bilsa hakkıında yardım

Kodla Büyü

fernandito

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar geldiğim okulda çok eski bir bigisayarda bilsa yüklü ondada bilgiler var. idareye yeni bi bilgisayar kurduk, benden yeni bilgisayara bilsa kurmamı ve eski bilgilerinde bu kurulan bilsada olmasını istiyorlar, bilsa hakkında da pek bir bilgim yok bilen arkadaşlar yardımcı olabilirler mi, şimdiden teşekkürler...

fernandito' Alıntı:
arkadaşlar geldiğim okulda çok eski bir bigisayarda bilsa yüklü ondada bilgiler var. idareye yeni bi bilgisayar kurduk, benden yeni bilgisayara bilsa kurmamı ve eski bilgilerinde bu kurulan bilsada olmasını istiyorlar, bilsa hakkında da pek bir bilgim yok bilen arkadaşlar yardımcı olabilirler mi, şimdiden teşekkürler...

Kullandığınız eski sürümün verilerinin güncel sürüme aktarılıp aktarılamayacağını bilsa'ya sormalısınız. Bizim okulda her sene güncelliyorlar versiyonu hersene yeni sürüme verileri de aktardılar. Ancak Yıllık olarak ücret istenmesi (210 TL idi geçen sene) biraz insafsızlık olmuş diye düşünüyorum. Bir kerelik alınsa ücret neyse...

fernandito' Alıntı:
hocam bendede aynı sorun vardı bende merkezi aradım sözleşmeniz devam ediyorsa 2 yıl 3 yıl hizmet vermek için analşma yapılır bilsa merkezden terminali indirin kurun telfonla arayın okul kodunu söyle yada bilsa kodunu ordan onay verecek size tamam

yada şunu deneyin acronisle sistemin komple yedeğini al diğer bilgisyara kurun yedeği olabilir belki bu dediğimi denemedim birinciyi çok yaptım kolay gelsin

Önceki okulumda kullanıyorlardı. Çöken makinanın hardisskini başka makinaya 2. disk olarak takıp formattan önce C: sürücüsünün direk altındaki ya da Program Files içerisindeki Karma klasörünü DVD ye yazdırmıştık. Yedek dosyaları da o klasörde oluyordu. Format sonrası idareciler firmadan gelen görevli ile Bilsayı baştan kurup DVD deki yedekleri geri yüklemişlerdi.
Firma ile görüşürseniz nasıl bir yol izlemeniz gerektiğini söylerler. e-okul çıkınca işleri epey azaldı ama liselerde hala Bilsa kullanılıyor.

Geri