'Bizden' olan ama liyakatsiz yöneticiler atandı!

Kodla Büyü
Ben paralel paralel diye nara atan ama devletin liyakatsizlerce ele gecirilmesine sessiz kalan yamukları allaha havale ediyorum

myesil' Alıntı:
omd' Alıntı:
Hala daha ebs'ye üye kalan varsa karaktersizin, kişiliksizin dibidir. Kalmaya devam etsin zaten orda.

Eleştirelim, kızalım, eylem yapalım, her zaman doğruyu söyleyelim ama bunu yapmayalım. Bence bu yazılanlar yapılanlardan daha kötü sonuçlara sebep oluyor. Oldu da.

Adam cümle alemin hakkına girerken kötü olmuyor da biz hırsız var deyince suçlu oluyoruz deil mi?

myesil' Alıntı:
omd' Alıntı:
Hala daha ebs'ye üye kalan varsa karaktersizin, kişiliksizin dibidir. Kalmaya devam etsin zaten orda.

Eleştirelim, kızalım, eylem yapalım, her zaman doğruyu söyleyelim ama bunu yapmayalım. Bence bu yazılanlar yapılanlardan daha kötü sonuçlara sebep oluyor. Oldu da.

Keşke bu tavrinizi iktidar partisi lideri taraf olmayan ber taraf olur dediğinde de ortaya koysaydiniz.. Keşke bu tavrinizi hirsiz kovalayan polisi algi ile içeri aldiklarinda, gozyasli esi ve ailesini gördüğünüzde, hamile esi düşük yapan ve ölen haksizliga maruz kalan o polisler içinde ortaya koysaydiniz.

hangi adalleten bahsediyorsunuz

cumhurbaşkanımız katrilyonluk saraylar yaptırırken

şehit ailellerimizin baba ocağına baktınız mı? ne kadar gariban insanlar olduğunun farkındamısınız.
yada üç kuruş paraya madene inip çıkamayanları fark ettiniz mi? üç kuruş almasına rağmen 3 ay dır maaş alamayan insanlar
20 kişilik minibüse 40 kişi binerek ekonomi yapmaya çalışrak ölenleri görmediniz mi?

siz öbür dünyada hesaplaşmaya çalışıyorsunuz. bu ülkede 2 kişiden birisi bu insanlara destek veriyor.

bir gün keser dönerse nelerin olabileceğini tahmin edebilirmisiniz

Kürşat_58' Alıntı:

şehit ailellerimizin baba ocağına baktınız mı? ne kadar gariban insanlar olduğunun farkındamısınız.
yada üç kuruş paraya madene inip çıkamayanları fark ettiniz mi? üç kuruş almasına rağmen 3 ay dır maaş alamayan insanlar
20 kişilik minibüse 40 kişi binerek ekonomi yapmaya çalışrak ölenleri görmediniz mi?

siz öbür dünyada hesaplaşmaya çalışıyorsunuz. bu ülkede 2 kişiden birisi bu insanlara destek veriyor.

İyi güzel demişsin hoş demişsin de bu memlekette cumhuriyetten beri hatta daha öncesinde de zengin ön planda gariban arka plandaydı. Şehit aileleri bu hükümetten önce bağ bahçe holding sahibi miydi? Eli öpülecise maden işçileri millet vekili maaşı mı alıyorlardı? Senin destek verdiklerin bu hükümeten daha mı adaletliler? Şunu herkes aklına soksun bu memlekette düzen bu olmuş, iktidar olan muktedir olur ve istediğini alır, istediğini atar. Doğru mu? Yanlış! Ama bizim ülkede sistem bu...

ilyas33' Alıntı:
myesil' Alıntı:
omd' Alıntı:

Keşke bu tavrinizi iktidar partisi lideri taraf olmayan ber taraf olur dediğinde de ortaya koysaydiniz.. Keşke bu tavrinizi hirsiz kovalayan polisi algi ile içeri aldiklarinda, gozyasli esi ve ailesini gördüğünüzde, hamile esi düşük yapan ve ölen haksizliga maruz kalan o polisler içinde ortaya koysaydiniz.

Keşke sen de bu tavrı Türk Silahlı Kuvvetlerine onlarca sene şerefle hizmet etmiş askerler haksızca içeri alındıklarında, gözü yaşlı eşleri çocukları onları mahkeme kapılarında beklerken, haykırırken gösterseydiniz.

falloosely' Alıntı:
Kürşat_58' Alıntı:

İyi güzel demişsin hoş demişsin de bu memlekette cumhuriyetten beri hatta daha öncesinde de zengin ön planda gariban arka plandaydı. Şehit aileleri bu hükümetten önce bağ bahçe holding sahibi miydi? Eli öpülecise maden işçileri millet vekili maaşı mı alıyorlardı? Senin destek verdiklerin bu hükümete destek verenlerden daha mı adaletliler? Şunu herkes aklına soksun bu memlekette düzen bu olmuş, iktidar olan muktedir olur ve istediğini alır, istediğini atar. Doğru mu? Yanlış! Ama bizim ülkede sistem bu...
bu hükümet gelirken yolsuzlukla, yoksullukla, yasaklarla mücadele edeceğim diye gelmedi mi? müslümanız adalet dağıtacağız diye gelmedi mi? cumhuriyet tarihin en büyük yolsuzluğuna imza atacaksınız, bakara suresini makaraya alacaksınız, bayrağı, kur anı, seccadeyi reklam aracı olarak kullanacaksınız, domuz etinin satışını serbest yapacaksınız. işçi sınıfını taşeronun eline bırakcaksınız, memurları baskı altında tutacaksınız, adaleti her zaman lehinize kullancaksınız çıkarınıza göre yasa çıkaraksınız sonrada geçmişe dönüp eskidende böyleydi diyeceksiniz şimdi söyleyim akp den önce madenciler öğretmenden daha fazla maaş alıyordu. iyi şeyler olunca akp yaptı kötü bir şey olunca haktan geldi, yada eskiden de böyleydi diyeceksiniz. madende bu kadar insan ölecek ama bir kişi bile istifa etmeyecek. evet benim detek verdiklerim şimdikilerden ianan daha adaletlidir. bu hükümette adalet diye bir şey mi kaldı. hsyk seçimlerinde bile adalet bakanı diyor ki bizimkiler kazandı eğer kazanmasaydı bu seçimi yok hükmünde sayacaktık diyor. işte adalet budur.

Kürşat_58' Alıntı:
falloosely' Alıntı:
Kürşat_58' Alıntı:

İyi güzel demişsin hoş demişsin de bu memlekette cumhuriyetten beri hatta daha öncesinde de zengin ön planda gariban arka plandaydı. Şehit aileleri bu hükümetten önce bağ bahçe holding sahibi miydi? Eli öpülecise maden işçileri millet vekili maaşı mı alıyorlardı? Senin destek verdiklerin bu hükümete destek verenlerden daha mı adaletliler? Şunu herkes aklına soksun bu memlekette düzen bu olmuş, iktidar olan muktedir olur ve istediğini alır, istediğini atar. Doğru mu? Yanlış! Ama bizim ülkede sistem bu...
bu hükümet gelirken yolsuzlukla, yoksullukla, yasaklarla mücadele edeceğim diye gelmedi mi? müslümanız adalet dağıtacağız diye gelmedi mi? cumhuriyet tarihin en büyük yolsuzluğuna imza atacaksınız, bakara suresini makaraya alacaksınız, bayrağı, kur anı, seccadeyi reklam aracı olarak kullanacaksınız, domuz etinin satışını serbest yapacaksınız. işçi sınıfını taşeronun eline bırakcaksınız, memurları baskı altında tutacaksınız, adaleti her zaman lehinize kullancaksınız çıkarınıza göre yasa çıkaraksınız sonrada geçmişe dönüp eskidende böyleydi diyeceksiniz şimdi söyleyim akp den önce madenciler öğretmenden daha fazla maaş alıyordu. iyi şeyler olunca akp yaptı kötü bir şey olunca haktan geldi, yada eskiden de böyleydi diyeceksiniz. madende bu kadar insan ölecek ama bir kişi bile istifa etmeyecek. evet benim detek verdiklerim şimdikilerden ianan daha adaletlidir. bu hükümette adalet diye bir şey mi kaldı. hsyk seçimlerinde bile adalet bakanı diyor ki bizimkiler kazandı eğer kazanmasaydı bu seçimi yok hükmünde sayacaktık diyor. işte adalet budur.

Bu hükümet gelirken yolsuzlukla, yoksullukla, yasaklarla mücadele edeceğim diye geldi de bu zamana kadar gelenlerin hepsi bu söylemlerle geldiler. Bu memlekette herkes adaletten gem vurur ama güç eline geçince ezmek için yok etmek için fırsat kollar. Ama yok muktedir değilse adaletten özgürlükten liyakattan gem vurur. İnsanın sözü özü bir olacak, doğruları değerleri zamana mekana göre değişmeyecek. Yolsuzluğa imza atanlar değerleri aşağılayanlar zaten ismende cismende yok olur gider. Ayrıca adalete gelince bir yüksek kurul seçimlerinde bizimkiler sizinkiler yorumu yapılıyorsa zaten ortada adalet yoktur. Buna tek taraftan bakıp adalet bakanı bak böyle dediğinde zaten yanılgıya düşersin. Bu söz nasıl adalet kavramı içinde absürt bir durumsa, bu kavramı yaratan sistemi de sorgulaman gerekir.Taşeron olayında tamamen haklısın özellikle madencilik gibi yaşam koşullarını zorlayan bir meslek grubunda bu sistemin tamamen kaldırılması gerekir. Her güzel eserin, fikrin ya da oluşumun ardında hükümet olmadığı gibi her olumsuzluluğu da hükümete yüklememek lazım. Bizim ülkemizde adalet maalesef göreceli bir olgu olmuş durumda, kişilere, görüşlere, inançlara, siyasal partilere hatta kurumlar içerisindeki farklı dairelere göre bile değişiklik gösterebiliyor. Ancak bunu bu hale getiren bu iktidar değil, siyasi tarihimizin kronik bir sorunu bu!

Re: Ynt: 'Bizden' olan ama liyakatsiz yöneticiler atandı!

falloosely' Alıntı:
ilyas33' Alıntı:
myesil' Alıntı:
omd' Alıntı:

Keşke sen de bu tavrı Türk Silahlı Kuvvetlerine onlarca sene şerefle hizmet etmiş askerler haksızca içeri alındıklarında, gözü yaşlı eşleri çocukları onları mahkeme kapılarında beklerken, haykırırken gösterseydiniz.

+1
Cemaatin cevap veremeyeceği tek soru bu

oguz-han' Alıntı:
falloosely' Alıntı:
ilyas33' Alıntı:
myesil' Alıntı:
omd' Alıntı:

+1
Cemaatin cevap veremeyeceği tek soru bu
:+1:

falloosely' Alıntı:
ilyas33' Alıntı:
myesil' Alıntı:
omd' Alıntı:

Keşke sende o dediğin yavşak askerler 99 da zorla bizi bilgisayar öğretmenliğine gönderirken bize yaşam hakki tanimazken inanan insanları bitirmeye calisirken bu zulümdür diyebilseydin.

kendine gel birader, kem söz sahibine aittir.

Bazı fıkralar, bazı hikâyeler vardır ki yeri gelince ondan daha iyisi bulunamaz.
Mesela, “Dur bakalım n’olacak?” diye bir fıkra vardır ki!
Adam iş gezisine çıkmış, dönmüş, akşam yemekte karısına sormuş:
“Eee anlat, bakalım, ne var, ne yok?”
Kadın, şuradan, buradan bir şeyler anlatmış, adam yetinmemiş:
“Başka başka ne var?”
“Valla ne olsun işte, bir de şey oldu ama!”
Adam hemen dikilmiş:
“Nedir, ne oldu?”
Kadın başlamış anlatmaya:
“Yahu geçen gün çarşıya çıkmıştım, peşime biri takıldı. Bilirsin ben sokakta çok ciddiyimdir, yüz vermeden yürüdüm, gittim ama biraz sonra baktım ki herif peşimde...”
“Eee, dur bakalım n’olacak?”
“Dairenin kapısını açtım, döndüm kapayacağım, adam da içeri girmez mi?”
“Eeee, dur bakalım n’olacak?”
Neyse paketleri bıraktım, yatak odasına geçtim, adam da benimle beraber...”
“Perdeleri kapattım, soyundum, dökündüm, çok yorgundum, şöyle bir yatağa uzandım, baktım adam da benimle birlikte yatakta...”
Kadının tepesi atmış:
“Ulan salak, daha dur bakalım n’olacağı kaldı mı? Olanlar oldu, anlasana!”
Her şeyi, her olayı. “Dur bakalım n’olacak?” diye aptal aptal seyredenlere sunulur.

gerisini de okuyun:
http://www.milliyet.com.tr/kissadan-his ... efault.htm

yıllardır bu iktidar başımızda. bir sürü uygulamada türlü keyfiyetler, hukuksuzluklar, usulsüzlükler. müdür atamalarında, başka bi şey olmasını mı bekliyordunuz :!:

Bakan Çelik'e kendi açıklaması olan 'Bizim müfettişlere göre kapanması gerekiyor ama açılması için kimleri kimleri araya koyuyorlar' sözlerini hatırlattığı önergesinde Özel, “Kurtarma çalışmaları devam ederken gerek hükümet yetkilileri gerekse bizler bölgeyi ziyaret ederek, çalışmaları yakından inceledik. Bu ziyaretler sırasında, söz konusu madenin çok sayıda eksik ve noksana rağmen kapatılmamasına ilişkin tarafınızdan

'Bizim müfettişlere göre kapanması gerekiyor ama açılması için kimleri kimleri araya koyuyorlar. Bakanlar arıyor, milletvekilleri arıyor, Soma'dan arıyorlar, sadece burası çalışsın diye. E haydi açtık bir deneyelim diye, bak başına neler geldi' ifadeleri kullanılmıştır.
http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/siya ... ldu__.html
http://sozcu.com.tr/2014/gundem/faruk-c ... ar-634587/
torpilin, iltimasın boyutları ve sonuçları....

yunanistanın eski başbakanının oğlu işsiz kaldı, krizde.
almanyada eski cumhurbaşkanının kardeşi belediyede temizlik işçisi. daha önce linkleri eklemiştim. bizde de ne zaman, bi kodamanın eş dost hısım akrabasına iltimas geçilmez, işte o zaman milletçe kurtuluruz. yoksa böyle giderse sonumuz hiç de hayırlı olmaz.

imzamdaki sözü çok önemser ve çok severim. atasözlerimiz malum; balık baştan kokar, at sahibine göre kişner. bi de m.ö. bi filozofun söylediği bi söz var. o da şu;
yönetenler doğru olursa, yönetilenler eğri olmaya cesaret edemez.

bizim yöneticilerimizin çocukları acaba hangi iş ile iştigal etmekteler :!: meslekleri, aylık kazançları nedir, bunların resmi kayıtları var mıdır :!:

teksen' Alıntı:
kendine gel birader, kem söz sahibine aittir.
Sözün bana ise kem hal, kem sözden daha mi iyi. Yanlis mi söyledim 99 osym sinav değişikliğinin arkasında kim var. Aslında onlara yavşak demekle çok nazik laf ettim onlar tam bi...... Anladiniz siz. AKP yi elestiren dünün iktidar partileri ayni ...sunuz. Diğer partileri eleştiren AKP ve akp liler daha betersiniz. Bugün 28 subattakinden daha uzun suren bir MGK gerçekleşti. Tehdit ne irtica ve cemaatler. Cemaatler irticaci solcular çapulcu ülkücüler faşist hepsine kulp taktihiz.Ama sizin ne halt olduğunuzda ortada. Millet sagcisi solcusu sucu bucu hepsi sizi "dindar hirsiz" olarak hatirlayacak en basta . tescillenfiniz hirsizikla

teksen' Alıntı:
Devlet'i Osmani Ali'de terfi'i temayuz ilim irfan ile olmaz
Ya olacak kuvvetli iltimas,
ya olacak medeni haz,
ya da olacak delikle temas.
:!:
osmanlının son zamanlarındaki devlet yönetimi anlayışı :!:

Ve Osmanlının son zamanlarını yaşatmaya devam eden bir cumhuriyet :!:
Osmanlının ilk zamanlarını örnek alan anlayış lazım...

yanlış kimden gelirse gelsin savunulacak tarafı yoktur. hele biz öğretmnler yanlışa kılıf uydurmak yakışmaz. geçmiştekilerde böyleydi, olsun ne olacak sanki, öbürleri gelsede değişmez gibi basit ve sığ kavramlar öğretmnlerin söyleyebileceği bir olgu değildir. ortada yanlış varsa bunu kıvırmadan vicdanı olan herkes evet bu yanlıştır deyip tepki koyması gerekmez mi?

zulme tepki koymanız için mağdur olmanız gerekmiyor.

başta öğretmenlerimiz olmak üzere; insanlarımız kendini, kul, köle, ümmet değil; her kim olursa olsun herkes kendini hakları açısından eşit ölçüde birey, vatandaş olduğunu anladığı zaman ve öyle davrandığı zaman geldiğinde böyle durumlarla karşılaşmayız sanırım :!:

haktan hukuktan bahsedip de, vicdanını bi kenara bırakıp, nasılsa güç bizde artık, ister asar ister keseriz diye ünvan için, matah bi, 10 öğretmenli bi okulun müdür yardımcılığı için türlü düzenbazlıkları yapan da, bunun için 40 yıllık dostuna kazık atan da "bizden"dir.
teksen' Alıntı:
. . .
HER halükârda Allah'ın adını anan da bizdendir.
İşe başlamadan önce "İnşallah" der, işe başlarken "Bismillah" çeker, şaşırırsa, "Allah Allah" diye başını sallar, kendisine çok güvenirse, "Evvelallah" diye kabarır, azimli olduğunu, başaracağını göstermek için "Alimallah" çeker, bir işten vazgeçerse, "Eyvallah" der gider, garanti belgesi "Vallah, Billah" yemindir, kızarsa "Fesuphanallah", daha da kızarsa "Hasbinallah (Hasbetenlillah)", iş başarıyla biterse "Maşallah", beceremeyip batırırsa, "Hay Allah" diye hayıflananlar bizden değil de kimdendir?
ŞİMDİ bunlara bu şakalara kızıp, "Biz böyle miyiz?" diye öfkelenenler de bizdendir.
. . .
http://www.milliyet.com.tr/2005/09/18/yazar/pulur.html
her-telden-f29/bizden-olanlar-t134124.html

arkadaşlar şaka bi yana, bu makamlar gelip geçicidir. makam da, koltuk da devletindir, milletindir. hiç kimse ama hiç kimse devletin, milletin olan makamlar üzerinde, kendini hangi sendika, cemaat, kuruluş veya camiaya mensup olursa olsun veya hangi kişiye yakın olursa olsun, sıradan herhangi bir kişiden ayrıcalıklı, avantajlı görmesin.

kimse kendini malum sendikaya üyeyim diye veya falanca partiliyim diye makam üzerinde daha fazla hak sahibi, daha öncelikli zannetmesin. onlara tavsiyem; milletin makamını yağma edeceğinize gidin, özel okul açın kendinize, sendikanız, partiniz veya camianız adına. onun nesi lazımsa gidin olun, ister müdürü olun, ister yardımcısı, isterseniz değiştire değiştire olun, bi yıl müdür yardımcısı olun, ertesi yıl da müdür, kendi okulunuz sonuçta.

ama milletin, devletin makamı, okulu yağma hasanın böreği değil. birilerinin keyfine göre, kendi aralarında, kapalı kapılar ardında fısıldaşarak düzenleyebileceği kadar basit, sıradan işler değil bunlar. aklı başında, sorumluluk ve vicdan sahibi kişilerin tenezzül etmeyeceği usûlsüzlükler içinde olmayın.

liyakatı, başarıyı, eşitliği ve adaleti esas alarak yapılmazsa bu işlemler....

. . . gün gelir. devlet yönetimi anlayışının bu denli bayağılaştığı bi ortamının ceremesini ödemek de, utancını yaşamak da hepimize düşer. ünvanı değil vicdanı seçelim, ünvandan değil vicdandan yana olalım!

birileri çıkmış diyorki biz istediğimizi yaparız bu millet bizi istemiyorsa niye oy veriyor demekki bizden memnun.
bu millet memnunsa yapacak bir şey yok

enflasyon farkı da gitti bu arada. şu, makamları kendi aralarında parselleyenler ne diyecekler acaba bu işe. onların kaptıkları koltukların bedelini tüm eğitim-öğretim camiasına ödetecekler heralde :!:

Eskiden Ak parti öncesinde namaz kılan bir görevli yada okulda bir öğrenci görünce çok sevinirdim... geleceğimizde namaz kılan insanlar bu ülkeyi yönetsin isterdim, bizim gibi insanlar hak yemez, alnı secdeye değen adam haram yemez diye düşünürdüm. Son yıllarda siyasette ve bürokraside gördüğümüz ve yaşadığımız şeyler beni o fikrimden kesinlikle vazgeçirdi. Bir insan müslümanda olsa puta tapanda olsa önce vicdanı ve mukayese yapabilecek bir aklı olmalı. Bu yaşıma kadar kendimi muhafazakarım olarak tarif ederdim ama artık muhafazakarım demekten utanıyorum, utanmak bir yana muhafazakar olmadığımı düşünüyorum. Muhafazarlık buysa eğer ben ondan değilim.

hakanotuken' Alıntı:
Eskiden Ak parti öncesinde namaz kılan bir görevli yada okulda bir öğrenci görünce çok sevinirdim... geleceğimizde namaz kılan insanlar bu ülkeyi yönetsin isterdim, bizim gibi insanlar hak yemez, alnı secdeye değen adam haram yemez diye düşünürdüm. Son yıllarda siyasette ve bürokraside gördüğümüz ve yaşadığımız şeyler beni o fikrimden kesinlikle vazgeçirdi. Bir insan müslümanda olsa puta tapanda olsa önce vicdanı ve mukayese yapabilecek bir aklı olmalı. Bu yaşıma kadar kendimi muhafazakarım olarak tarif ederdim ama artık muhafazakarım demekten utanıyorum, utanmak bir yana muhafazakar olmadığımı düşünüyorum. Muhafazarlık buysa eğer ben ondan değilim.
kesinlikle haklısınız. bende zaman zaman aynı duyguları yaşıyorum. Bu dönemi anlamak istersen muaviye dönemini iyi okumak lazım. herşeyiyle aynı. o katliamı yapanlarda yapılanlarda müslüman.

hala daha istifa edelim diyenler, istifa edin diyenler var.

tepki işte böyle gösterilir, tavır işte böyle ortaya konur.
http://www.milliyet.com.tr/sorulara-yan ... m-1966568/

şunu da ekleyeyim; iş, öğretmene rotasyon uygulanmasına gelene kadar, yılan size dokununcaya kadar, hiç bir haksızlığa ses çıkarmayanlar, şimdi mi aklınız başınıza geldi. benim şöyle bi tespitim vardı, kendimce, naçizane, iktidar partisi sendikasında sendikacılık yapılmaz. hemşehri dernekçiliği anlayışı ile, ahbap çavuş ilişkisi ile hükümete koltuk değnekliği yapılır. bu uğurda kim olursa olsun, eğer bu anlayışın dışına çıkarsa, haklı olduğu bir durumda bile sendika tarafından arkasında durulmaz ve kişi feda edilir.
bu muhafazakâr yapının olduğu çevrede, biat ve itaat en önemli unsurdur. dolayısıyla bu camialar içindeki kişilerden hem kendi haklarını hem de başkalarının hakkını savunması istenmez. sadece biat ve itaat etmeleri, yönetime amade olmaları ama kesinlikle ve kesinlikle yönetimle ters düşmemeleri ve yönetimi eleştirmemeleri istenir. böyle davranışlar pekiştirilir, böyle davrananlar ödüllendirilir, makamları yükseltilir.

dolayısıyla böyle bir muhafazakâr anlayışa sahip insanlardan oluşan camia ne hak arayabilir, ne hak alabilir, kazanabilir. bu camianın üyeleri de aynı muhafazakâr itaat ve biat kültüründen geldikleri için kolay kolay fikirlerini dile getiremez, yönetime düşüncelerini aktaramaz ve eleştiremezler. bunların akılları başlarına yılan kendilerine dokununca gelir. ancak böyle bi durumda içindeki camiayı sorgulamaya, yargılamaya başlar. ama muhafazakâr itaat ve biat anlayışı ile ve otoriteyi eleştirmeme kültürü ile yetiştikleri için istifa etmeye bile kolay kolay cesaret edemezler.

saraylarda oturup meydanlarda ağlamak nasıl bir duygu,
Hz ömerin adaletinden bahsedip torpil rant peşinde koşmak nasıl bir duygu,
İsarille gizli görüşüp anlaşma yaparak filistine ağlamak nasıl bir duygu,
zenginlerle oturup kalkıp, fakirlerin yanında gözükmek nasıl bir duygu,
Adaletten bahsedip, hukuku çiğnemek nasıl bir duygu,
Taşeronlara kapı açıp işçi sınıfının sırtını sıvazlamak nasıl bir duygu,
apo ile müzakere yapıp siz onu niye asmadınız demek nasıl bir duygu,
Milli değerlere saldırıp bayrağı reklam aracı olarak kullanmak nasıl bir duygu,
Eğitimin içine edip sonrada eğitime en çok biz destek verdik demek nasıl bir duygu,
ABD, AB ve israille arap baharına katılıp sonrada onların karşısında gözükmek nasıl bir duygu

Bu ülkede gerçekler daima gizlenmiştir.

Kürşat_58' Alıntı:
saraylarda oturup meydanlarda ağlamak nasıl bir duygu,
Hz ömerin adaletinden bahsedip torpil rant peşinde koşmak nasıl bir duygu,
İsarille gizli görüşüp anlaşma yaparak filistine ağlamak nasıl bir duygu,
zenginlerle oturup kalkıp, fakirlerin yanında gözükmek nasıl bir duygu,
Adaletten bahsedip, hukuku çiğnemek nasıl bir duygu,
Taşeronlara kapı açıp işçi sınıfının sırtını sıvazlamak nasıl bir duygu,
apo ile müzakere yapıp siz onu niye asmadınız demek nasıl bir duygu,
Milli değerlere saldırıp bayrağı reklam aracı olarak kullanmak nasıl bir duygu,
Eğitimin içine edip sonrada eğitime en çok biz destek verdik demek nasıl bir duygu,
ABD, AB ve israille arap baharına katılıp sonrada onların karşısında gözükmek nasıl bir duygu

Bu ülkede gerçekler daima gizlenmiştir.
+1000

Geri