisi...

arada bir hala açar izlerim... kesinlikle tavsiye :):)

emrahsahan' Alıntı:
Chappie filmi benim hoşuma gitti.Öğrencilere izletmeyi düşünüyorum.
bende beğendim 2. si gelecek şekilde bitirmişler, aslında güzel bir konuya değinmişler bilişimci olunca da eğlenerek seyrediyorsun

"big hero 6" die bi film var hocam. gelecekte geçen bir film ve ayrıca anime.

robot teknolojileri ile ilgili ilginç bi film. özellikle ortaokul öğrencilerine çok ilgi çekici gelir.

Kesinlikle "Silicon Valley" adlı dizi :) Not:Bir arkadaşım uyarmış beni haklı olarak, mesajı yazalı çok olmuş hatırlayamadım. Konuyu başlatan hocam ya mesajınızı değiştirmiş ya da o zaman ben yanlış anlamışım. Öğrenciler ile izlenebilecek bir film değil,bolca küfür var.

Son düzenleme:
Triumph of the nerds altyazılı bir belgesel. Silikon vadisinin tarihini izleyebilirsiniz

ikinci dönem sonlarına doğru düşünüyordum. çocuklar son hafta moduna girmişler :)

Biraz müstehcen sahneleri olmasa En İyisi Ex Machina,
Orta halli bir film olmasına Rağmen 2016 yapımı I.T izlenebilir diyorum.
Hack Konulu öğrencilerin ilgisini çekebilecek en iyi filmlerden birisi de Alman yapımı Who Am I

Geri