Biraz çekiniyoruz sanırım! En azından ben:(

Kodla Büyü

tdemirparmak

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Herkese merhaba. yaklaşık 3,5 yıldır bu forumdayım. Bir ara küstüm ama geri geldim. Niyaz Saral beyefendinin bilişim eğitmenlerine katkısına hayranım. Şahsen İzmir'de özel eğitim kurumu sahibi ve bilişim yazarı Faruk Çubukçu hocamla da tanışma imkanım oldu bu yıl. Eğiticiliği henüz bıraktım çünkü aklınızdakini eyleme dönüştüremiyorsunuz üstüne memur gibi angarya iş yapıyorsunuz.
Ben bu çalıştayda -tüm kalbimle inanıyorum- inanılmaz bir sunum yaparım. Ama çekiniyorum. Biz 80 ve civarı doğumlular biraz siyasettn korkutularak büyüdük sanki. Bana da, aleni haykırışlar hep aykırı ve ürkütücü gelmiştir. Daha çok "işimi yapayım kimseye laf ettirmeyeyim" felsefesini bensideğim için direkt kimse ile yüz göz olmamışımdır.
Çok güvendiğim (hatta biri de 2 yıldır uygulanıyor ve çok başarılı) iki eğitimde bilişim projem var. Sunmayı ve oraya gelen-çekim yapanlara eğitimde bilişim işte bunun için gerekli dedirtebileceğime de inanıyorum. 9.yılımı çalışıyorum, deneyimime de güveniyorum. Ama dedim ya çekiniyorum. Rumuzum bile gerçek ismimle uzaktan yakından alakalı değil, gerçek hayatta böyle bir insan yok:)

Pek siz ne düşünüyorsunuz, benim gibi sessiz bir bt öğretmeni grubu eminim vardır? Yoksa Niyazi beyle tanışıp kafamdakilerin çıktılarını ve CD olarak sunumlarını paylaşıp bir çırpıda Niyazi Saral gibi gerçek bir bilişimci ile projelerini kim sunmak istemez ki değil mi?
Ne dersiniz?

NOT : Ölmezsem ve çok büyük bir aksilik olmazsa 9 ekimde CEbitteyim ama etkinliğe katılma konusunda çok tereddütdeyim. Tüm bilişim eğitmenlerine sevgiler, anlaşıldığımı umuyorum. Benim gibi düşünenlere de ses olmak istiyorum.

Sayın hocam. Neler hissettiğinizi anladığımı sanıyorum. Ben size burada sizinve benim çok saygı duyduğumuz Niyazi Bey'in imzasındaki kendine ait cümlesini eklemek istiyorum.
"Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını
görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir."

Niyetim asla ve kesinlikle sizi ihanet gibi bir şeyle itham etmek değil. Lütfen yanlış anlamayın fakat.
Eğer böyle bir etkiyi sağlayabilecek bir sunum yapmak varken, yapmamak bence bize haksızlıktır.
İnşallah forum yöneticisi arkadaşlarımızla görüşürsünüz. Niyaz Bey sunumlara katılacak arkadaşlarımızın sorun yaşamamalrı adına İstanbul'dakiler için bir çözüm buldu ama İzmir için olur mu bilmiyorum. Ghost hocamız ya da diğer admin arkadaşlarımızla PM ile görüşmenizi Üniversite'yi İzmir'de okumuş yarı hemşeriniz olarak sizden rica ediyorum.
Saygılar.

Yalnız değilsiniz... Herkesin çekindiği farklı noktalar var galiba. Kimisi siyasetten, kimisi heyecanlanacağından, kimisi ilgi görmeyeceğinden, kimisi çabaları boş gördüğünden... Ama birşeylerden çekiniyor sonuçta, CeBIT çekinmeyenlerin gösterilerini yapacağı bir alan olacak, ne elde edeceğiz bilinmez. Bana kalırsanız katılın derim, yıllarca nice projeleri hayata geçirememiş olmanın verdiği sıkıntı gerçekten çok acı... Bence fırsat varken değerlendirin...

Doğrusu ben bize şaşırıyorum, Milli Eğitim Camiasında bu kadar "Biz ne olmalıyız?"ı düşünen başka bir branş var mı acaba? İçimizde her şeyi savunabilen arkadaşlar var, çok farklı görüşler var. Herkes kendine farklı bir elbise biçiyor. Acaba "Bizi bu hale getiren elbet bir çare düşünecektir." diyen hiç kimse yok mu acaba içimizde?

Neyse, fazla uzamasın, CeBIT'e katılacağım ama bir şeyler elde etmek maksadıyla değil, Branştaşlarımı dinlemek ve izlemek için, belki onlara destek olmak için, belki de hala bir ümidim var...

Hayırlısı diyelim Hocam, siz de hayırlısı neyse onda karar kılarsınız umarım...

doğru kelimeleri bulmak biraz zor ama Cebit sizin için bi fırsat inanıyorum orda çıkın ve sunumunuzu yapın gerçekten siizn için bi dönüm noktası olacaktır :alkis: ve asla pişman olmayacaksınız hiç değilse katılabilecek arkadaşlar sayı az olursa olsun katılabilien arkadaşlar ne kadar enerjik ne kadar kendini anlatabilirse bizi anlatmış olacak o yüzden sizlere güveniyorz. (güveniyorum diyim kendi adıma) bende katılabilsem keşke diyorum :cry:

mnv' Alıntı:
Acaba "Bizi bu hale getiren elbet bir çare düşünecektir." diyen hiç kimse yok mu acaba içimizde?
Bizi bu hale getirenler ne yaptıklarının bence farkında falan değiller hocam.
"Biraz şöyle yapalım" diyorlar.
Sonra tam terse dönüp "biraz da böyle yapalım bakalım" diyorlar.
Misal: İlköğretimde 8 Basamaklık Programımız var
Haftalık Ders Çizelgemizde Haftada 1er saatten 3 dersimiz var
Bozdur bozdur harca :D

tdemirparmak hocam,

inanılmaz bir sunum yaparım demişşiniz :)

ve yapamayacağınızdan bahsetmişsiniz....

o zaman, bu sunuyu yapacak olan adam,fikirlerinizi bekler......

özel mesajla,maille,ya da buradan fikirlerinizi bekliyorum hocam....

o kadar önemli ki fikir paylaşımı....ve bu kadar iddialı bir yazı için,fikirlerinizi gerçekten merak ettim.....

bekliyorum :)

Hocam ahlaksız, vatan hainliği gibi bir şey yapmıyorsunuz ki! Siyasi durum derseniz şuan hangi memur siyasetin için değilki bu maddede uygulanmıyor! Hele şu son yasalardan sonra artık fikir beyan etmek daha kolay korkmayın dersimizi sorunlarımızı sokaklara dökülerek yapmıyoruz; bilimsel bir platformda açıklıyoruz. Hiç çekinmeye gerek yok, rahat olun:)

bu başlığı her gördüğümde kusura bakmayın ama sinirlerim oynuyor. biz eylem yapmıyoruz. Yürümüyoruz. Sadece Türkiye'de Bilişim Teknolojilerinin geleceği tehlike altında. Yapılmaya çalışan uygulama doğru değildir bunu vurgulamak için orada olacağız.

tdemirparmak' Alıntı:
Herkese merhaba. yaklaşık 3,5 yıldır bu forumdayım. Bir ara küstüm ama geri geldim. Niyaz Saral beyefendinin bilişim eğitmenlerine katkısına hayranım. Şahsen İzmir'de özel eğitim kurumu sahibi ve bilişim yazarı Faruk Çubukçu hocamla da tanışma imkanım oldu bu yıl. Eğiticiliği henüz bıraktım çünkü aklınızdakini eyleme dönüştüremiyorsunuz üstüne memur gibi angarya iş yapıyorsunuz.
Ben bu çalıştayda -tüm kalbimle inanıyorum- inanılmaz bir sunum yaparım. Ama çekiniyorum. Biz 80 ve civarı doğumlular biraz siyasettn korkutularak büyüdük sanki. Bana da, aleni haykırışlar hep aykırı ve ürkütücü gelmiştir. Daha çok "işimi yapayım kimseye laf ettirmeyeyim" felsefesini bensideğim için direkt kimse ile yüz göz olmamışımdır.
Çok güvendiğim (hatta biri de 2 yıldır uygulanıyor ve çok başarılı) iki eğitimde bilişim projem var. Sunmayı ve oraya gelen-çekim yapanlara eğitimde bilişim işte bunun için gerekli dedirtebileceğime de inanıyorum. 9.yılımı çalışıyorum, deneyimime de güveniyorum. Ama dedim ya çekiniyorum. Rumuzum bile gerçek ismimle uzaktan yakından alakalı değil, gerçek hayatta böyle bir insan yok:)

Pek siz ne düşünüyorsunuz, benim gibi sessiz bir bt öğretmeni grubu eminim vardır? Yoksa Niyazi beyle tanışıp kafamdakilerin çıktılarını ve CD olarak sunumlarını paylaşıp bir çırpıda Niyazi Saral gibi gerçek bir bilişimci ile projelerini kim sunmak istemez ki değil mi?
Ne dersiniz?

NOT : Ölmezsem ve çok büyük bir aksilik olmazsa 9 ekimde CEbitteyim ama etkinliğe katılma konusunda çok tereddütdeyim. Tüm bilişim eğitmenlerine sevgiler, anlaşıldığımı umuyorum. Benim gibi düşünenlere de ses olmak istiyorum.

Meslektaşlarınızın ve toplumun yararına yapacağınız bir işte neden çekiniyorsunuz, bu kadar anlatmışsınız ama yine de anlayamadım, bağışlayın. O kadar net ve kendinizden emin bir şekilde yaparım ve inanılmaz olur ifadelerini kullanmışsınız ki, bu özgüvenle yersiz çekinceler birbirine yakışmamış. Çekindiğiniz şey kendinize çıkar sağladığınızı düşünmeleri ise meseleyi çok büyütmüşsünüz derim, çıkarsınız anlatırsınız herkes size minnettar olur, başka da birşey olmaz :)

Geri