Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Bir aceminin ATAK üzerine soruları...

Konu, 'BTE- Bilişim Teknolojileri Eğitimcileri Derneği' kısmında s_kajmeran tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. ulasbtr

ulasbtr Aktif Üye

yeni fazlarda öyle bir sorun var. windows 8.1 dir diye düşünüyorum. atağı kaldırmak için ebaadmin ile oturum açıp atak kaldırma usbsini ebaadmin hesabı açıkken takarsanız kaldıracaktır.
    1. usb kaldırma anahtarını tak (sanki normal oturum açılırmış gibi açılacaktır)
    2 kullanıcı değiştir ebaadmine geç
    3 tam emin değilim ama eba admine geçer geçmez atağı kaldırıyordu diye hatırlıyorum. olduda otomatik başlamadı. usbyi çıkartıp tekrar takın..

ve işlem tamam.

bunun yanında usbden açılan işletim sistemleri ile etkileşimli tahtayı açarak windows dizini içerisindeki servis atak exe dosyası ve ini dosyasını silerseniz yine atağı kaldırmış olursunuz.

windows 8.1 lerde normal kullanıcıdayken yönetici olarak çalıştırda deseniz herhangi bir programı çalıştırmayacaktır. en azından benim başıma böyle bir şey geldi. bir programıda yönetici olarak çalıştırmanız gerekirse ebaadmine geçiş yapmanız gerekmektedir.

2. 0nursah

0nursah Seçkin Üye Seçkin Üye

faydalı bir paylaşım. teşekkürler

3. ebolukcu

ebolukcu Aktif Üye

Ben tek tahtaya kurup ataklı bir inaj aldım. Diğerlerine imaj attım

4. s_kajmeran

s_kajmeran Hiperaktif Üye Hiperaktif

Kaldırma flashı oluştururken o onay yerini seçip. "Anahtar oluştur" düğmesine mi basıyorum? Oluşturduğum flashlarda iş görmedi kaldırma diski? hiç bir işe yramıyor...

5. s_kajmeran

s_kajmeran Hiperaktif Üye Hiperaktif

Allah razı olsun... Cevap veren herkesten... Başarılı bir şekilde hallettim...
    Arka plandaki derneğin amblemi ve yazılar iyi durmamış, meb amblemi eklenebilir gibi bir tarafa da ve yazı tipleri renkleri azıcık daha ayarlanmalı gibi... onun dışında her şey dört dörtlük oldu...

Projeye emeği geçen herkesten, yardımını esirgemeyen tüm arkadaşlardan Allah sonsuz razı olsun...

// Bu arada Ntfs Drive protection artık günlük hayatta da çok sık kullanacağım programlar arasına girdi... Çok çok yararlı ve güzel programmış. @Eskişehirli26 hocama bu programdan haberdar ettiği için ayrıca teşekkürler... Belgeler diye korumasız bir alan oluşturdum diğer alanları kilitledim. Şimdi öğretmenlere anlatmaya ve kullanmaya geldi...

Ntfs Drive protection ANLATIM
    Ntfs Drive protection İNDİRME SAYFASI

6. gozdeadak

gozdeadak Üye

7. kwr_kwr

kwr_kwr Aktif Üye

Merhaba ben de bu dönem ATAK kuracağım idare talebiyle. Aynı hocam gibi pek gerekli görmüyordum ama iş başa düştü.
    Şimdi ilk sorum ATAK kuracağımız tahtalarda deepfreeze olması şart mı orayı anlayamadım? Bizde yok.
    ikinci olarak netsupport protecti devre dışı bırakmak gerekiyor mu? Gerekmiyorsa da nasıl bırakabilirim? (Bunu şu fatih kalem aracıyla ilgili sormam gerekli aslında. Tahtaya fon almak istediğimde ekran kapanıyor, protect dosya seçmeye izin vermediği için.??? )
    MS Essential virüs programı var usb disk security var bazılarında, bunları kaldırmak devre dışı bırakmak gerekli mi?
    Şimdiden çok teşekkür ederim.

8. exelsior

exelsior Aktif Üye

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal