"Bir Destandır Çanakkale" sergi ve sinevizyon gösterimi

Kodla Büyü

DeLphinuS

Üye
Merhaba arkadaşlar adım Ozan. Sosyal bilgiler öğretmeniyim. Fakat formatörlük yaptım uzun süre. Bu süreçlerde siteden oldukça faydalandım. Bu konuda paylaşımda bulunan herkese teşekkür ederim. Malum önümüz 18 Mart Çanakkale Zaferi . Bu sene okulda kutlama töreni bana ait. Bende 100. yıla özel olarak bir kutlama yapmak istedim. Bu konuda internette araştırma yaparken aşağı linkteki sete denk geldim. Müdür beyde saolsun ödemeyi yaparız deyince siparişi verdim ( Hoş yapmasaydıda artık kendi kesemden karşılayacaktım göze almıştım) Seti sipariş ettim şimdi sergi için hazırlık aşamasındayım.

http://satis.canakkale.org.tr/CANAKKALE ... R-201.html

Bu linkteki set 200 lira. Ben internet sitesinde ki telefonu aradım. Birinci setten ilave yapamazmıyız dedim . Hayır ama sizin için bir kaç bir şey daha ekleyelim dedi. Saolsun Mustafa bey setin içine dahil olmayan afişlerde koymuş. Şu anda okulda üç ayak ve ayaklı pano olmadığı için onu bulmaya çalılıyorum ilçedeki okullardan. Onlarda geldiğinde geniş koridorlarımızda açacağız sergiyi. Heryeri Türk bayraklarıyla donaymayı düşünüyorum. Birde üzüm hoşafı yada yağlı buğday çorbası yapıp misafir ve öğrencilere ikram etmeyi. Sergiden sonra konfrans salonumuzda "Bir Destandır Çanakkale" isimli bir sinevizyon gösterisi hazırladım. Oda yaklaşık 1 saat sürüyor. 4'er 4'er sınıfları alıp hafta içinde gösterimi bitirmeyi planlıyorum. Teneffüslerde de Çanakkale türküleri çalacağız. Yani 100. yılında çocuklara doyasıya Çanakkale'yi yaşatmayı hedefliyorum. İlçe Milli Eğitim ve çeşitli yerlerede davetiye göndereceğiz.

Yaka kartları , PNG formatında davetiye , tören konuşması , programı ve sinevizyon gösterisinin yer aldığı .rar dosyasını şu anda google drive'a yüklüyorum. Dosyanın sıkıştırılmış hali 441 MB boyutunda . Yükleme bitince mevcut linkide ekleyeceğim. Okuluzdaki Sosyal Bilgiler Öğretmenleri yada sizler belki kullanmak isterseniz.
Her türlü eleştiri ve önerilenize açığım. Şimdiden teşekkürler.

Not : Slaytin içindeki videolari kullanacağınız pc de mutlaka önceden baştan sona izleyiniz. Yoksa takılıyor.

Not : site ile hiç bir ticari bağlantım yoktur. Gariban memurum :)

Not : Ekledim aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

https://drive.google.com/file/d/0B810se ... QzbFk/view

hocam süpersiniz teşekkürler bizim ilçede de kutlama bende çok sevaba girdiniz :++:

Çok teşekkürler hocam. İndirelim, illa ki yararlanan birisi olur biz olmasak da.

bende 50 civarında Çanakkale resmini renklendirmiştim

Ekli dosyalar

• Resim08.jpg
    Resim08.jpg
    194.7 KB · Görüntüleme: 2,953
Teşekkürler :)

video görüntülerde sağ tarafda sürekli titremeler var ve bantlar çıkıyor.. benim codeclerde mi sorun var acaba

tenten' Alıntı:
Teşekkürler :)

video görüntülerde sağ tarafda sürekli titremeler var ve bantlar çıkıyor.. benim codeclerde mi sorun var acaba

Sizde sorun yok. İndirdiğim videoları mp4 formatında eklemiştim slaytın içine. Fakat sonradan beyaz sayfa hatası vermeye başladı. Sonradan öğrendim ki hatasız oynatması için mpg formatında olması gerekiyormuş. Bende mpg'ye çevirdim total converter ile. Yalnız çevirme sonucunda kalite kaybı ve titremeler çıktı. Çok bariz değil ama genede biraz rahatsız ediyor. mp4 de bırakamazdım. Gösterinin devamlılığı için gerekliydi. Bir sayfa slyat açıp , kapatıp geri video aç , geri kapat vs vs olmazdı. Ama varsa bu konuda yardım önerisi olan beklerim...

Videoları gom playerde oynatın birde . Windos media playerde çok titriyor

ellerinize sağlık hocam teşekkürler.
eğer hatırlıyorsanız indirdiğiniz videoların linklieri mevcutmu ?
kapıysız bir kullanım için belki bizler çare olabiliriz. birde biz indirip deneyelim ?

serkan42' Alıntı:
hocam davetiyelerin psd dosyası var mı elinizde acaba

Davetiyelerin elimde sadece PNG formatında olan şekli var onuda paylaştım zaten . Fireworks ile her türlü değişikliği yapabiliyoruz zaten.

BaRBaRYaN' Alıntı:
kapıysız bir kullanım için belki bizler çare olabiliriz. birde biz indirip deneyelim ?

İndirdiğim videoların isimlerini ve indirme linklerini yazarım. Ama eve geçince bakmam lazım. Birde indirdiğim haliyle kullanmadım çoğunu kestim , biçtim haberiniz olsun. Savaş anlatımının olduğu video ise sipariş ettiğim sergi setinin içinden çıkan DVD'den çıktı. Onun bir indirme linki yok. En derli toplu anlatım ondaydı onu kullandım.

Hocam cok teşekkürler harika paylasim olmus hepsini aksama izlemeyi düsünüyorum :alkis: :alkis:

DeLphinuS' Alıntı:
BaRBaRYaN' Alıntı:

İndirdiğim videoların isimlerini ve indirme linklerini yazarım. Ama eve geçince bakmam lazım. Birde indirdiğim haliyle kullanmadım çoğunu kestim , biçtim haberiniz olsun. Savaş anlatımının olduğu video ise sipariş ettiğim sergi setinin içinden çıkan DVD'den çıktı. Onun bir indirme linki yok. En derli toplu anlatım ondaydı onu kullandım.
paylaşım için tekrar teşekkürler hocam. Videoların bir çoğu sunum içinde sorunsuz çalışıyor. sadece fotoğraflarla çanakkale olanda sizinde söylediğiniz gibi BEYAZ SAYFA veriyor.

ben tören programlarını genelde Autoplay Media Studio kullanarak otomatikleştiriyorum.
parça parça olsada arkaplanda sabit bir fon olduğu için çok sırıtmıyor

Geri