bilsa haftalık ders dağıtım.

Kodla Büyü

malcolmx64

Aktif Üye
arkadaşlar okulumuzda bilsa ders dağıtım programı kullanılıyor.. ancak bilsa kurulu bilgisayara format atmam gerekti.. şimdi tekrar bilsayı nasıl kurabilirim.. müdü illaki bilsa olsun diyor.. yardımcı olabilirseniz svinirim..

Re: bilsa haftalık ders dağıtım acil yardım gerekli..

hocam ilk önce bilsa klasörünün yedeğini almalısınız. format attıktan sonra bilsa klasörürünü aynen program files kopyalayın.sonra bilsanın sittesinden terminali indirip kurun. bilsa içindeki ders dağıtımın exe sini çalıştırdığınızda sizden şifre isteyecek sizde bilsa bayinizi arayarak şifre konusunda yardımcı olacaklardır.

ders programı için de Hdp adlı dosyayı program files içerisindeki bilsa klasörüne yapıştırın. ve masaüstünde gösterin. Daha sonra programla ilgili bi dosyayı windows/system içerisine atın. Hatırladığım kadarıyla yazdım arkadaşım kolay gelsin

Güzel bir ders dağılım programı tavsiyesi olan varmı?

ASC timetables in uzerine program yok....ancak 2008 versiyonunu kurun...***** de var internette...

asc iyid resmiyeti yok yahu öğretmenin kaç saati ücretli kulubü aslını teslim aldım ıvır zıvırı nöbet yeri tayini yapma gibi fonksiyonları yok galiba varda ben mi çözemedim kullananlar varmı aceba.

Cok ozelligi var asc nin ancak turkiye icin ozel olmadigindan dediginiz ozellikler olmayabilir..turkce kurup demo suna bakmak lazim..

Progmatik kullanan arkadaşlar.Bu programı kurdum, güzel, ancak otomatik dağıtım butonu aktif değil.Bu da dersleri ben el ile dağıtacağım demektir.o zaman ne anladım bu programdan.Eksik bişi mi bıraktım acaba.Bilgisi olan arkadaşlar yardım lütfen.

arkadaşlar bilsayı kumam gerekiyor kurulum hakkında bilgisi olan detaylı bilgi verirse çok sevinirim yardımlarınız için teşekkürler

arkadaşlar başka konu açmak yerine buraya yazayım dedim.
Bizim okulda çoook acil olarak bilsa ders dağıtım programı lazım. İnternette aramama rağmen bir türlü bişi bulamadım.
Asc denilen programı kurdum ancak key dosyasını bir türlü çalıştıramadım. Key dosyasını açtığımda herhangi bir key üretmiyordu...

Müdür Yrdnin Pc acayip yavaş ve format atılması gerekiyor ancak Bilsa hdp olduğu çin atamıyoruz

evet arkadşalr bende mürd. yardımsının pc ye format atmam gerekiyor..bilsa nasıl kurtara bilirm bir bilgi veriseniseniz sevinirimm...???

Acronis ile bilsalı haldeki imajını alıp dvd ye çektim. Sonra temiz bir format atıp herşeyi tam iken bir ikinci bir imaj daha aldım. Normal zamanlarda temiz haliyle kullanıyoruz ama bilsa ile ders programı yaacağımız zaman acronis ile geriye dönüyorum işim bitince tekrar bir ikinci imaja dönüyoruz.

hocam bu bilsanın cracklisi falan yok mu yaaa...elinde güzel bir programı olan varsa paylaşırsa çok mutlu olucam..progmatikle çalışıyorum ve deli etti beni...çok hantal bir program...yok mu adam akıllı algoritmalarla çalışan bir ders dağıtım programı

Merhalar, Bilsa programında hazırlanmış olan ders programlarını excel ya da benzerlerine export etme şansımız var mı?
şimdiden teşekkürler...

seçmeli ders dağıtımında supergen bir numara.
5.sınıflar 9 şube
14 seçmeli ders seçildi
360 öğrenci
13 derslik var
10 saniyede tüm dağıtımı yaptı.

Mehmet hocam elle gruplama yaptıktan sonra excell den fark ne? 10 saniyede dağıtır ama gruplarken saatlerini alır belkide günlerini :idea: Bilsanın 5.0 versiyonunu yükle bir istersen. Yoruma gerek yok. Merak iyidir. Otomatik gruplama ve inanılmaz bir dağıtım motoru yapmış. Bilsanın bir okulu ve eski bayisiyim türkiyede de bu versiyonu ilk ben kullandım :idea: yarın e-okuldan seçmeli dersleri ve öğrencileri direk çeken versiyonuda çıkartacaklarmış.

Bilsa yeni versiyonu kullanan kimse var mı aramızda ?
Sabit 4 seçmelimiz vardı ama şikayetler filan değiştireceğiz, 11 şube 440 öğrenci tüm tercihlere göre dersleri açacağız, asc - excel ortaklığı ile dağıtım yapabiliriz, yapabiliyoruz ama idarecilerin kendi başlarına yapabilmeleri için asc'yi de tek başlarına kullanamadıkları için buna geçmeyi düşünüyorum...
Yeni versiyon seçmeli dağıtımını kullanıp tecrübe eden arkadaşlar, reklamındaki gibi tam otomatik dağıtımı yapıp çakışmaları tespit edebiliyor mu?

Hocam aynen. 5.0.1 versiyonunu yükleyin. E-okuldan direk öğrencileri,seçmeli derslerini vb.. Direk de alabiliyor.fazla söze gerek yok hocam

merhaba arkadaşlar bilsa yüklü bilgisayar bugün çöktü.Okulda ne şifresi ne de bilgisayarın imajı var.Müdür yardımcı bilsa hdpnin kurtarılmasını istiyor.Aramızda bozuk laf anlatamıyorum.Programı nasıl kurtarabilirim?

teşekkürler hocam yarın arayıp bi şansımı deneyim.Uzun zamandır kullanılıyormuş sanırım program yakın zamanda yüklenmedi yardımcı olacaklarını sanmıyorum o yüzden de. pcnin halide imaj alınacak durumda değildi o da öyle kaldı.yarın laf işitcem kesin :x

Programın 5.0.5 son versiyonunda excellden öğrencileri seçmeli derslerini çektiğiniz gibi e-okuldanda çekebiliyorsunuz. Bunun yanında sınıf ders öğretmen şube bilgilerinizide e-okuldan çekebiliyorsunuz ve dağıtımlarınızı e-okula teker teker işlemek yerine tek bir tuşla e-okula gönderebiliyorsunuz. Öğrencinin seçmesi gereken saatler programda parametrik.bunu belirleyip seçmeli gruplandırmasınıda dağıtımıda tam otomatik yapıyor. Dağıtım motoru gerçekten etkiliyici

Arkadaşlarım bilsanın ders dağıtımında bir kaç okuldan öğretmen el programlarının e-mail ile öğretmenlerin e-mail adreslerine gönderdiklerini duydum. Bugün bilsacıları aradım ulaşamadım.
Hangi bölümden ve nasıl yapılıyor bu işlem ?

Geri