Bootlanmış USB

Kodla Büyü

sevdiceğim

Süper Üye
Süper Üye
İyi günler arkadaşlar birşey sorabilir miyim cevabı basitse cahilliğimin kusuruna bakmayın
boot edilmiş bir usb normal kopyala yapıştır yöntemiyle başka bir flash diske aktarılır mı? ya da başka bir yolla yapılabiliyorsa nasıl
dediiğim gibi tekrar kusura bakmayın

kopyala yapıştırla olmaz. Ancak cd çekme programıyla iso olarak kaydedilip tekrar başka bir flash a boot olarak atılabilir.

CDburnerXp programı ile yapabilirsiniz. Yıllardır kullanırım küçücük bir program ama güzel çalışıyor.

hocam herkese çok teşekkür ederim
@manyakkedi hocam burada dosya türü fat32 demiş ntfs yazmıyacağız demi

@lonely2134 hocam fat32 kalsın dediğimde virtual disk error birimin boyutu çok büyük hatası alıyorum
yardımcı olabilir misiniz acaba

her iki flash belleğide bilgisayara takıp Acronis proğramı ile bilgisayarı boot ederek partiton COPY şeklinde yapabilirsiniz.... veya kopyalamak istediğiniz flashın imajını bilgisayara kaydedik sonra boş olan flaşı takarak aktarabilirsiniz.

Videosu: https://www.youtube.com/watch?v=3oZwa6RDABk

Ekli dosyalar

• cdburner.jpg
    cdburner.jpg
    92.3 KB · Görüntüleme: 558
sevdiceğim' Alıntı:
@lonely2134 hocam fat32 kalsın dediğimde virtual disk error birimin boyutu çok büyük hatası alıyorum
yardımcı olabilir misiniz acaba

Hocam Acronis True İmage ile hem boot edebilir hemde imajınızı aynı flasha yükleyebilirsiniz. Youtube de sayısız ders var bununla ilgili. Ben böyle yapıyorum hem aynı USB ye boot atıp imajıda üzerine yazıyorum hiç sorun yaşamıyorum. 48 tahtada kullanıyorum imajı aynı zamanda bütün idare bilgisayarlarında da kullanıyorum bazı gereksiz program ve sürücüleri siliyorum hiç sorun olmuyor.

Geri