Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

Bluetooth Kulaklık Tavsiyesi

Konu, 'Alışveriş Ekonomi Finans Ticaret' kısmında sertokus tarafından paylaşıldı.

1. sertokus

sertokus Süper Üye Süper Üye

Arkadaşlar Merhaba

Mikrofonlu bluetooth almak istiyorum telefonumda kullanmak için.
    Paramı teknolojinin pahalı olduğu şu dönemde çöpe atmak istemiyorum.
    Edit: Mesafesi biraz uzun olursa da harika olur

Kullanan ve memnun olan arkadaşlardan bir tavsiye bekliyorum.
    Not: Önerilerileriniz Stereo olsun

Son düzenleme: 27 Eylül 2018
  2. metafor

metafor Site Admin Yetkili Kişi

@sertokus
    Bir kaç ay önce telefonumun kulaklık girişi bozuldu. Tamiri için 100 TL istediler. 100 TL ona vereceğime 150 TL verdim stereo bluetooth kulaklık aldım.

benim aldığım Jabra Halo Fusion. Ses Kalitesi Sony iç kulaklıklar kadar iyi olmasada çoğu standart stereo kulaklıktan iyi. Hem telefon görüşmeleri için hemde spor yaparken müzik dinlemek için ideal. boyuna takılıyor zaten hafif.

tek kusuru var, ev ortamında 5-6 metre kadar uzakta çalışabiliyor ama, dışarıda arka cepte hareket halinde iken bazen ses te gidip gelmeler olabiliyor. fiyat performans ürünü diyebilirim.

3. sertokus

sertokus Süper Üye Süper Üye

Hocam benim asıl amacım ev ortamında sürekli oda değiştiriyorum. Bana mesafeli bişey lazım o halde

metafor bunu beğendi.
  4. metafor

metafor Site Admin Yetkili Kişi

Kullanan bir arkadaştan öğrenmeden almayın hocam. bundan yukarı samsung sony var fiyatları biraz pahalı ama durum onlarda ne acaba. arkadaşlardan yazan olur belki.

5. Nkiray

Nkiray Site Gezgini

Yakın tarihlerde kablosuz kulaklık alan varsa tavsiyelerini yazabilir mi? Ses kalitesi, mikrofon kalitesi, fiyat olarak ne tavsiye edersiniz?

6. Kobe

Kobe Aktif Üye

Ben de beats flex ile xiaomi airdots var.
    Beats flex i apple telefon arızasından dolayı hediye etmişti 3-4 sene kadar oldu,severek kullanıyorum,
    Şarjı çok iyi 10 saat gidiyor, canlı derslerde bile aynı gün hiç şarja taktığımı hatırlamıyorum ,hızlı şarjıda var,10-15 dakikalık şarj la 2 saate yakın götürüyor,şimdi baktım 3 oda (yaklaşık 10 metre) sonra kopmalar başlıyor,
    Airdotsu a101 den almıştım,şarjı 3 saat gidiyor ,tekli kullanarak 5-6 saate,kutuyla kullanarak 1 gün rahat Çıkartıyorum,şarjı çok yavaş doluyor yaklaşık 2 saat,tam dolmadan çıkartınca erken de bitiyor sanki ,mesafe olarak bu da 3 odadan sonra kopmalar yaşıyor.
    Ses kalitesi olarak ben öyle aham şaham bir fark hissetmiyorum,ergonomi olarak airdots 1 saatten sonra rahatsız ediyor çıkarmak zorunda kalıyorum.
    İkisi de bozulsa airdots alır geçerim

Nkiray bunu beğendi.
  7. Nadir SERT

Nadir SERT Seçkin Üye Seçkin Üye

Jbl 710 bt
    Ses kalitesi ve mesafesi ideal 50 saate yakin kullanım süresi var

Nkiray bunu beğendi.
  8. acipinarli

acipinarli Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

Ben 1 sene kadar oldu belki biraz daha fazla oldu. Çok pahalı olmasın işimi görsün, evde film izlerken kullanayım diye uygun fiyata QCY T1C aldım. Menunum. Basla tizle işim yok
    Dışarıda kullanmam evde filmde, görüşmede işimi fazlasıyla görüyor. Şimdi uçmuş o ayrı. Ben 60 civarında almıştım yanlış değilsem.

Nkiray bunu beğendi.
  9. acipinarli

Şunu demeyi unuttum. Gece yeterken film izliyorum kulağımda teki oluyor. Uyuya kaldığımda sabah 4-5 gibi uyanırsam şarjı çok azalmış oluyor. Kulağımdan düşmedi düşsse bile karanlıkta iken bluetooht'u kapatınca üzerindeki led yanıp sönmeye başladığı için bulması kolay oluyor Güneş doğmuş olsa belki biraz zor olabilir ama o zaman da diyorum fazla uzağa gitmiş olamaz. :)

Bu şekilde kullanımda haftada 1 kez kutuyla beraber komple şarj ediyorum kutunun şarjı bitince. Gündüz kullanmadığım için çok fazla sabah şarja takıyorum gün içine şarj ışıkları sönüyor. Dolmuş bu deyip yatağın yanına koyuyorum tekrar.

Bas iyi vursun tizi kaliteli olsun derseniz üzebilir zira fiyatı ortada. JBL gibi, Beats gibi ne bileyim Jabra gibi kalite beklemeden ucuz ama üzmeyecek bir şey aradım internette incelemeleri izlediğimde işimi görür dedim aldım ben. T5 mi T1C mi alsam diye düşünürken ikisini kıyaslayan bir videoya denk geldim T1C daha ağır bastı.

10 Metre sonra telefon yatak odasında ben mutfakta iken araya 2 tane duvar girdiği için seste git geller oluyor ama telefon evin ortasında olursa sorunsuz çekiyor her yerde.

upload_2022-8-3_21-8-49.png
    Bu fiyata almışım zamanında. 60 tl değilmiş.

10. Nkiray

Nkiray Site Gezgini

Cevap veren herkese teşekkürler.
    Baktıkların içinde kullanım amacıma uygun olarak dediğiniz kulaklık daha muvafık geldi. Mikrofon kalitesi nasıl hocam?

11. acipinarli

Ben birkaç görüşme yaptım ama evin içinde yaptım bu görüşmeleri. İçeride sorun yaşamadım. Karşıdan da sesin gelmiyor tepkisi gelmedi. Dışarıda kullanmadım ama inceleme videosunda dışarı performansı ses olan kalabalık ortamlarda çok çok iyi değil diyorlardı. Dediğim gibi ben hep içeride ve özellikle gece uyurken film izlemek için kullandım ve işimi fazlası ile görüyor.

Ben sorun yaşamadım şimdiye kadar. Son kararı vermeme Kerem Enginar etkili olmuştu. Kendisini sever ve tarafsız olduğunu düşünürüm. Videosunu da paylaşayım. Siz müzik dinlerken coşsun derseniz tekrar söylüyorum üzebilir. Ne beklediğinize bağlı ama müzikte de gayet memnunum. Son ses açtığımda gayet güzel, seste bozulma, patlama olmuyor. Ben çok beklenti içinde olmadan film izlemek için aldım. İyiki aldım diyorum açık ve net olarak.

Ha birde pahalı olanlara göre ergonomi olarak uzun süre kullanımda rahatsız eder belki. Fiyat performans olarak bence olur.

Son düzenleme: 3 Ağustos 2022
  12. kalelibilişim

kalelibilişim Süper Üye Süper Üye

Son düzenleme: 4 Ağustos 2022
  13. acipinarli

Ürün nasıldır bilmiyorum ama Piranha'nın birkaç ürününü aldım bir daha ya tövbe ettim. İnceleme videoları kesinlikle vardır. Youtube üzerinde ararsanız bulursunuz bence. Özellikle BİM ve A101 ürünlerini inceleyen kişiler oluyor.

14. omd

omd Hiperaktif Üye Hiperaktif

Bu minik kulaklıkları masaüstünde kullanan var mı? Bluetooth alıcı verici modüller ile kullanılıyormuş galiba. Deneyimleyen varsa görüşlerini merak ediyorum. Etiketlerseniz sevinirim :)

15. muhammed

muhammed Seçkin Üye Seçkin Üye

Piyasada sahteleri var.
    Alırken dikkat etmenizi tavsiye ederim.

16. acipinarli

Nasıl hocam anlamadım.

17. omd

omd Hiperaktif Üye Hiperaktif

Masaüstü bilgisayarda büyük kulağı saran bir kulaklık kullanıyorum. Telefonlarda kullanılan kulak içi minik kulaklıkları masaüstünde kullanmak istiyorum. Bazı oyun yayıncılarında gördüm. Kullanan varsa uygun fiyatlı tavsiye iyi olur :)

18. acipinarli

Masaüstünde kullanmak için bir Bluetooth adaptör yeterli olacaktır. Bu kulaklıklar da Bluetooth olduğu için bağlanır hocam. Dizüstünde Bluetooth var ve o şekilde kullanıyorum ben.

omd bunu beğendi.
  19. adadeniz

adadeniz Hiperaktif Üye Hiperaktif

289,90 ₺ olmuş şimdi :))

20. acipinarli

Evet. Dünden pahalı, yarından ucuz. Birde böyle bakmak gerek. :D

06Davut bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal