Bitcoin Kripto Para Konusunda Tavsiye

Kodla Büyü

volkankey

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Merhaba arkadaşlar bir arkadaş 3 ay önce 3000$ civarı yaklaşık 8000 TL ye 2 bitcoin satın almış

Ve şu an 1 bitcoin 21000 TL civarı

Sistemi biraz araştırdım
Sağlamcı biri olarak pek aklıma yatmasa da getirisi müthiş

Bu sene yaklaşık %1000 kazandırmış.

Bilgisi önerisi olan var mı ?

Bu saatten sonra alınır mı ? Geleceği var mı ?

bitcoin...litecoin...Hocam uzun vadeli yatırım ve riske atacak paran varsa alınabilir...Ama düşüşte çok ciddi para kaybettirebiliyor.Mesela bu hafta aynı günde 2000 tl düşüş yaşadı...sonra aynı değere çıktı...önceki yıllarda da birçok iflasa sebep oldu...O sebeple tavsiyem...Yatırım aracı olarak düşünüyorsanız biraz daha düşünmeniz...Ve durumunzua göre yatırımı ciidi boyutlara taşımanızdır.

HOCAM bende sizin gibiydim biraz arastirinca gec kaldigimi anladim bence girmeyin
izleyebilirsiniz...

hocam bu tür şeylerden her zaman uzak durdum ve hiç kaybetmedim, yasallığı tartışılır durumda olan ve spekülasyona her zaman açık olan herşeyden uzak durun derim. Elle tutulan veya devlet garantisinde olan şeyler, diğerlerine nazaran az kazandırıyor olsa da en azından kafanız rahat olur.

hocam bu tür şeylerden her zaman uzak durdum ve hiç kaybetmedim, yasallığı tartışılır durumda olan ve spekülasyona her zaman açık olan herşeyden uzak durun derim. Elle tutulan veya devlet garantisinde olan şeyler, diğerlerine nazaran az kazandırıyor olsa da en azından kafanız rahat olur.
Sarf ettiğiniz cümlelerin benzerlerini internet için de söylenebilirdi. Kanımca biraz daha araştırmanız gerekir. Sanal paralar, block chain teknolojisi... madencilik...

Hiçbir para kara değildir. Kara yapan insandır. Bırakın sanal parayı internet olmadan bile silah ticareti... (diğerlerini hani dünyanın en eski mesleği diye anılanları saymıyorum) yok muydu?

İlla kara para diyeceksenin bence en kara para US$'dır. Hepimiz çalışıyoruz, didiniyoruz ve US$ biriktiriyoruz ki adam tüm dünyaya terör estirsin diye. Değil mi?

bu temmuzda 1500 dolardı. 2 ayda 5000 doları gördü. :D şimdi ne kadar bilmiyorumda baya bi uçtu

Sarf ettiğiniz cümlelerin benzerlerini internet için de söylenebilirdi. Kanımca biraz daha araştırmanız gerekir. Sanal paralar, block chain teknolojisi... madencilik...

Hiçbir para kara değildir. Kara yapan insandır. Bırakın sanal parayı internet olmadan bile silah ticareti... (diğerlerini hani dünyanın en eski mesleği diye anılanları saymıyorum) yok muydu?

İlla kara para diyeceksenin bence en kara para US$'dır. Hepimiz çalışıyoruz, didiniyoruz ve US$ biriktiriyoruz ki adam tüm dünyaya terör estirsin diye. Değil mi?

Niyazi hocam o zaman hala bu işte ekmek var diyebilir miyiz?

Niyazi Bey ethereum mine için hangi kart/sistemleri önerirsiniz?

Ethereum mine işinde hala para var mı sizce?

Valla ben 1 ay önce bitcoin e yatırıma başladım
Çok memnunum
Mine işinden vazgeçtim şu an :)

haziran ayında içim içime sığmadı resmen mining pc yapacaktım ama çok pahalıydı girmedim iyiki girmemişim. sonra genesis mining e yatırdım biraz para ama onu yapacağıma direk alsaymışım şuan 7 ye katladı . şans olacak olmayınca altın alırsın ondan bile zarar edersin .

bu iş yasal mıdır değil midir çok aklım karışık.
yarın birgün gel bakalım sen bitcoin almış satmışsın bu suç idi demesinler.
banka müşteri hizmetlerini aradım. dedim sanalpara almak satmak suç mu değil mi. temsilci "yasak olsa bankamız transfere müsade etmez zaten" dedi. ama ben güvenebiliyor muyum tabiki HAYIR

Biz(kendim için diyorum) daha durup düşünelim, yatırım yapan aldı yürüdü

Şu an dijital para ile ilgili ülkemizde herhangi bir yasal düzenleme mevcut değildir. Yasalar da geçmişe dönük işlemeyeceğine göre bu sebeple dijital para konusunda çok da çekimser olmamak lazım bence... Ama ilerde bir yasa çıkar ve bu işi yasaklarsa o zaman tabii ki alıp satmak suç olabilir o zaman hiç kimse bu işin içinde olmaz ve zaten bu işle ilgili yayında olan bir web sitesi de bulamazsınız.

selamlar, bende bitcoin ve altcoin yatırım denemeleri yapmış biriyim. bir kaç önerim ve uyarım olacak. haziran aylarında ben başladım ve o zaman 1 btc 10bin lira civarıydı. fork olacak vs dediler 6800 leri gördü çıktı filan neyse. ben 0,5 btc filan alıp başladım yani 5bin küsür bir şey. yükseliş devam ederken farklı altcoin yani btcye bağlı değişik para birimleri alıp sattım. kimi zaman arttırdım kimi zaman btc miktarını azalttım. sonra bir kaç altcoinde çok fena çuvalladım. en büyük sebebi de aşırı değişken olması ve btc yükselişe girdiğinde diğer paraların çakılması. benim önerim alacaksanız sadece btc alıp bekleyin. ama şu anda ben bunu pek karlı bir yatırım olarak görmüyorum çünkü geçen günlerde 49 binlere çıktı ve 37bini görüp şimdi 43 bin seviyelerinde sabitlendi gibi bir şey. düşük miktarlarda bu değişkenlik pek önemli görülmeyebilir ama 1 btc aldığınızda anında binlerce lira zarar veya kar edebilirsiniz. bence tren çoktan kaçtı millet karını yaptı ve zamanla düşebilir. tam tersi olup uçabilir de, kimse bilemez. yılın başında 150 lira civarındaydı düşünün. o zaman 5,6 btc atmış olan şimdi evini alırdı. ama şimdi kim 1 btc alma riskine girebilir? ben girmem. saygılar.

ulkemızdekı hukuk sıstemınde karsılıgı su an yok yasal bır duzenleme yok. Savcılık herhangı bır ıslem yapmıyor bu krıpto paralar konusunda.

riskli iş. iyi araştırmak öğrenmek sonra sisteme dahil olmak gerek. BİTCOİN gibi dijital para sistemlerinden para kazanan var tabi ama iyice öğrenmeden bu işe girmek paranı çöpe atmak olabilir. madencilik de yapıyorlar. bir 5 yıl daha ekmek çıkar diye düşünüyorum. bir de çiftlik bank gibi sistemler var. O da bambaşka bir dünya. biraz gülmek için youtube daki videoları izleyip altındaki yorumları okuyun.

etherium bu ara durakladı bence yükselişe geçebilir. bitcoin içinde 30000 doları görecek diyorlar

Diyanet ;

"Buna göre kendi özünde ciddi belirsizlikler taşıyan, aldanma ve aldatma riski ileri düzeyde olan, dolayısıyla herhangi güvencesi bulunmayan ve kamuoyunda 'saadet zinciri' olarak bilinen uygulamalar gibi belirli kesimlerin haksız ve sebepsiz zenginleşmesine yol açan dijital kripto paraların kullanımı caiz değildir."

Bu katılım bankası ile kıyaslanmayacak bir şey burda aldanma ve aldatma riski yuksek...diyerek açıklama yapmış diyanet..

konuyu görünce biraz araştırdım herkesin kararı kendine ben bu ve buna benzer işleri doğru bulmuyorum ama kafamda da cevaplayamadığım bazı sorular oluştu

kabaca benim anladığım sanal bir para oluşturmuşlar ve bu bara ile alıp satıyorsun aynı zamanda da borsada kur olarak değeri de artıyor zaten buğun ABD fiziki para basıyor belki ama karşılığında merkez bankasına altın koymadığı için altın karşılığı olmadığı için aslında onun fiziki parası da bir nevi sanal

benim anlamlandıramadığım bu maden kazma ne oluyor
ekran kartı ile yapan var ne bileyim kendi makinesi var onunla yapan var bir yazılım falan çalışltırılıyor sanırım sonunda da saatlik bir üretim söz konusu bu yazılım nedir nereyi kazıyoruz ne yapıyoruz bilen varsa işe girme adına değil de ufkumu genişletme adına açıklarsa sevinirim teşekkürler

Hocam mine olayını anlaman için dijital paranın çalışma sistemini yani blockchain i araştırmalısın

Cpu ve gpu lar ile blockchain zincirindeki kodlar sürekli aranıyor randomize olduğu için

Bulduğu zaman da ödül olarak sistem sana çok küçük bir btc veriyor

Şu an bitcoin mine etmek imkansız gibi normal pcler ile

Mesela benim i5 8 gb ram pc im 1 sene 7x24 çalışırsa 50 $ lık bitcoin kazandırıyor :)

Ama başka dijital paralarda düşünülebilir mesela eth

Youtube da araştırma yaparsan bir çok video var blockchain ve kripto paralar ile ilgili

Geri