Bir paylaşım yaptı, 173 kişi dava açtı

Kodla Büyü

metafor

Site Admin
Yönetici
Elazığ’da yaşayan 17 yaşındaki Görkem Mert Onur Yavuz, arkadaşlarıyla beraber bir internet sitesinde bazı kişilerin, kişisel bilgilerinin yayınlandığı fark ederek, yetkililerin görmesi için paylaşımda bulundu. Yetkililerden bir geri dönüşüm olmayınca dikkat çekmek için o sitenin yayınladığı kimlik bilgilerini arkadaşlarıyla birlikte kendi sosyal medya hesabından da paylaşan Yavuz, 3 yıl sonra hakkında 173 kişinin müşteki olduğu dava açılınca büyük bir şok yaşadı.

Konuya ait detaylar BBNET Portal da yayınlanmıştır.

yanlış olmasın 2016 veya 2017 yılında bir açık bulduk ve birçok devlet mecraasına bildirdik fakat HİÇBİR DÖNÜŞ OLMADI olmayınca tabi bende çıldırdım ve ya hani bir popiler olurum hedefi ile paylastım ama herhangi bir kötü düşüncem yoktu birçok kişinin kimlik bilgisini paylastım ardından yıllarsonra dava geldi 2018 de o günden bu güne devam ediyor ama gruptaki abilerimi bilgilendirecegim temmuzda son dava olacak tahminimce . maximum erteleme veya para cezası alacagım ama beraat ihtimali de var

Geçmiş olsun hocam. Maalesef çok düşününce zarar, her zaman yardım etmek isteyen düşünceli insana oluyor.

Geçmiş olsun Görkem.. Bidaha böyle birşey yapma :) efendice okuluna git gel :)

Geri