biri yardım edebilir mi ? emin değilim

Kodla Büyü

pinaraytas

Aktif Üye
daha önce sözleşmeli çalıştım,,kpss puanım ile kadroya geçtim,,birçoğunuz bilirsiniz ne gibi durumlar yaşandığını,,çalıştığımız süre sayıldı,,sadecee hizmet puanımız verildi vs vs.

şu an mebbisi kontrol ettiğimde zorunlu hizmet durumumum için Bakanlığımızın 19/06/2013 tarihli ve 1438290 sayılı yazısı gereği muaf yazıyor..
çalışma sürem eğer sözleşmeli çalıştığım süreyi de sayarlarsa 2 yıl 5 ay oluyor,,
ben il dışı tayin isteyebilirmiyim,,
biliyorum 3 yıl zorunluluğu var ama bu bakanlık kararının buna bi etkisi var mı yok mu bilemedim ?

Bakanlığın bu yazsının hizmet süresine etkisi yok hocam. sadece sorunlu hizmetten muaf tutuluyor. Ama bir söylentiye göre ki bakan söylemiş ben duymadım hizmet yılı süriesinde 31 aralık baz alınacakmış ona göre hesapla istersen hizmet süresini

tüüh yaa,,1 ay ile kaçırıyorum o zman :( bizim atama sonuçları 31 aralıktı ama kararname imza tarihi 31 ocaktı :(

maalesef öyle oluyor hocam , senin adına üzüldüm ben 2010 agustosda atanmıştım adanaya şimdi il içi isteyebileceğim ... eger aralık baz alınmasaydı bende isteyemeyecektim

mebbisteki yazı değişmiş :verymad: yine zorunlu çalışma yükümlüsü yazıyorrr..
hata yapılmış diyorlar...bu neee ya..bende sözleşmeli çalıştım ama haziran 2010 dan sonra atansam da bende kendi puanımla kadroya geçmiştim...

bu ne böylee ya :scared: :scared: :scared:

:? aynı durum bende de oldu hocam. 2010 eylülde sözleşmeli çalışmaya başladım. 30 haziran 2011 de kadrolu atandım başka bi yere. dün muaf yazıyordu bugün zorunlu hizmet yükümlüsü yazıyor. normalde "yapıyor" yazardı.keşke öle kalsaydı şimdi işin yoksa bide "zorunlu hizmet yükümlüsü" ibaresini düzeltmeye çalış.

HOCAM bu muaflık durumu 06.05.2010 mayıs yönetmeliğinden önce sözleşmeli çalışıp sonradan kadroya geçenler için geçerli idi yanisizinkinde bir hata yok sadece cümlenizi uzatmışlar o kadar

hocam ben zaten zorunlu hizmet bölgesinde çalışıyorum.Şimdi zorunlu hizmet bölgesinde çalışanlar için "yapıyor" ibaresi, zorunlu hizmetini tamamlamamış fakat zorunlu hizmet sayılmayan yerde çalışanlar için "zorunlu çalışma yükümlüsü" ibaresi yazarmış.

aras9280' Alıntı:
hocam ben zaten zorunlu hizmet bölgesinde çalışıyorum.Şimdi zorunlu hizmet bölgesinde çalışanlar için "yapıyor" ibaresi, zorunlu hizmetini tamamlamamış fakat zorunlu hizmet sayılmayan yerde çalışanlar için "zorunlu çalışma yükümlüsü" ibaresi yazarmış.

güya biz zorunlu hizmet bölgesinde çalışıyoruz..e o zaman hata var burda,,yapıyor diye yazmıyor benim bilgilerimde,,yükümlüsü yazıyor

Geri