BTR ve Norm kadro güncellemesi

Kodla Büyü

Ankany

Aktif Üye
Arkadaşlar
Bulunduğum kurumda (HEM) öğrenci eksikliğinden kurs açılamıyor.
Beni ortaokula görevlendirdiler. Toplam 8 saat BTY dersim var.
Şimdi normlar güncelleniyor.
İlçe MEM beni BTR görevinden dolayı "norm fazlası yapmayız, çünkü BTR de toplam ders yükünden sayılır"diyor.
Ben norm fazlası olup gitmek istiyorum.
Henüz BTR onayım gelmedi.
Nasıl bir yol izleyebilirim.
Bilenlerin acilen cevaplamasını rica ediyorum arkadaşlar.

Norm kadro sadece ders sayısı ile alakalı durum .BTR diye bir norm yok.Eger bölge normundan dolayı norm verilmezse norm fazlası olursunuz

Ben BTR normu varmı diye sormamıştım hocam, BTR nin 18 saatlik ek dersinin benim girdiğim 8 saat üzerine eklenerek 26 saat bulunması ve böylece beni norm fazlası yapmamalarının doğru olup olmadığını soruyorum.
Bu konuya net bir cevabı olan varmı acaba?

Ben BTR normu varmı diye sormamıştım hocam, BTR nin 18 saatlik ek dersinin benim girdiğim 8 saat üzerine eklenerek 26 saat bulunması ve böylece beni norm fazlası yapmamalarının doğru olup olmadığını soruyorum.
Net Cevap: Doğru değil.

Bu mantıkta hiçbir bilişimci norm fazlası olmaz, hesabı yapan arkadaşı bakanlığa alalım lütfen.

Normu sadece fiili olarak girdiğiniz ders saatine göre belirlemeleri gerekir hocam. Ama şöyle de bir gerçek var, oraya o ders saatini yazan idareci istediği saati yazabilir. Bir sonraki sene kimse bakmıyor "geçen sene norm için kaç saat yazmışlar, bu sene o kadar saat vermişler mi acaba" diye.

Geri