Bordroda ki Kıdem yanlış Görünüyor

Kodla Büyü

yilmazselcuk55

Aktif Üye
Merhabalar ben Eylülde atandım Teknik Eğitim Mezunu olduğum için mebbiste kıdem derece 8/1 gözüküyor.ancak bugün bodroma baktım 9/1 gözüküyor.Yapmam Gereken ne olabilir.ve Bunu düzeltirirsem kesilen herhangi bir ücret varsa tekrar geri alabilir miyim ?

Sayın Hocam,

Mutemetlik şubesi ile görüşüp KBS'den düzelttirebilirsiniz. Geriye yönelik ödeme yaparlar mı onu bilemiyorum.

İyi çalışmalar.

atakom' Alıntı:
hangi tür okula atandınız hocam?

Ortaokula atandım ama mebbiste 8/1 gözüküyo okul türü ile sıkıntı yok çünkü mebbise 9/1 şeklinde işlenen arkadaşlar(ortaokula atandı onlarda) il meb'e başvurduklarında 8/1 diye düzeltildi.Bodrodada 8/1 yazması lazım Okultüründen kaynaklı bir sıkıntı değil Teknik Eğitim Mezunları 8/1 ile başlıyor.

Hocam benim bildiğim tef mezunları sadece meslek liselerinde 8/1 den başlar, diğer bütün okullarda 9/1 den başlar

tef mezunu olanlar çalıştığı okula bakılmaksızın 8/1'den başlar. fakat ortaokulda çalıştığınız için özel hizmet tazminatınız meslek lisesinde çalışanlara göre eksik olur.

dolayısı ile aylık 20-25 tl kaybınız söz konusu dilekçenizde geriye dönük alacaklarınızın da ödenmesini istemelisiniz.

atakom' Alıntı:
Hocam benim bildiğim tef mezunları sadece meslek liselerinde 8/1 den başlar, diğer bütün okullarda 9/1 den başlar

Öyle bişiy yok hocam

bilisim-tef' Alıntı:
tef mezunu olanlar çalıştığı okula bakılmaksızın 8/1'den başlar. fakat ortaokulda çalıştığınız için özel hizmet tazminatınız meslek lisesinde çalışanlara göre eksik olur.

dolayısı ile aylık 20-25 tl kaybınız söz konusu dilekçenizde geriye dönük alacaklarınızın da ödenmesini istemelisiniz.

bilisim-tef' Alıntı:
http://www.ozkansoft.com/mahep.php

hocam bir de burayla bordronuzu bi karşılaştırın eksikse belli olur.

Tmm Hocam çok sağolasın ;)

Hocam 9/1 göründüğün için ek gösterge alamıyosun. 8/1 olarak düzelttirirsen ek göstergen 450 olur o da yaklaşık 25 tl falan yapar.
Dilekçe ile düzeltme talebinde bulunursan geçmişe dönük olarak eksik ödenenlerin farklarını da alırsın.

benimde şu an 8/3 olmam gerekirken 2 yıldır nerdeyse 8/1 den ücret alıyorum mebbistede bordroda da yanlış yazıyor. il mem e gittik adamlar işten anlamıyorlar. anlatıyosun yok doğru hesaplanmış diyolar. ne yapsak düzeltiriz?

Geri