bios dan f8 basınca gelen boot ekranını kapatma

Kodla Büyü

nese1982

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
mrb arkadaşlar. tahtaların güvenliği için bios dan f8 basınca gelen boot ekranını kapatma. bunu yapmam lazım. benim boot da f12 boot menu özelliği var. aynı şeymi boot menu ile boot ekranı onu anlayamadım

boot menude sadece boot edilecek medya seçilir.
cd rom, hddisk, usb vesaire
seçilen medya geçicidir diğer açılışta varsayılan ne ise onun ile açılış yapıır tekrar.

Boot ekranı dediğiniz anladığım kadarıyla bios ekranı anakartın bios ayarları içindir ayrıca içinde boot adlı bölümde varsayılan açılış medyası ayarlanır. Bu ayar kalıcıdır.

Not: Akıllı tahta görmedim sonuçta akıllı tahta dedikleride dandik bir bilgisayar sonuçta.

ifade aynen şu arkadaşlar:BİOS BOOT ayarlarından açılış sırasında f8'e basılınca BOOT ekranı gelme özelliğini güvenlik için kapatın. ne diyo anlamadım ki

neşe hocam size gönderilen bu yazının bir örneğini paylaşır mısınız? belki lazım olur bize de...

tm hocam yarın inş. göndermeye çalışayım. tarayıcım yok suan

Hocam imkanınız var ise anakart marka ve modelini yazın halledelim.

hayır hocam çocuk hasta o yüzden evdeyim. hatta yazıyı göndereceğime dair söz vermiştim. gönderemedim. kusura bakmayın hocalarım

bence acılısta medya seçimi için o yazıyı yazmışlar...hani dısarıdan biri boot ederek acmasın gibi...
eğer derdiniz bios ise onun da kolayı var...biosa şifre koyarsın onun ayarını da system olarak değil setup olarak belirlersin...biosa girmek istediğinde şifre sorar...birinci dediğimse istediğiniz anakarttan ayarı olmalı...yoksa niye yazsınlar...

Geri