Bilsa Hdp 3.4.0 hakkında.

Kodla Büyü

neverjealous

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar okulumuzda ders programı yapmak için Bilsa haftalık ders dağıtım programını kullanıyoruz. Programı müdürün bilgisayarına atmam gerekiyor. Ancak ne hikmetse programı çalıştırır çalıştırmaz donup kalıyor.Diğer bilgisayarlarda sorun olmuyor.Ne yaptıysam sorunu çözemedim. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.Saygılar.

Bildiğim kadarıyla bilsa programını uzaktan bağlantı ile kuruyorlar. Programın versiyo ücretini yatırdıktan sonra telefonla bağlanıp oradakilerden gerekli yönlendirmelerle yükleniyor.

hocam ağ üzerinden çalıştığında terminal.ini bir dosya oluşuyor kendiliğinden
buda zaman zaman dediğiniz gibi donduruyor.
localde oluyomu bilmiyorum ama kurduktan sonra bir
dosyalara bakın terminal.ini dosyası varsa silip tekrar deneyin

Bildiğim kadarıyla bilsa programını uzaktan bağlantı ile kuruyorlar. Programın versiyo ücretini yatırdıktan sonra telefonla bağlanıp oradakilerden gerekli yönlendirmelerle yükleniyor.
buda oluyor yine

Bizim okulda memurun bilgisayarında bilsa kurulu. Memur bilgisayarına bilsayı kurduktan sonra Terminal programını kurduk. Sonra bilsayı aradık. Adam uzaktan bağlantıyla bağlanıp gerekli şifreleri yazdı. Ardından bu bilgisayardaki proramların paylaşılması için Nöbetçi diye bir program var. Bu progrmı çalıştırdıktan sonra bilsa klasörünü paylaştırdık. Müdürün ve müdür yardımcısının bilgisayarlarında direk ağdan bu programları çalıştırabiliyoruz. Yanlız dikkat edilmesi gereken 1. si bilsanın yüklü olduğu ana bilgisayarda Nöbetçi programının çalışıyor olması ve diğer paylaştırılmış bilgisayarlara da bilsanın sitesinden indirilen Terminal programının kurulmaı. Terminal kurulurken hatalar verse de yoksay diyerek geçmek lazım. Bizim okuldaki düzen bu şekilde hocam...

Sayın hocalarım, terminal programını yeniden kurduktan sonra düzeldi. Hepinize çok teşekkür ediyorum.

Geri