Boot Ghost (süper) Program+Fotoğraflı kullanım açıklaması

Kodla Büyü
Re: Boot Ghost (süper)

Arkadaşlar norton 2003 ile windows 7 işletim sistemli bilgisayarın imajı alınabilir mi?

Ben Bt öğretmeni değilim. Sınıf öğretmeniyim müdürlük yapıyorum. Bilgisayar bilgim de kendi imkanlarımla. Okulumuzdaki bilgisayarlarla ben ilgileniyorum. 12 tane bil var. Format işleri biraz uzun sürüyor. Bana bu Boot Ghost un kullanımını anlatan olursa çok sevinirim. Teşekkürler..

karacaören' Alıntı:
Ben Bt öğretmeni değilim. Sınıf öğretmeniyim müdürlük yapıyorum. Bilgisayar bilgim de kendi imkanlarımla. Okulumuzdaki bilgisayarlarla ben ilgileniyorum. 12 tane bil var. Format işleri biraz uzun sürüyor. Bana bu Boot Ghost un kullanımını anlatan olursa çok sevinirim. Teşekkürler..

İlk konuda kısaca anlatımı var zaten..
Bu hafta win7 ile uyum sorunu olmaz ise görüntülü anlatımını buraya eklerim.

senjizu' Alıntı:
karacaören' Alıntı:

İlk konuda kısaca anlatımı var zaten..
Bu hafta win7 ile uyum sorunu olmaz ise görüntülü anlatımını buraya eklerim.

İlgilendiğiniz için teşekkür ederim.

1. Mesajda Ghost'un kullanımı ile ilgili temel bir doküman eklenmiştir.
Ayrıca Win7 ile uyumludur.

Alternatif olarak 1. mesaja Acronis Bootable Cd imajı da eklenmiştir. İhtiyacı olan varsa onun da ekran görüntüleriyle imaj alma e açma işlemlerini anlatabilirim.

Not: Forumda diğer konularda da var Acronis, sadece ghost'un yanına alternatif olarak ekledim ikisi bir konuda. Lazım olanlar için...

teşekkürler paylaşım için, birşey soracağım cd yi takıyorum açılışta abort retry fail diye hata veriyor ne yapmam gerekir.
hata mı veriyor ne yapayım bir bilgi verir misiniz?

ikarateke465' Alıntı:
teşekkürler paylaşım için, birşey soracağım cd yi takıyorum açılışta abort retry fail diye hata veriyor ne yapmam gerekir.
hata mı veriyor ne yapayım bir bilgi verir misiniz?

Cd sürücünüz sağlam mı?
İmaj dosyasını doğru bir şekilde yazdırdınız mı?

Bunları denetler misiniz?

usb flaş bellekten yedeği pc ye atamıyorum.
1.boot menüsüne flaş bellek geliyor.
her pc nin d diskine atmak yorucu

senjizu' Alıntı:
İşinizi çook kolaylaştıracak Bootable Ghost'u indirebilirsiniz.

Lab.daki bir makinayı tamamen kurun.
İndireceğiniz dosyadaki imajı nero ile cd'ye yazdırın.
kurulu makinaya cd'yi takıp yeniden başlatın. Ghost otomatik açılacaktır.
Local / Partition / To Image menüsü ile C:bölümünün imajını D:'ye ya da başka bir depolama ortamına alın.
Bu depolama ortamındaki imajı diğer makinaya aktarın ya da aynı makinada daha sonra kullanmak üzere saklayın.

Alınan imajı açmak için yine bootable ghost Cd ile açılış yapın,
bu seferde
Local / Partition / From Image ile imajınızı açın.

Ben labdaki 15 makinaya 20 dakikada yeni imajı yükledim.

..........................................................................................
Temel Ghost Kullanım dosyasını (resimli) indirebilirsiniz. http://www.dosya.tc/server8/HNe4Sz/Ghos ... m.rar.html
Ayrıca Windows 7 sistemlerinde kullanılabiliyor. Test Edilmiştir.

..............................................................................................
Alternatif olarak Acronis Boot Cd imajı eklenmiştir. Cd'ye yazdırıp onunla da imaj alma ve açma işlemi yapabilirsiniz.
http://www.dosya.tc/server8/5nKSvW/acro ... d.rar.html

HOCAM BU BELGELERİ BBNET'TEN PAYLAŞIMA AÇABİLİR MİSİNİZ. MEB ENGELİ...

Geri