Bir Cd ' ye en fazla kaç şarkı atabilirim

Kodla Büyü

hlyzkn

Aktif Üye
Arkadaşlar şarkıları track yaptığımızda boyutu daha mı az oluyor bir de bir cd ye kaç şarkı atabilirim bu konuda beni ne olur bilgilendirin?

Track atarsan toplam 80dk lık atarsın mp3 atarsan cd boyutu kadar atarsın örnek verirsen 5 dk bir sarkı 5 mb civarı olsa 700/5= 140 şarkı atarsın oda 140*5=700 dk eder tabi bu teorik bilgi. Yani track yapmanın bir anlamı ve mantığı yok. Tabi eski cd calarda kullanacaksan mecbur track yapacaksın.

hlyzkn' Alıntı:
Arkadaşlar şarkıları track yaptığımızda boyutu daha mı az oluyor bir de bir cd ye kaç şarkı atabilirim bu konuda beni ne olur bilgilendirin?
Sayın Hocam,

Bir CD'ye Track olarak 12-18 arasında parça atabilirsin.

Mp3 çalar var ise 150 - 180 arasında parça atabilirsin.

Sonuç track parçaların boyutu daha fazladır.

Tavsiye : Eğer CD'ye track olarak parça atacaksanız sililenebilir CD alın. Parçalardan bıkınca silip yenisini çekersiniz.

İyi çalışmalar.

hlyzkn' Alıntı:

ya arkadaşlar kusura bakmayında, bir bilgisayar öğretmenininde bu kadar basit sorular sorması benim garibime gidiyo. tamam alanımda dört dörtlük değilim ama, bukadar da yani bilmiyorum ne desem...

Trak yaparsan bir CD'ye 15-20 parça atarsın her bir parçanın boyutu da yaklaşık 30 mb olur.
m-p3 ortalama 3-4 mb iken trak parçalar ortalama 25-35 mb olur. Yani sizin deyimize göre boyutu artar.

cyberyahya' Alıntı:
hlyzkn' Alıntı:

ya arkadaşlar kusura bakmayında, bir bilgisayar öğretmenininde bu kadar basit sorular sorması benim garibime gidiyo. tamam alanımda dört dörtlük değilim ama, bukadar da yani bilmiyorum ne desem...

cyberyahya hocam biraz ukalalık yapıyorsunuz sanırım bilgisayar öğretmeni demek bunların hepsini bilmek zorunda değildir sanırım sizde bu bilgileri annenizin karnından bilerek doğmadınız.Sizde araştırarak ve sorarak öğrendiniz

cyberyahya' Alıntı:
hlyzkn' Alıntı:

muhtemelen bilgisayar öğretmeni değildir diyecektim ama... :!:

Bilgisayar öğretmeni herşeyi bilmek zorunda değil arkadaşlar, size çok kolay görünen bir bilgiyi başka birisi bilmiyor olabilir. Sizin yeni öğrendiğiniz bir bilgiyi de başkası yıllar önce öğrenmiş olabilir.

Geri