bluetooth kontrollü araba motor sürücü sorunu

Kodla Büyü

ozlem2714

Site Gezgini
hocalarım merhaba bir kaç gündür çok büyük bir sorunum var ekte paylaştığım aracı yapıyorum bir kaç tane video izledim birebir yaptım motor sürücü üstünde 1 ile gösterdiğim yere bağladığım motorlar çalışıyor tekerlek dönüyor fakat 2 ile gösterdiğim motorlar çalışmıyor. bu sorunu nasıl çözebilirim?

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2021-03-17 at 16.17.00.jpeg
    WhatsApp Image 2021-03-17 at 16.17.00.jpeg
    111.8 KB · Görüntüleme: 139
sürücü kartı arızalı olabilir. bunu arduinodan 1 ve 2 ye gelen kabloların yetini değiştirerek test edebilirsiniz. eğer sağlamsa o zaman kodta hata vardır büyük ihtimalle

hocam
sürücü kartı arızalı olabilir. bunu arduinodan 1 ve 2 ye gelen kabloların yetini değiştirerek test edebilirsiniz. eğer sağlamsa o zaman kodta hata vardır büyük ihtimalle
hocam dediğiniz gibi yaptım elimde 10 a yakın sürücü kart var hepsinde bu şekilde hepsinde 2 diye belirlediğim yerde sorun olma ihtimali yoktur heralde

Acaba pilin gücü yetmiyor olabilir mi?
Çalışan motorların bağlantısını çıkarıp denenebilir.
Yine çalışmazsa kodlara bakmak gerekebilir.

Yinede konu motor sürmek olunca, öncelikle pil konusuna odaklanmak gerekir diye düşünüyorum.

4 adet pil yetmeyebiliyor. Bazı kalem piller 1.5 değil 1.2 volt olabiliyor. 5 adet pili seri bağlayarak deneyebilirsiniz.

2 adet seri 18650 pil kullanmanızı tavsiye ederim. Bu sayede yeterli akımı da elde edersiniz.
Forumda robot arabayla ilgili konular var.

4 adet pil yetmeyebiliyor. Bazı kalem piller 1.5 değil 1.2 volt olabiliyor. 5 adet pili seri bağlayarak deneyebilirsiniz.

2 adet seri 18650 pil kullanmanızı tavsiye ederim. Bu sayede yeterli akımı da elde edersiniz.
Forumda robot arabayla ilgili konular var.
12v siparişleri verdik hocam bakalım o zaman düzelecek mi

Buna benzer bir sorun ben de yaşadım varta 9v pili duracell’in 9v pili ile değiştirdim ve sorun çözüldü bi deneyin isterseniz.

Buna benzer bir sorun ben de yaşadım varta 9v pili duracell’in 9v pili ile değiştirdim ve sorun çözüldü bi deneyin isterseniz.
haklısınız hocam pilin etkisi var ama pil gücüm düşük bile olsa motor sürücünün MotorA tarafına bağladıklarım güzel ama MotorB tarafına bağladıklarım sıkıntılı benden bir tane motor sürücü alıp yeni onu deniycem eğer sorun motor sürücüyse okula yenilerini aldırcam

Geri