BOL BOL YOĞURT YİYORUM DİYENLER! DİKKATLİ OKUMALI

Kodla Büyü

Yalnız_Kurt

Süper Üye
Süper Üye
*Bir tek peynirle, yoğurt ve sütlü gıdalar kalmıştı güvenip keyifle yiyebildiğimiz
*BOL BOL YOĞURT YİYORUM DİYENLER DİKKATLİ OKUMALI
*ÖYLE BİR DURUMA GELDİK Kİ NE YESEK MUTLAKA BİR SAKINCASI OLUYOR...
AMA BU YOĞURT İŞİ BAŞKA...

ESKİDEN HALİS SÜTTEN YAPILMIŞ YOĞURT, İKİ GÜNDE EKŞİME YAPARDI.
ŞİMDİ BİR AY DAYANIYOR. MEĞER SEBEBİ VARMIŞ.

(SOLiTiN)

*OKUYUN VE ULKE SAĞLIGININ KORUNMASI İÇİN GEREĞİNİ YAPIN.
LÜTFEN.

*DÜNYA, KÖTÜLÜK YAPANLAR YÜZÜNDEN DEĞİL, YAPILAN KÖTÜLÜĞE KARŞI
MÜCADELE ETMEYENLER YÜZÜNDEN KÖTÜLEŞİYOR!

*Bu kadarına da pes artık, gıda firmaları bir kaç kuruş için hayatlarımızı
hiçe sayıyor ve halkımızı bu yönde bilinçlendiren bilim adamlarımızı tehdit
etmeye kadar işi vardırdılar.

*Ankara Hıfsızsıhha Gıda Denetim Bölüm Başkan Yrd.Gönül Özdeğer ve iki
asistanı SOLİTİN adlı kimyasal ile ilgili çalışmaları ve yayınlarından
dolayı ölüm tehditleri aldıklarını açıkladılar ve savcılığa suç
duyurusunda bulundular.

SOLİTİN, aslında gıdalarda hiç bulunmaması gereken tamamen kimyasal
bir ajan. Hatta, basit olarak melaminimsi bir plastik, sütlere, yoğurt ve
ayranlara ve sütün girdiği her çeşit besine katılıyor çünkü bu molekül su
ile inanılmaz şekilde bağlanarak kıvam arttırıyor, bu hem imalat procesleri açısından zaman kazandırıyor, hem gıda doğallığını kaybettiğinden son kullanma tarihini uzatıyor ve firmaların stoklu çalışmasını sağlıyor, hem maliyeti inanılmaz düşürerek firmaların rekabet gücünü arttırıyor.

*Çocuklarınıza beş kuruşa, yirmi kuruşa, elli kuruşa gofret, çikolata ve
süt ürünleri alabilmemiz, evlerimize çeşit çeşit peynir, yoğurt, hazır sütlü tatlıvs. girebilmesi hep bu yüzden.

*SOLİTİN bir tricalcid bileşiği yani doğada en bol ve bedava
bulabileceğiniz türden, tebeşir gibi, alçı taşı gibi. Oysa bu bileşik böbreklerden atılırken renal tubuluslardaki glomerüllerde birikiyor ve filtrasyonu yani böbreklerin
kanı süzmesini engelliyor ve sonuç böbrek yetmezliğine kadar uzanan böbrek
rahatsızlıkları serum üre ve kraetinin düzeylerinde artış ve bunun getirdiği devamlı yorgunluk hali, hafıza ve konsantrasyon bozuklukları hatta ciddi mental bozukluklar yaratıyor.

Almanya Solingen üniversitesi Pskyatri bölümünce 2009 da 21.Europe Pscy-*
hatry Society için hazırlanan bildirgede Şizofreni ve SOLİTİN
kullanımı arasında ilişkiler olması muhtemel olduğu, Özellikle Paranoid Şizofreni vakalarında kanda tricalciophospate bileşiklerinin normalden 16 kat yüksek olduğu belirtilmesine rağmen bildirge nedense Kongrede sunum için kabul edilmedi.

SOLİTİN TESBİTİ İÇİN

*Üretici firmalar SOLİTİN'i hiç bir şekilde ürün etiketlerinde
bildirmiyor, aldığımız ürünlerde SOLİTİN olup olmadığını yine de bir kaç basit deney ile anlayabiliriz.
*Eğer bu yönde bir şüphe oluşursa derhal bulunduğunuz il Hıfsızsıhha
Md.ile ilişkiye geçerek şüpheli gıdanın test edilmesini talep ediniz. Bu
şekilde binlerce hatta yüzbinlerce insanın sağlığını kurtarabilirsiniz. Çevrenize baktığınızda ne kadar çok dializ merkezi ve böbrek hastası olduğunu siz de görüyorsunuz. Bu artışın sebebi bazı ahlaksız firmaların kar hırsından başka bir şey değil.

*Aldığınız sıvı ürünler (süt,ayran,çikolatalı süt vs) için şu yolu
izleyebilirsiniz:*
*Bir metal'i (çatal,kaşık vs) el yakacak düzeyde ısıtın ve test etmek
istediğiniz sıvıya batırarak çalkalama hareketi yapın, metali çıkardığınızda birbirinden ayrılmış öbekler halinde beyaz topaklar görürseniz o üründe SOLİTİN var demektir.
*Peynir vs türü ürünlerde ise üründen bir parça alarak sirkeli suya
koyunuz.
*Eğer sirkeli suyun üzerinde kalan beyazımsı bir tabaka görürseniz o
üründe SOLİTİN var demektir.

*Çikolata, gofret türü ürünlerde ise ürünü elinizle basitçe kırın,eğer
kırığın her iki tarafında süt beyazı noktalar varsa o üründe de SOLİTİN vardır.

*Sağlığımız için, geleceğimiz için, çocuklarımız ve sevdiklerimiz için bu
bilgileri bütün çevremize yayalım ve toplumsal olarak tepkimizi ortaya koyarak AB Normlarında olmayan bu katkı maddesinin üretici firmalar tarafından daha fazla kullanılmasını engelleyelim.

Saygılarımla

Yrd.Dç.Dr
Gülden Semavi

Ankara Üniversitesi Hacettepe Tıp Fakültesi
Biyokimya Blm.

Bence devlet bu tür şeyleri saptadığı zaman gidip de 300-500 lira ceza falan kesmesin. Direk firma ismini ifşa etsin. Bak noluyor o zaman. Medyaya haber lazım zaten. Herkes ayağını denk alır o zaman.

Karıncalar bile doğal gıdaları seçiyor...Dikkat etmek lazım yediklerimize..

Ekli dosyalar

• doğal_gıda.jpg
    doğal_gıda.jpg
    48.2 KB · Görüntüleme: 1,692
ABD'li bir beslenme uzmanı, McDonalds'tan aldığı menüyü bir yıl boyunca mutfağında bekletti. Menü neredeyse hiç değişim göstermedi.

ntvmsnbc
Güncelleme: 12:52 TSİ 19 Mart. 2010 Cuma
WASHINGTON - Amerikalı beslenme uzmanı Joann Bruso, McDonalds'taki ürünlerde bulunan koruyucu maddelerin çocukların sağlıklı beslenmesi üstündeki etkilerini incelemek için enteresan bir deneye imza attı.
ABD, Colorado'da yaşayan Joann Bruso, McDonalds'ın hamburger ve patates kızartmasından oluşan Happy Meal menüsünü, ne kadar sağlıklı olduklarını görmek için, bir sene boyunca mutfağının bir rafında sakladı.
SİNEK VE BÖCEKLER BİLE KONMADI
Menüyü üstünü kapamadan sakladığını belirten Bruso, "Bu dönem içerisinde tabii ki birçok kez camları açık bıraktım. Ama sinekler ve böcekler bu menünün üzerine konmadı. Bu size neyi gösteriyor? Sinek ve böcekler bile bu yiyecek ile uğraşmıyor" dedi.

147' Alıntı:
mehmetkz' Alıntı:
Karıncalar bile doğal gıdaları seçiyor...Dikkat etmek lazım yediklerimize..

zaten margarinle plastik arasında sadec bir element fark varmış...

Bu da bana garip geliyor. Sadece bir element fark var demek, plastik olduğu anlamına gelmiyor ki.

H (hidrojen) yakıcı, O (oksijen) yanıcı, birleşiyorlar su oluyor. yangını söndürüyor. :!:

ankara hıfzısıha mdürlüğü ne işe yarar diyodum ... Bu iş arıyomuş Teşekkürler

Bu tarz metinleri artık o kadar aşinayım ki şıp diye yalan olduğunu anladım. Bir zamanlar bor efsanesi de böyleydi. İç ve dış borçlarımızı ödeyip bizi zengin ediyordu. Bi de danone olayı vardı. :)

Kod:
Öncelikle söz konusu metnin tamamen yanıltıcı bilgilerle dolu bir  şehir efsanesi olduğunu belirtmek istiyoruz. Çünkü ;

E-postada yayımlayan kurum olarak görünen "Ankara Üniversitesi Hacettepe Tıp Fakültesi Biyokimya Blm." adında ülkemizde üniversite-fakülte eşleşmesi yoktur.
Diğer taraftan ayrı ayrı araştırdığımızda Ankara Üniversitesi ve Hacettepe Üniversitesi'nin akademik kadrosunda "Yrd.Dç.Dr Gülden Semavi" adlı bir kişiye rastlanmamıştır.
Aynı şekilde araştırmayı gerçekleştiren olarak ismi geçen kişi Hıfzısıhha Merkezinde görevli olmadığı gibi merkezde "Gıda Denetim Bölümü" bulunmamaktadır.
Son ve en çarpıcı kısım ise; e-postada geçtiği şekliyle "solitin isimli doğada bol bulunan bir trikalsit  bileşiği" diye tanımlanan  bir maddenin kimya literatüründe bulunmamasıdır. Solitin isimli sadece tiner benzeri bir kimyasal bulunmaktadır. Tiner gibi bir solventin de bir gıdanın içine katılmasının ne derece anlamsız bir iddia olacağı aşikardır.

Tüm bunlar e-postanın ne kadar gerçek dışı bilgiler içerdiğini göstermektedir.

bne kendim süt alıp yapıyorum arkadaş çok da güzel oluyor tabi sütte başka bir mahluğun sa bilemem

systran' Alıntı:
arkadaşlar bu haberi yalanladılar, gerçek değilmiş (!)
http://www.ggd.org.tr/sehir_efsaneleri.php

bu tür organizasyonları kuranlar da zaten sanayi devleri ya da bu katkı maddesi üreticileri...
hocam yalanlamalarda genelde belli bir miktarının insan sağlığı için zararlı olmadığı yazıyor. Ancak yedğimiz hemen hemen herşeyde bunlardan biraz biraz yediğimizi düşünürsek günlük dozu aşmış bile olabiliyoruz. Bir de işin vücuttan atılamama durumu var. Vücut harcayamadığı, yakamadığı bazı şeyleri depoluyor. Bunların depolanması da çeşitli rahatsızlıklara neden oluyor. Otizmli çocukların büyük bölümünde ağır metal birikmesi var örneğin. Bu ağır metaller vücuttan atıldığında insanların tekrar eski durumuna döndüğü yönünde de çalışmalar mevcut.

light' Alıntı:
Devlet izin vermesin kardeşim yapsın denetimini

hangi devlet.. nerde devlet nerde millet feryatlarını çok duydu bu ülke.. adaletli bir yönetim yok. cezalar çok hafif ve uygulanmıyor.

bir öğrencim süt getiriyor evde yoğurdu kendimiz yapıyoruz.. hatta kahvaltılık kaymakta çıkıyor.. mandıradan sıcak kaymak alıp, bekletip terayığımızı kendimiz yapıyoruz. harika oluyor da.. sütü her zaman bulabilsek ne iyi olur..

systran' Alıntı:
arkadaşlar bu haberi yalanladılar, gerçek değilmiş (!)
http://www.ggd.org.tr/sehir_efsaneleri.php

Ben bu siteye inanmıyorum.Burada coca cola zararlı değil demiş.E o zaman niye her yerde bas bas bağırılıyor.Kola zararlı diye.Zararları da ispat edilmesine rağmen.Ve Milli Eğitim Bakanlığı bile her yerde yasakladı.Birilerinin kendini kurtarması anlamı taşıyor bu.Çelişki var haberlerde o zaman kendi içinde.Daha doğrusu Sağlık Bakanlığında bir problem var o zaman.Avrupa ülkeleri ve Amerika bile bazı ürünleri yasaklıyorsa var demek ki ciddi bir şeyler.Bizim ülkede birilerine bir şey olmayana kadar ses çıkmaz merak etmeyin.

Geri