Birkaç Odada Uydudan TV İzleyebilme???

Kodla Büyü

Ekli dosyalar

• EE_491541.jpg
    EE_491541.jpg
    16 KB · Görüntüleme: 5,334
peki apartmanlarda merkezi uyduya switch taktıkları zaman herkes farklı kanal izleyebiliyor...o nasıl oluyor?

muhalif33' Alıntı:
peki apartmanlarda merkezi uyduya switch taktıkları zaman herkes farklı kanal izleyebiliyor...o nasıl oluyor?
Onda da benzer bir sistem var oradaki cihazda her apartman için 1 port veya 2 port ayırıyorlar. Eğer sizin daireye 2 port ayırmışlarsa iki farklı tevizyon bağlayabilirsin kapı girişinde damdan iki kablonun geldiğini görürsün eski bina sistemlerinde bir tane ayırıyorlardı şimdilerde iki tane.
Gösterdiğin aparatı kullanamazsın demiyorum ama verim bekleme. İki TV aynı anda açamazsın açsan dahi aynı kanalı izlemek zorunda kalırsın. Bunun yanında görüntü kalitesi düşebilir.
Tam verim almak istiyorsan LNB kullanacaksın. Eğer daireyede iki kablo çekilmişse bunada gerek yok iki TV de sorunsuz izleyebilirsin.

hasari' Alıntı:
muhalif33' Alıntı:
Onda da benzer bir sistem var oradaki cihazda her apartman için 1 port veya 2 port ayırıyorlar. Eğer sizin daireye 2 port ayırmışlarsa iki farklı tevizyon bağlayabilirsin kapı girişinde damdan iki kablonun geldiğini görürsün eski bina sistemlerinde bir tane ayırıyorlardı şimdilerde iki tane.
Gösterdiğin aparatı kullanamazsın demiyorum ama verim bekleme. İki TV aynı anda açamazsın açsan dahi aynı kanalı izlemek zorunda kalırsın. Bunun yanında görüntü kalitesi düşebilir.
Tam verim almak istiyorsan LNB kullanacaksın. Eğer daireyede iki kablo çekilmişse bunada gerek yok iki TV de sorunsuz izleyebilirsin.

şimdi binada herkesin uydusu ayrı. yani benim daireme çatıdan kilere gizli olarak tek kablo geliyor. odalara giden 5-6 tane kablo duvarın içinden geçiyor, uçları kilerde açık bırakılmş.
ben merkezi uydularda kullanılan aleti (sanırım bu http://www.nextpazar.com/default.asp?git=9&urun=146 ) kilerde kullansam tek kablo giriş 5-6 kablo çıkış yapsam verim alamazmıyım???
Eğer alet bu değilse o zaman merkezi sistemlerde hangi makina kullanılıyor???

muhalif33' Alıntı:
şimdi binada herkesin uydusu ayrı. yani benim daireme çatıdan kilere gizli olarak tek kablo geliyor. odalara giden 5-6 tane kablo duvarın içinden geçiyor, uçları kilerde açık bırakılmş.
ben merkezi uydularda kullanılan aleti (sanırım bu http://www.nextpazar.com/default.asp?git=9&urun=146 ) kilerde kullansam tek kablo giriş 5-6 kablo çıkış yapsam verim alamazmıyım???
Verim alırsın verdiğiniz linkteki benzer cihazlar kullanılıyor fakat özellikleri nedir hangisini alayım diye soruyorsan malesef bu cihazların özelliklerini bilmiyorum bununla ilgi biraz araştırma yapman gerekecek eğer forumdan bilen varsa belki onlar bilgi verirler. :)

hasari' Alıntı:
muhalif33' Alıntı:
Verim alırsın verdiğiniz linkteki benzer cihazlar kullanılıyor fakat özellikleri nedir hangisini alayım diye soruyorsan malesef bu cihazların özelliklerini bilmiyorum bununla ilgi biraz araştırma yapman gerekecek eğer forumdan bilen varsa belki onlar bilgi verirler. :)

ilgin için tşk.
biraz araştırdım. sanırım birinci linkteki cihazda aynı anda 2 tv izleme sıkıntı oluyor. ancak 2. linkteki cihazda aynı anda farklı kanalları sıkıntı olmadan izleyebiliyoruz...

hocam sorunu çözdünüz mü benim evde merkezi uydu sistemi var ancak sadece oturma odasında kullanabiliyorum diğer odalarda farklı receiver ile nasıl tv izleyebilirim

dndd' Alıntı:
https://www.google.com.tr/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=multiswitch+santral
şunları bir inceleyin
inceledim ancak bir çok forum sitesinde yukarıdan santralden gelen tek kabloya tekrar switch takarsanız verim alamazsınız demişler burada ki hocamın nasıl çözüm bulduğunu merak ettim

uydudan gelen tek kablo çoğaltıcıyla iki receiver a bağladığında ve iki tv de aynı anda açıldığında lnb ye aşırı yükleme uyarısı veriyor ve çalışmıyor. ama biri kapalıyken diğer sorunsuz çalışıyor hocam. en temizi hasari hocamın dediği gibi çoklu lnb ile iki kablo çekmek. tabi bunlar benim deneyimlerimden çıkardığım sonuçlar. farklı bir çözüm varsa bilemiyorum.

ed1903' Alıntı:
uydudan gelen tek kablo çoğaltıcıyla iki receiver a bağladığında ve iki tv de aynı anda açıldığında lnb ye aşırı yükleme uyarısı veriyor ve çalışmıyor. ama biri kapalıyken diğer sorunsuz çalışıyor hocam. en temizi hasari hocamın dediği gibi çoklu lnb ile iki kablo çekmek. tabi bunlar benim deneyimlerimden çıkardığım sonuçlar. farklı bir çözüm varsa bilemiyorum.
Hocam benimde deneyimim yok ama arastirmalarimdan sizin dedimleriniz cikiyor ama lnb olayini anlamadim merkezi sistem oldugu icin nasil olacak

hocam size bunlar lazım
http://urun.gittigidiyor.com/ses-goruntu/mersat-ciftli-girisli-lnb-full-hd-3d-2015-model-190060792
http://urun.gittigidiyor.com/ses-goruntu/yumatu-mini-uydu-alicisi-yeni-yazilim-180167114

bahsettiğiniz çoklayıcı uydu için uygun olmayabilir. uydu yayınlarının frekansı düşüktür karasal yayınları ise yüksektir. bahsettiğiniz cihaz karasal yayına daha uygundur. uyduda bu işi yaparsanız en iyi ihtimalle trt haricinde kanal izleyemezsiniz.

benim paylaştığım lnb ve uydu alıcının fiyatı 45 tl ye geliyor zaten.

@bidene hocam ilginiz için tesekkur ederim ama merkezi sistem ve site olduğu için evin içinde halletmem lazım

Merkezi sistemde 2 bağımsız TV kullanmak için dairenize 2 kablo gelmek zorunda. Tek kablo geliyorsa bu kablodan bağımsız 2 tv yayını olmuyor.

egunay' Alıntı:
Merkezi sistemde 2 bağımsız TV kullanmak için dairenize 2 kablo gelmek zorunda. Tek kablo geliyorsa bu kablodan bağımsız 2 tv yayını olmuyor.
Sanirim oyle hocam ama umut dunyasi iste

hocam en kolayı balkona bir çanak daha almak.zaten çok pahalıya gelmez.merkezi sistemler genel anlamda sıkıntılı.2 girişli bir lnb olmadan da iki farklı tv de görüntü elde edemezsiniz.

Hakan hocam malesef canak takmak yasak binaya en mantiklisi o aslinda, sanirim bir yontemide yok birde internet uzerinden reciever lar varmis onu kullanan varmi acaba

Hocam görmüşsündür muhtemelen ama ben yinede ekleyeyim şöyle bir konu var çözüm var
http://mobile.donanimhaber.com/showTopi ... 1#42561344
Sanırım multi switchle yada receiverın loop çıkışıyla halledebilirsin
Apartmandaki multisviç santralınız kaskatlı ise, link'teki multisviçi, mevcut multisviç'e kaskat çıkışından irtibatlayıp, abone sayısı(çıkış sayısı) çoğaltabilirsiniz. Kaskat; sizin link'ini verdiğiniz santral kaskatlıdır. Mevcut sisteme ilave edeceğinize göre sonlu tip multisviç santral almalısınız.

Apartmandaki santral sonlu ise, link verdiğiniz kaskatlı olanı alıp, mevcut santralın(eski) yerine takabilirsiniz. Eski olanıda kendi aldığınızın peşine bağlayıp, abone sayısını artırmış olursunuz.

Kolay gelsin.
Demiş
http://www.hepsidijital.com/Next-17-lu- ... 430.html#0
Bu linkte kaskatlı sonlu diye ayırmışlar
Çok bilgim yok ama anladığım kadarıyla apartmandaki multiswitchin kaskat çıkışından sendeki multi switche kablo çekmen gerekecek veya size gelen tek kabloyu swithcin kaskat çıkışına bağlayarak olurmu acaba
Son ekleme biraz daha baktımda olmuyor vazgeç :)

Hocam bende de merkezi sistem var. Bir odaya baglamışlar diğer tüm odalara karasal yayın baglamışlardı. Ustayı getirtik tüm odalardaki karasal girişleri uyduya bagladık üçlü fiş mantığı.
Eleman dedi hangi odada istersen 1 reciver olması sartıyla uydu yayını alabilirsin. 2.tv aynı kanalı gösterir. Farklı kanal için yüklenme olur donma yasanır. Tek çözüm ekstra canak.

hasari hocam diğer forumlardan araştırdığım kadarıyla çatalın daha faydalı olduğunu söylüyorlar. :D Şimdi bir arkadaş uydu splitter almış 200 tl ye onunla çözdüğünü söylüyor onu araştırıyorum

tomreader2010' Alıntı:
hasari hocam diğer forumlardan araştırdığım kadarıyla çatalın daha faydalı olduğunu söylüyorlar. :D Şimdi bir arkadaş uydu splitter almış 200 tl ye onunla çözdüğünü söylüyor onu araştırıyorum
Hocam watsapptan size fotosunu göndersin sizde buraya ekleyin bir bakalım modeli neymiş nasıl bir cihazmış. :)

Geri