Bismillah dedik çıktık yola....

Kodla Büyü

herotürk

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Ciddi bir proje olarak değerlendirdiğim ve kendimcce birşeyler yapmayı düşündüğüm internet sitesini açtım.
Site adresi: http://www.ilkannelik.com
İçerik: Anne,bebek ve çocuk
Açılış tarihi: 02.08.2015
Hedef: Kendi dalınca Türkiye'de ilk 10 olmak.
Hedef doğrultusunda yapılacak çalışmalar: 500 adet makale girişi yapılacak ortalama 300 kelime
Sosyal medya hesapları kurulacak ve kullanıcı toplanacak. Facebook 10.000 twitter 5.000
Çeşitli çekilişler ve yarışmalar düzenlenerek kalıcı kullanıcılar elde edilecek.
Gerekli sponsorluklar yapılacak ve reklamlar verilecek.
Uzman bir ekip kurulup soru cevap kısmı oluşturulacak ve uzman kişiler tarafından cevaplar verilecek.

Bu hedef için son gün 02.08.2016 Ayrılan bütçe 3.000tl dir. Bu çalışma sonucunda günlük olarak 3.000 tekil kişi bekleniyor.

Sizce bu hedefler başarılabilir mi?

herotürk' Alıntı:
Ciddi bir proje olarak değerlendirdiğim ve kendimcce birşeyler yapmayı düşündüğüm internet sitesini açtım.
Site adresi: http://www.ilkannelik.com
İçerik: Anne,bebek ve çocuk
Açılış tarihi: 02.08.2015
Hedef: Kendi dalınca Türkiye'de ilk 10 olmak.
Hedef doğrultusunda yapılacak çalışmalar: 500 adet makale girişi yapılacak ortalama 300 kelime
Sosyal medya hesapları kurulacak ve kullanıcı toplanacak. Facebook 10.000 twitter 5.000
Çeşitli çekilişler ve yarışmalar düzenlenerek kalıcı kullanıcılar elde edilecek.
Gerekli sponsorluklar yapılacak ve reklamlar verilecek.
Uzman bir ekip kurulup soru cevap kısmı oluşturulacak ve uzman kişiler tarafından cevaplar verilecek.

Bu hedef için son gün 02.08.2016 Ayrılan bütçe 3.000tl dir. Bu çalışma sonucunda günlük olarak 3.000 tekil kişi bekleniyor.

Sizce bu hedefler başarılabilir mi?

olmayacak şey değil hocam,
önemli olan ortada bir hedefin olması,
umarım başarılı olursunuz.
çok yakında benzer hedefleri olan yeni projemi yayına sunacak olmam nedeni ile sizi çok iyi anlıyorum.
inşallah emeklerinizin karşılığını alırsınız.

Ön önemli olan kısımlarda başlamak. Çünkü başlamak bitirmenin yarısıdır. Siz başlamışsınız.

Allah hayırlı uğurlu etsin Hocam.

Belirli bir hedef kitlesine ulaşmak ve onları kalıcı tutmak zordur. Ancak herşey içeriğe bakıyor. İçerik yoğun ve güncel olursa başarılı olursunuz.

Hayırlı olsun hocam, tasarım olarak güzel görünüyor. Linkler ve içerik daha fazla olsa ilk açılış için daha iyi olacaktır diye düşünüyorum. Soru sor kısmı çalışmıyor örneğin. diğer linklerde makale sayısı 1 tane. dahafazla olsa kullanıcı gelir, durur araştırır. Bilmiyorum kendinizden mi yola çıktınız, ilk annelik ile ilgili tecrübeleri de paylaştığınız bir sayfa olsa katkı sağlar. Anne baba görüşleri gibi.. Allah yolunuzu açık etsin.

Makale sonunda ki yorum ekleme bölümüde mümkünse kendinizin kontrolünde olsa iyi olur. iki adet saçma yorum girdim. Silersiniz umarım

azizerkut' Alıntı:
Hayırlı olsun, dilerseniz bir kaç makale ile destek verebilirim.
Yazılar özgün olursa tabiki memnuniyet duyarız.
Yorumlar denetim altındadır. Sahte yorumları ve gereksiz yorumları denetleyebiliyorum

Eğer daha önce web girişimleriniz yoksa hocam 3bin tl gibi bir bütçe ile başlamamanızı tavsiye ederim ilk işinize. varsa tecrübemiz aşağıdaki bahsettiğim durumları biliyorsunuzdur zaten yinede hatırlatma olur bizimkiside
1. temanızı en baştan doğru bir şekilde seçin ve daha sonra tema değişikliğine gitmeyin.
2. url yapınızı, menüleri ve kategorileri en baştan istediğiniz şekilde oluşturun ve site bir düzene girdikten sonra asla değişiklik yapmayın.
3. seo çalışmalarınızı doğru bir şekilde yürütün

hocam vizyonnuz bence doğru bir cümle değil. Siteye makaleleri eklediniz eklediz bir süre sonra doyacaktır bence sosyal bir ortak oluşturmalısınız. teknoseyir.com u bilirsiniz bence onun gibi bir ortam oluşturmakta fayda var.

edit: kadinlarkulubu.com da başka bir örnek

fatihpc' Alıntı:
hocam vizyonnuz bence doğru bir cümle değil. Siteye makaleleri eklediniz eklediz bir süre sonra doyacaktır bence sosyal bir ortak oluşturmalısınız. teknoseyir.com u bilirsiniz bence onun gibi bir ortam oluşturmakta fayda var.

edit: kadinlarkulubu.com da başka bir örnek

dediklerinizi zaman ile yapılacaktır. Öneriniz için teşekkür ederim.

Soru cevap kısmı eklenmiştir. hatalar giderilmiş ve türkçeleştirme en kısa zamanda yapılacaktır

öncelikle başarılar, nacizane fikirlerimi bende yazmak istedim.siteyi açar açmaz karşıma gelen sayfa bir haber sitesi izlenimi verdi hocam. Sitenin genelinde bilgiler var bol bol.İnsanlar zaten bu bilgilere çok rahat google ile ulaşabilir. Anneleride katmalısınız sitedeki yazılara.Kendilerinden bişeyler bulmalı ,okumalı,tartışmalı ve birbirlerine sorular sormalılar.Örn: kadinlarkulubu.com evvelden beri tutulan bir site. Büyüme sebebi bayanların birbirleri ile paylaşımlarını yazılarını tatışabilmesi,okuyabilmesi,soru yöneltmesi v.s Ana sayfayıda bolca bilgi , öneri ve haber ile desteklerseniz daha iyi olur kanısındayım..Forum gibi bir bölüm düşünün bence..İyi örnekleri bolca inceleyin derim.kolay gelsin

tcoalngsau' Alıntı:
öncelikle başarılar, nacizane fikirlerimi bende yazmak istedim.siteyi açar açmaz karşıma gelen sayfa bir haber sitesi izlenimi verdi hocam. Sitenin genelinde bilgiler var bol bol.İnsanlar zaten bu bilgilere çok rahat google ile ulaşabilir. Anneleride katmalısınız sitedeki yazılara.Kendilerinden bişeyler bulmalı ,okumalı,tartışmalı ve birbirlerine sorular sormalılar.Örn: kadinlarkulubu.com evvelden beri tutulan bir site. Büyüme sebebi bayanların birbirleri ile paylaşımlarını yazılarını tatışabilmesi,okuyabilmesi,soru yöneltmesi v.s Ana sayfayıda bolca bilgi , öneri ve haber ile desteklerseniz daha iyi olur kanısındayım..Forum gibi bir bölüm düşünün bence..İyi örnekleri bolca inceleyin derim.kolay gelsin

dediklerinizde kesinlikle haklısınız ve belirli bir konu adedine ulaşınca örnek 200 forum kurulacaktır

Geri