blog açmak

Kodla Büyü

sevdiceğim

Süper Üye
Süper Üye
arkadaşlar blog açmak istiyorum. kullanımı nasıldır nedir nasıl açılır nelere dikkat etmek lazım bilen var mı ya da şurdan faydalanabilirsin diyecek olan???

Konu olarak ne yayınlayacaksınız?
Eğer kendi branşınız, eğitim, kendi öğrencilerinizle ilgili şeyler ise ücretsiz blog veren yerlerle uğraşmayın, wordpress.com, blogspot.com gibi ücretsiz blog servisi veren yerlerin birçoğu MEB filtresine takıldığından öğrenciler, okullarındaki bilgisayarlardan girip faydalanamazlar.
En iyisi, ihs.com.tr gibi bir yerden alan satın alın (com uzantılılar 16 TL).
kebirhost.com gibi bir yerden de 40-50 TL'ye PHP destekli bir hosting hizmeti alın, linux olursa daha iyi olur. İnternetten wordpress içerik yönetim sistemini inceleyin, wordpress'i beğendiğiniz bir tema ile kurun, ileride kendinizi geliştirdikçe sitenize güzellikler katarsınız.
İçerik olarak da daldan dala atlamayın, kendinizin iyi olduğunuzu düşündüğünüz birkaç konu üzerinde yoğunlaşın, ileride eğer içeriğiniz ve siteniz beğenilirse reklam vs. alarak hosting masrafınızı rahatlıkla çıkarabilirsiniz.
Blogunuz şimdiden hayırlı olsun :)

teşekkürler yakuphan hocam.aslında ücretli ve meb engeli olmayan birşeyler düşünüyorum. Biraz kendimi geliştirmek için hem kendim okuyup gelişeyim hem de okuduklarımı öğrendiklerimi paylaşayım insanlar faydalansın hem boş zamanlarımı değerlendireyim isityorum. yapabilirsem inş.

Geri