Bios Şifrelenmiş Akıllı Tahta yardım!!!!

Kodla Büyü

bznesm_srkn

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar lisede bir tahtanın biosu şifrelenmiş f7 ile imaj atamıyorum ve yine bu tahtanın yerel kullanıcı ve gruplarından şifreler değiştirilmiş ne format atabiliyorm ne de program yükleyebiliyorum sizce ne yapmam gerek servis çağirsak ne diye arıza bildirilmeli yardımlarınızı bekliyorum :)

resimdeki tikler kaldırılmış orası da bozulmuş çorba olmuş : http://prntscr.com/lgcun6

Bizim tahtalarda da Bios'a geçiş için şifre istiyor ama hiç şifre yazmadan Enter ile Bios açılıyor Hocam. Bir deneyin derim.

Sanırım denemiştim olmamıştı, kullanıcıların şifreleri kaldırılmış öylece bırakılmış yeni şifre nasıl atayacağım onu bilsem o kadarıda yetecek aslında.

ops yi sök içini aç içinde anakart var onun üstünde bios pili çıkar 1 dk bekle geri tak tamamdır.

hocam bunu servis yapıyor mu acaba ben hiç açmadım o kadar teknik bilgim yok ama, garanti kapsamını bozarım filan
garantisi dolduysa zaten servis gelse bile geldiği için servis ücreti alıyor, garantisi dolmadıysa yine servise küçük bir ücret karşılığı yaptırabilirsiniz garantisi yine bozulmaz.aynısını yapcaklar zaten.
ama garantisi dolduysa bir tanesini siz sökün yapması çok kolay bir tornavida bir adet pense lazım tornavidalarınızın uçları küçük olması gerekecek büyükle denemeyin hemen yalama yapıyor.Yani tam oturanla vidalarını sökmeye çalışın .

garantisi dolduysa zaten servis gelse bile geldiği için servis ücreti alıyor, garantisi dolmadıysa yine servise küçük bir ücret karşılığı yaptırabilirsiniz garantisi yine bozulmaz.aynısını yapcaklar zaten.
ama garantisi dolduysa bir tanesini siz sökün yapması çok kolay bir tornavida bir adet pense lazım tornavidalarınızın uçları küçük olması gerekecek büyükle denemeyin hemen yalama yapıyor.Yani tam oturanla vidalarını sökmeye çalışın .

çok teşekkür ettim hocam deneyecegiz.

Arkadaşlar lisede bir tahtanın biosu şifrelenmiş f7 ile imaj atamıyorum ve yine bu tahtanın yerel kullanıcı ve gruplarından şifreler değiştirilmiş ne format atabiliyorm ne de program yükleyebiliyorum sizce ne yapmam gerek servis çağirsak ne diye arıza bildirilmeli yardımlarınızı bekliyorum :)

resimdeki tikler kaldırılmış orası da bozulmuş çorba olmuş : http://prntscr.com/lgcun6
tahta faz1 mi faz 2 mi hocam

Servis cagir hocam bios pilini cikartip taksinlar. Düşürür Allah korusun kirarsin. Bir suru para odersin yani.. hadi o onemli değil de senin veya bir öğrencinin ayağına düşer. Allah korusun.

Eskiden öğrencilerle cikartip takiyordum. Şimdiki aklimla asla böyle bir şey yapmam. İdare ancak bana yazili emir verirse yaparim. Dikkat etmek lazim arkadaşlar. Hem sağlık hem de meslek açısından sikinti yaratabilir. Kimse de arkanda durmaz

Hocm 1-2 yıl önce genel bi emirle tahtalara bios şifresi konmştu. Senden önceki arkadaşa ulaşabilysan bi sor derm. O da olmadı ilçede ya da ildeki sorumlulara sorabilrsn. Belli bi mantıkta şifre vern denmşti. Yönlendiriliyrdu. Mesela kurum kodu gbi. Bence pille uğraşma. Tek tek her tshta zor olur. Hangi il bu arada?

Hocm 1-2 yıl önce genel bi emirle tahtalara bios şifresi konmştu. Senden önceki arkadaşa ulaşabilysan bi sor derm. O da olmadı ilçede ya da ildeki sorumlulara sorabilrsn. Belli bi mantıkta şifre vern denmşti. Yönlendiriliyrdu. Mesela kurum kodu gbi. Bence pille uğraşma. Tek tek her tshta zor olur. Hangi il bu arada?

tek bi tahtada var şifre sadece hocam konya beyşehir

Hocam tahtada hangi imajı kullanıyorsunuz?

Buna göre hiç bios ile f7 ile uğtaşmadan hatta klavye bile gerekmeden sistemi tekrar yükleyebilirsiniz.

,,,,,
Hocam tahtada hangi imajı kullanıyorsunuz?

Buna göre hiç bios ile f7 ile uğtaşmadan hatta klavye bile gerekmeden sistemi tekrar yükleyebilirsiniz.
hocam onu nasıl yapacağız imzanızdaki imza ile mi aslında çok mantıklı derdime derman olur nasıl yapcaz

ama hocam program kurarkende şifre istiyor o da yok, şifre değiştirilmiş

Hocam öncelikle windows kurtarmadan sistemi sıfırlamayı bir deneyin. Herşey gitsin, önemli olan bir yönetici hesabı sahibi olmanız.

Sonrasında ise hazırlamış olduğum imaj sistemini biraz farklı kullanarak imaj yükleyebilirsiniz.

Merhaba, bios pili sıfırlayan programlar var ama programı açılışta çalıştırman lazım. F7 yi kullanamıyorsunuz. Portable cdromla başlangıçta cmoskill programlarını çalıştırabilirseniz şifreyi kırabilirsiniz.

Faz 2 için servis çağırmaya gerek yok hocam. Daha önce böyle bir durumla karşılaşmıştım ve işe yaramıştı. Kurum mailinizi yazarsanız işlem adımlarını yollayabilirim.

Geri