Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

Bilişimle Üretim Etkinlik kitaplarımız Çıktı..Örnek talepleri için başvuru..

Konu, 'BBNET Etkinlikler ve Duyurular' kısmında SıfırBir Yayınevi tarafından paylaşıldı.

1. SıfırBir Yayınevi

SıfırBir Yayınevi Site Gezgini

Bilişim Teknolojileri ve Yazılım
    Bilişimle Üret Etkinlik Kitaplarımız Çıktı..
    Türkiye'de ilk Alanında Tek.

https://www.sifirbiryayinlari.com/form/rnekkitaptalep-g2.html

buradan başvuru yapabilrsiniz.
    ekibimiz tarafından sizlere ulaşılacak..

Millî Teknoloji Hamlesi ile ülkemiz, genç nesile yeni bir ufuk açarken 7’den 70’e hepimiz yeni yüzyıldaki bu hızlı teknolojik değişimin farkındayız. Biliyoruz ki; teknoloji üreten toplumlar gelişir, geliştikçe de o ülkede refah düzeyi artar. Dolayısıyla düşünen, kodlayan ve üreten bir nesil ihtiyacı kaçınılmaz bir gerçek olarak gözümüzün önünde durmaktadır.

Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi, Bilişimle Üretim Pilot Uygulaması kapsamında çocuklarımızın bu teknoloji hamlesi trenini kaçırmamaları için bir fırsat. MEB‘in 2023 Eğitim Vizyonu’nda yer alan “çağın ve geleceğin becerileriyle donanmış ve bu donanımı insanlık hayrına sarf edebilen, bilime sevdalı, kültüre meraklı ve duyarlı, nitelikli, ahlaklı bireyler yetiştirmek” amacından yola çıkarak Bilişimle Üretim müfredatı kapsamında çocuklarımıza EBA içerikleriyle uyumlu, düşündürücü, eğlenceli, öğretici ve üretim odaklı harika bir etkinlik kitabı hazırladık.

BİLİŞİMLE ÜRET kitabımızda, basitten zora uygulamalar ve projelere yer verilmiştir. Çocuklarımız bu etkinlikler ile düşünen, yorumlayan, girişimci ve üretken yönlerini ortaya koyabilecekler ve hayal gücü sayesinde yeteneklerini keşfedebilecekler. Birbirinden eğlenceli ve uygulamalı etkinliklerin yer aldığı kitabımız, öğretmenlerimiz için de yararlı bir etkinlik kitabı olacaktır.

Birbirinden değerli ve alanında uzman Bilişim Teknolojileri Öğretmenlerimiz Cemal Güngör GÖKALP, Emrah HAS ve Ömer DURMUŞ, alandaki öğretmenlerimizin görüşleri doğrultusunda bu kitaba hayat verdiler. Alanında ilk ve eşsiz bu kitabı, sizlerle buluşturmaktan mutluluk duyuyoruz. Artık öğrencilerimiz, geleceğin teknoloji yıldızları olmaya hazırlar.
    …ve ne diyoruz? #bilişimleüret

Son düzenleme: 20 Ağustos 2021
  2. buzdagi83

buzdagi83 Seçkin Üye Seçkin Üye

Elinize sağlık. Kitapların içindekiler bölümlerini görebilir miyiz?

cgg*seco, omd ve hasemrah bunu beğendi.
  3. SıfırBir Yayınevi

Hocam örnek talep formunu doldurursanız arkadaşlar size ulaşıp kitapların ilk 30 sayfasını size atacaklardır.

murat ilter ve hasemrah bunu beğendi.
  4. buzdagi83

buzdagi83 Seçkin Üye Seçkin Üye

Teşekkürler

omd bunu beğendi.
  5. hbbkr

hbbkr Seçkin Üye Seçkin Üye

Elinize sağlık hemen doldurdum formu . Diğerleri çok iyiydi bunlar da eminim öyledir

cgg*seco, gregor-samsa, omd ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  6. SıfırBir Yayınevi

Güzel dilekleriniz için teşekkürler öğretmenim..
    en kısa sürede ekibizimiz sizlerle iletişime geçecektir.

hbbkr, hakanyandım, ofkar ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  7. hasemrah

hasemrah Seçkin Üye Seçkin Üye

Hayırlı olsun. Yazarları arasında olmaktan gurur duyuyorum. Biz ekip olarak büyük bir aşkla, emekle, heyecanla çalıştık. Amacımız alanımıza katkı olsun. Türkiye'de Bilişimle Üretim pilot uygulamasını yürütücecek okul öğrencilerine ve branştaşlarimiza harika bir etkinlikler kaynağı olacağını umut ediyorum.
    Konuya her göz atan arkadaşımızın görüş ve yorumlarını okumaktan mutluluk duyacağız.

AtillaHoca, jazemin, hbbkr ve 8 kişi daha bunu beğendi.
  8. metafor

metafor Site Admin Yetkili Kişi

2020-2021 Eğitim Öğretim döneminde yoğun emekler verilerek ortaya çıkan 5,6,7 ve 8. sınıf BTY kitaplarımızın ardından 2021-2022 Eğitim Öğretim dönemi için hazırlanan 4,5 ve 6. sınıf BTY Etkinlik kitaplarımız nihayet öğrenci ve öğretmenlerimizle buluşuyor.

Şu ana kadar bu proje için emek veren @cgg*seco @hasemrah @omd @hakanyandım @ofkar hocalarımıza, @SıfırBir Yayınevi'ne ve Üyelerimize, BBNET Yönetimi adına çok teşekkür ederim!

Öğrencilerimize faydalı olması dileklerimizle...

mihmandar1, hbbkr, metakan ve 8 kişi daha bunu beğendi.
  9. ridone06

ridone06 Aktif Üye

Elinize emeğinize sağlık.

hasemrah, cgg*seco ve omd bunu beğendi.
  10. hakanyandım

hakanyandım Üye

Alanımıza hayırlı olsun, ekibin eline sağlık

11. sacmalik

sacmalik Aktif Üye

Meb kitap verecek mi?Ay'a çıkmadan önce halletseydik.ya da bilgisayar lab kurulsun.Bilgisayar labı Mars'a çıkınca olabilir sıkıntı yok.

Son düzenleme: 20 Ağustos 2021
    horozerk ve omd bunu beğendi.
  12. hbezeniroglu

hbezeniroglu Seçkin Üye Seçkin Üye

Örnek kitap için başvuru yaptım ama ilk 30 sayfa saçma olmamış mı yeni gördüm mesajınızı :)

omd bunu beğendi.
  13. cgg*seco

cgg*seco Seçkin Üye Seçkin Üye

Hocam geçen sene pandemi sebebiyle 5,6,7,8. sınıf kitapların z-kitap hali ücretsiz erişime açılmıştı. Ancak maalesef alanımızda birkaç işgüzar arkadaşımız emeğin karşılığı olmasın diye uğraşırcasına kitapların ücretsiz z-kitap hali verilmesine rağmen jpg->pdf çevrim işlemi yapıp bu pdf dosyasını isteyen kişilere el altından ulaştırdığı duyumlarını aldık. Yayınevi sağolsun bu kitaplarda da yine tüm öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz faydalansın diye dijital halini paylaşma niyetini ve arzusunu belirtti ancak biz yayınevini uyardık. İlk 30 sayfa kısmı ise kitabın demosu gibi düşünebilirsiniz. Özellikle içindekiler sayfası etkinlikler ve konular hakkında bilgi verecektir. İlerleyen dönemlerde kitabın dijital halini piyasaya sürme insiyatifi yine yayınevine ait.

hbbkr, hbezeniroglu, hasemrah ve 5 kişi daha bunu beğendi.
  14. metafor

metafor Site Admin Yetkili Kişi

Hocalarım, bu kitaplara iki yıldır çok emek verildi, pandemiye rağmen bir adım geri atılmadı.

Kitapların duyurulması ve eğitim kapsamında öğrencilere ulaşması konusunda desteklerinizi bekliyoruz:)

15. SıfırBir Yayınevi

Sayın hocam bilişim dersi ile alakalı milli eğiitim herhangi bşr kaynak dağıtımı bulunmamakta.

omd bunu beğendi.
  16. SıfırBir Yayınevi

Sayın öğretmenim kitaplarımız tüm türkiye geneli bayilerimiz ulaştırışdı bayilerimizde kitaplar mevcut.
    bayilerimizden kitaplarımıza ulaşabilrsiniz..
    ayrıca sitemizdende sipariş verebilrsiniz toplu aloımlarda bayiler ek indirimler yapacaktır..

omd, hbezeniroglu ve hasemrah bunu beğendi.
  17. serkan42

serkan42 Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

hocam madem 30 sayfa paylasilacak neden form dolduruyoruz

server06 ve Muallime_bil bunu beğendi.
  18. hbezeniroglu

hbezeniroglu Seçkin Üye Seçkin Üye

haklısınız hocam ben sadece başvurduktan sonra 30 sayfa olduğunu gördüğüm için yazdım. kesinlikle haklısınız bu şekilde demo versiyon hazırlamakta değişik bir ülkede yaşıyoruz.:eek::eek:

omd ve cgg*seco bunu beğendi.
  19. serkan42

serkan42 Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

telif davası açılamiyor mu hocam?

20. cgg*seco

cgg*seco Seçkin Üye Seçkin Üye

Muhtemelen açılır fakat yayınevi zaten tüm öğretmenler ve öğrenciler ücretsiz faydalansın diye ücretsiz erişime açtığı için niyetler halis kalsın diye düşünüldü. Branşımız diğer branşlar gibi değil maalesef. Öğrencilerin kitap alma oranı bizim branşta diğer derslere göre düşük kalıyor. Öğretmenler birde dijital kaynakların yeterli olduğunu öğrencilere belirtirse kitaplar maalesef emek verildiğiyle kalıyor. Yayınevinin alana daha fazla yatırım yapması için takdir edersiniz ki kitapların belirli bir satış oranına ulaşması gerekli. Dediğim gibi kitapların dijital halinin yayınlanması insiyatifi yine yayınevine ait. Belki ilerleyen dönemlerde bize bir sürpriz yapar.

omd ve metafor bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal