'Bizden' olan ama liyakatsiz yöneticiler atandı!

Kodla Büyü
Hz. Ömer (ra), sessizce, dinlenmekte olduğu odaya girer. Bir an çevresine göz gezdirir. Odasının bir yanında işlenmiş bir deri, bir diğer köşesinde de, içinde birkaç avuç arpa bulunan küçük bir torba vardı. İşte Allah Resûlü’nün odasında bulunan eşyalar bundan ibaretti. Bu manzara karşısında ağlamaya başlayan Hz. Ömer (ra)’in hıçkırıkları O’nu (asm) uyandırır. Kalkınca hasırın vücudunda iz yaptığını, kan oturduğunu gören Hz. Ömer (ra) ise omuzları sarsıla sarsıla ağlamaya başlar. Hz. Muhammed (asv) hayretle sorar:
“Ey Hattab oğlu! Niçin ağlıyorsun?”
“Ey Allah’ın Elçisi! İranlılar imparatorlarını SARAYlarda yaşatırken, Bizanslılar Kayserlerini LÜKS ve İHTİŞAMa boğmuşken sen ki Allah’ın Elçisisin… İzin versen de, biz de seni…”
Maksat anlaşılmıştır, Allah’ın Elçisi (asm), gelecekteki halifesinin sözünü hüzünlü bir tebessüm, tatlı bir el işareti ile keser ve
“Bu dünya hayatı sadece bir eğlence ve oyundan ibarettir. Ahiret yurduna gelince, işte asıl hayat odur. Keşke bilmiş olsalardı “(Ankebut, 29/64)
ayetini okuduktan sonra ekler:
İstemez misin Ya Ömer? Dünya onların,ahiret te bizim olsun!..”[2]

[2] M.Yusuf Kandehlevi, Hayatü’s Sahabe, II/412.

Türkiye muhafazakarlaşıyor diyen Chp'lilerin savı çok çok yanlış, Türkiye'de müslümanlık anlayışı dibe vurmuş durumda...

Gerçek müslüman haram yemez, yiyene de iyi gözle bakmaz
Gerçek müslüman kul hakkını gözetir, gözetmeyeni de tasvip etmez
Gerçek müslüman ...... diye gidecek ve bu konjonktürde eksik kaldığımız çok örnekler var...

Ben ülkemde gerçek müslümanlar görmek istiyorum; harama, kul hakkına, adam kayırmaya karşı iradeli duruşu olan.
Öncekilerde çaldı, öncekilerde adam kayırdı deyip savunmaya geçen müslümanlara şunu sormak istiyorum; SENİN FARKIN NE?

Allah bu dini öncekilerden farklı olsun diye gönderdi. Öncekiler kız çocuklarını toprağa gömerken, İslam bunu yasakladı, öncekilerde gömüyordu deyip hiç bir sahabe kızını toprağa gömmedi. Öncekiler haram yiyordu ama sahabeler haram yemedi, öncekiler kul hakkı yiyordu peygamber yemedi ve yedirmedi.

Müslümanım diyen herkesi gerçek bir müslüman gibi davranmaya davet ediyorum. Chp çaldı deyip çalana rıza göstermeyin, chp adam kayırdı deyip torpile gık çıkarmamazlık etmeyin, ülkücü bir müdürün görevden alınmasını hangi mantığa bağlıyorsunuz, bu ülkede ak partili olmayan bir öğretmenin müdür olamayacak olmasını dini adalet anlayışınızla yargılamanızı istiyorum.

Kimsenin imanını yargılayacak haddim yok ama ülkücü bir müdürün yerine hakkı olmadan ve kul hakkı yiyerek göreve gelmiş bir ebs li müdürün odasında abdest almak için kullandığı terliği bana çok yapmacık geliyor. Abdest yalan, namaz göstermelik...

"Kişinin namazı, ibadeti sakın sizi aldatmasın,
Siz, Onun dirhem ve dinarla olan münasebetine bakın..

(Hz. Muhammed S.A.V)

Geri