Bilsa'nın İmajını Nasıl Alırım

Kodla Büyü

jowood

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar bizim okulda bir bilgisayarda Lisanslı ve güncellemeleri kendi görevlisi tarafından yapılmış Bilsa programı yüklü. Ben bu programı başka bir bilgisayara aktarmak için ne şekilde kopyalamalıyım. Program files vb. klasörü kopyalasam yeterli olur mu. Yoksa Farklı bir yöntem mi denemeliyim. Teşekkürler..

Bilsa klasörünü kopyala, Bilsa ftp 'den indir.
http://www.bilsa.com.tr/new/yeniversiyon/TERMINAL.rar
http://www.bilsa.com.tr/new/yeniversiyo ... ver110.rar

Yeni bilgisayarda önce terminal ve daha sonra nobetci kur. Nobetçi programını çalıştır.
Kapat/aç

Şifre işlemi ise
klasörden bilsayı çalıştır. İlk defa internetten active edeceksen seçeneği var.
Onun dışında kurum kodunla yetkili bilsacınla iletişime geçerek activasyon kodunu alabilirsin. Ki bu pek hoşuna gitmez Ekmeğine mani oluyorsun. :)

MSCOMM32 adlı bir dosyası var . XP De bulduğun klasöre birebir diğerinede kopyala. Win 7 değişiyor klasör. (Bunu pek garanti edemiyorum)
Genede bu işlemleri eskiyi formatlamadan bitir . İşi garantiye al.

sağolun mesajlar için. Anlaşılan bu iş düşündüğümden daha karmaşık.

bilsayı genellikle bilsakullanılan dönemde kayıtlı olan öğrencilerin bilgilerine ulaşmak için kullanıyorlar. bilsadan idarenin işine yarar tüm verileri excele aktarmak mümkün mü?

Boş ver bilsacıyı, Bilsa klasörünü istediğin yere taşı. terminal.exe yi programı çalıştır. Şifre sorarsa ben yollarım sana bi dosya sormaz şifre mifre :puhaha: :puhaha:

bence size bakan müdürlüklerini veya bayilerini arayın. geçen sene idarecim aralık ayında ders dağıtım programını,ücret programını,kütüphane ve rehberlik programını ve sınav sistemlerini başka bir makinaya taşımaya çalıştı programlar şifre ekranına düştü bu yüzden versiyon anlaşmamız olmadığından 600 tl ücret ödedik. halbuki 4 yıldan beri versiyon yapmadan kullanıyorduk programları. adalım hocam sende bu programlar için şifre varsa makul bir ücret bile ödemeye hazırız çok makbule geçer. fakat klasik öğrenci işleri programı için istemiyorum onu zaten öğrenci arşivi olarak kullanıyoruz.

mesaj gönderebilirsin adalim hocam bana şifreleri

acronisle komple yedek al diğer bir bilgisayara yükle bir ama çalışmama ihtimali yüksek olursa yazsana bana da hocam hep para veriyoruz
program files a dosyayı kopyala hocam yedeği almış olursun ama zaten yedek al da var üstünde başka pc de çalışması mesele işte kolay gelsin

ya hiç mi bilgisayarcı yokk burda...

arkadaşlar neler yazmışınız kafam karıştı yapacağınız iş çok basit

acronist programı ile al yedeği diğer bilgisayara kur acronistle bittii bu kadar..

yedek almayı bilmiyorsanız. back up yedek al demek recovery yedeği kur işlemi için bu arada next ileri demek :)

ben müdürün eski pc sindeki bilsa yı acronist le yeni pc ye taşıdım dı ordan bilgim var

Arkadaşlar yeni kurulmuş bir bilsaya kendi okulumu nasıl tanıtabilirim, Bilsa girişte bir çalışma seçmemi istiyorum ama seçebileceğim herhangi bir Çalışma Adı yok.. ?

Çalışmaya bir isim verin program 1 gibi tarih kısmınıda günün tarihini yazın program açılacaktır.

Geri