borsa verilerini uygulamada kullanmak

Kodla Büyü

bt3468

Seçkin Üye
Seçkin Üye

google.com / finance

sitesinden veri çekip uygulama da kullanmak istiyorum....

Yasal bir sorun olur mu?

Borsa verilerini kullanmak yasal ise başka hangi siteden veri çekmeliyim...

Kendi yazdığım bir tahmin programim var orada kullanıyorum bende.tum hisseler üzerinden işlem yapıyorum. Excel kullanın derim veri depolamak için ayrica Bu hafta gireceksiniz girmeyin borsaya 1 hafta bekleyin 😊

Kendi yazdığım bir tahmin programim var orada kullanıyorum bende.tum hisseler üzerinden işlem yapıyorum. Excel kullanın derim veri depolamak için ayrica Bu hafta gireceksiniz girmeyin borsaya 1 hafta bekleyin 😊
Tavsiyeniz için Teşekkürler... Google playda yayınlanacak 1000 lerce kişinin kullanacağı uygulama yazmak istiyorum... Excel sadece benim işimi görür...

Tavsiyeniz için Teşekkürler... Google playda yayınlanacak 1000 lerce kişinin kullanacağı uygulama yazmak istiyorum... Excel sadece benim işimi görür...
Şu an revasda olan bı sektör bende satmak üzere yazıyorum programı. Grafilkler üstünde değil de tahminler ve induktorler üzerine çalışıyorum. Gördüğüm her hisse için aynı induktorler çalışmıyor hocam ama 2 aylik test asamasi sonunda hisselerin 5 gunluk yükselişini veya düşüşünü %90 üzerinde yakaladim.

Şu an revasda olan bı sektör bende satmak üzere yazıyorum programı. Grafilkler üstünde değil de tahminler ve induktorler üzerine çalışıyorum. Gördüğüm her hisse için aynı induktorler çalışmıyor hocam ama 2 aylik test asamasi sonunda hisselerin 5 gunluk yükselişini veya düşüşünü %90 üzerinde yakaladim.
oo desenize bilişim öğretmenleri olarak ilk biz zengin olacağız :p

hocam sizin beğendiğiniz hisseler nelerdir?:) tecrübelisiniz sanırım...

28 hisse takip ediyorum hocam size kolaylık olsun diye bist100 ve kendi takip hisselerimi paylaşarim PC başına gecince

IMG-20240325-WA0006.jpg

IMG-20240325-WA0005.jpg

Bunnlar haftasonu tahminlerim den bir kaçı
Şu an hisselerde para akşam olmadan çekeceğim geri. Bı kaç arkadaş da girdi bu ikisine vur kaç yapicaklar onlarda.
Analizleri close verisi ustunden yaptığımda uçuk değerler çıkmıyor gorundugu gibi.
Adjclose değerlerinde ise daha yüksek farklara rastladım hep bu yüzden iki veri üstünde ayrı ayrı çalışıp değerlendirme yapıyorum.

hocam sizin beğendiğiniz hisseler nelerdir?:) tecrübelisiniz sanırım...
Ben borsadan pek anlamam hocam. Sadece elimde veri var ise onu kullanırım. Dediğim gibi program test asamasinda ama tek başına birşey ifade etmez. Sasa mesela yükselecek
Veriler bunu söylüyor yetmez. bunun üzerine birde yeni tesisleri üretime geçecek haberini biliyor olmanız gerek.

Ekli dosyayı görüntüle 75812

Ekli dosyayı görüntüle 75813
Şu an hisselerde para akşam olmadan çekeceğim geri. Bı kaç arkadaş da girdi bu ikisine vur kaç yapicaklar onlarda.
Analizleri close verisi ustunden yaptığımda uçuk değerler çıkmıyor gorundugu gibi.
Adjclose değerlerinde ise daha yüksek farklara rastladım hep bu yüzden iki veri üstünde ayrı ayrı çalışıp değerlendirme yapıyorum
Hocam tebrik ederim güzel çalışma, bu konu hakkında bilgi bekleriz.

Dediğiniz gibi bir uygulamam vardı. Google ın istediği güncellemelerden dolayı pasif ettim. Hisse fiyatları çekiyordum, sorun olmuyordu. Ancak yasal olarak 15 dakika gecikmeli veri bile yayınlanması yasak diye biliyorum. Hatta o ara matriksi aradım 15 dakika gecikmeli veri dağıtım ücretide hayli yüksekti.

Dediğiniz gibi bir uygulamam vardı. Google ın istediği güncellemelerden dolayı pasif ettim. Hisse fiyatları çekiyordum, sorun olmuyordu. Ancak yasal olarak 15 dakika gecikmeli veri bile yayınlanması yasak diye biliyorum. Hatta o ara matriksi aradım 15 dakika gecikmeli veri dağıtım ücretide hayli yüksekti.
Eğer bir web uygulaması üzerinden yayınlamak isterseniz aylık 198 TL gibi bir ücreti var sanırım. Fakat siz yayınlanmadan kullanacaksanız ücrete tabi değil hocam.
Ayrıca anlık değil gün sonları ile ilgili işlem yapıyorum ben buda zaten yayınlanıyor.

Ben borsadan pek anlamam hocam. Sadece elimde veri var ise onu kullanırım. Dediğim gibi program test asamasinda ama tek başına birşey ifade etmez. Sasa mesela yükselecek
Veriler bunu söylüyor yetmez. bunun üzerine birde yeni tesisleri üretime geçecek haberini biliyor olmanız gerek.
Tebrik ederim hocam sizi.

Ekli dosyayı görüntüle 75812

Ekli dosyayı görüntüle 75813
Adjclose değerlerinde ise daha yüksek farklara rastladım hep bu yüzden iki veri üstünde ayrı ayrı çalışıp değerlendirme yapıyorum.
Clebi ye baktınız mı hiç hocam? Sadece merak ettim. Özel bir sebebi yok. Şu günlerde ismini duydum. Fiyatı fazla ama gidecek diyorlar.

Geçen sene Konya alınmaz çok para dedim. Tutana aşk olsun.
Bfren öyle yine.

Clebi ye baktınız mı hiç hocam? Sadece merak ettim. Özel bir sebebi yok. Şu günlerde ismini duydum. Fiyatı fazla ama gidecek diyorlar.

Geçen sene Konya alınmaz çok para dedim. Tutana aşk olsun.
Bfren öyle yine.
Hocam çok yorucu oluyor diye 28 hisse üzerinde çalıştırıyorum. Hisse hisse excell e atıyorum teker teker inceleyip ona göre hisselere giriyorum.
Hafta sonu isterseniz excellleri paylaşırım buradan

Son düzenleme:
Değerlere pek takılmayın ama şunu yakalarsiniz rsi düşükse macd düşükse sma ema son değerin ustundeyse tahminlerde yukarı grafik veriyor ise o hisse yükseliyor.
Bu hafta 5 tavan yakaldik sasanin da cuma gün sonu düşeceğini tahmin ettik verilerden ki hisse dagitmasina rağmen.

Hocam çok yorucu oluyor diye 28 hisse üzerinde çalıştırıyorum. Hisse hisse excell e atıyorum teker teker inceleyip ona göre hisselere giriyorum.
Hafta sonu isterseniz excellleri paylaşırım buradan
Ben teknik işlerden anlamam o sebeple yüklerseniz de anlayabilir miyim bilmiyorum. Benim mantık al bekle. Al sat yapmıyorum. Sepetimde bimaş, thy, Aselsan ve tüpraş var. Bunları aylık 3 - 5 alıp bekliyorum. Elimde birde pahalı hisse olsun dedim clebi aldım 1 tane. :)Benim mantığım bu. En az 1 yıl bekliyorum aldığımı. Geçen ara tatilde arabayı değiştirdim o sebeple sıfırlandı hepsi. Sürekli araba alıp satan biride değilim
98 vectra vardı onu değiştirdim. Yeniden sıfırdan başladım ağır ağır. Araba ev vs işi yok uzun vadede. İnşallah sağlık vs sebepler de çıkmazsa uzun vadeye devam.

Değerlere pek takılmayın ama şunu yakalarsiniz rsi düşükse macd düşükse sma ema son değerin ustundeyse tahminlerde yukarı grafik veriyor ise o hisse yükseliyor.
Bu hafta 5 tavan yakaldik sasanin da cuma gün sonu düşeceğini tahmin ettik verilerden ki hisse dagitmasina rağmen.
if RSI < 30 and MACD < 0 and SMA(20) > EMA(20) and close > EMA(20)
LONG
if RSI > 70
SHORT
gibimi hocam. yoksa temel analize mi bakıyorsunuz.

LONG
if RSI > 70
SHORT
gibimi hocam. yoksa temel analize mi bakıyorsunuz.
Hocam öncelikle ben borsacı değilim. Ama eşim ve bir kaç arkadaşım uzun vadede oynarlar hele ki bir arkadaşımin 35 40 milyonu şu an içerde. Onlar istedi benden bende uzun zamandır uğraşıyorum bu verileri nasi analiz ederiz diye.
Şimdi her hisse için rsi tutmuyor yada macd düşük ama hisse tavan oluyor keza diğer analizlerde öyle.

Belli başlı bazı algoritmalar zaten piyasada var ben biraz onlardan esinlenerek kendi algoritmami yazdım. ( Uzun yıllardır veri bilimi AI makina ogrenmesi v.s. çalışıyorum zaten
) bu algoritma sadece bana gün sonlari' gün sonları arası farkları gün içi Max değerleri ve gün içi en son satış değeri üzerinden hesaplama yaparak tahminde bulunuyor. Tabiki bir dinamik sapmayi da üzerine ekliyor.

Ama emin olun hiç bı garantisi de yok. Sadece ilginç olarak ( ben tutacağını sanmıyordum) oturup biraz inceleyip hissenin çıkıp yükseleceğini görebiliyorum artık.
Hatta çok ilginçdir bu gün enery mi ne ismini bile bilmiyorum saat 15 e kadar çıkıp şimşek gibi bı şekil ile tekrar düşüp yükseleceğini söyledim eşime o da tuttu.
Fakat malesef türk borsası çok manuple ediliyor onu gördüm
Bu yüzden her hisseye girmiyorum risk almıyorum.
Bu gün 3 hisse söyledim mesela
Kordsa
Petkm
Enery
Yukselisleri gördüm programda fakat enery dışında yükselen olmadı. Diğerleri zarar ettirmedi ama çok kar da ettirmedi.

Merhabalar veri çekme ile ilgili değil ama tradingview de indikatör kodlamıştım bir zamanlar. Basit birkaç kod ile birçok şeyi yapabilirisiniz, incelemenizi öneririm. Analiz olarak da tradingview hisse takipçisi ile filtreleme yapabilirsiniz. Ama ben şunu gördüm bizim borsada çoğu hisse manipüle ediliyor, fiyatlama kesinlikle teknik, bilanço, haber vs. dışında olabiliyor.
Tradingview hisse takipçisi ile bu koşulları birkaç dakikada listeleyebilirisiniz. https://tr.tradingview.com/stock-screener/
LONG
if RSI > 70
SHORT

Merhabalar veri çekme ile ilgili değil ama tradingview de indikatör kodlamıştım bir zamanlar. Basit birkaç kod ile birçok şeyi yapabilirisiniz, incelemenizi öneririm. Analiz olarak da tradingview hisse takipçisi ile filtreleme yapabilirsiniz. Ama ben şunu gördüm bizim borsada çoğu hisse manipüle ediliyor, fiyatlama kesinlikle teknik, bilanço, haber vs. dışında olabiliyor.
Tradingview hisse takipçisi ile bu koşulları birkaç dakikada listeleyebilirisiniz. https://tr.tradingview.com/stock-screener/
Hocam manuple konusunda çok haklısınız. Sasa mesela dakgakika başı birşey açıklıyor. Hisse düştü farkındaysanız eski yerine Üstüne ak yatırım hisseye çöküyor. Nasi oluyorsa devlet desdegi haberleri peşine düşüyor piyasaya. Şimdi sen ne analiz yaparsan yap bunları ongoremiyorsun.
Trendingview e gelince hocam özellikle bu isden anlayanlarin bulasmamam gerekdigi yerin orası olduğunu söylemesi beni oradan uzaklaştırdı. Ki piyasayı trending konusundaanuple etmek için bile birsuru bot hesap ile işlem yaptırıldığını biliyorum.
Ama ilerleyen zamanda hatta en son oralara gideceğim 😃

rakamlara takılmadan bu hafta bayram oncesi seçim sonrası olmasna ragmen beraber bakalım :=)
nisan sonu daha verimli olacaktır.

Ekli dosyalar

• hisse.zip
    669.1 KB · Görüntüleme: 42
Eğer bir web uygulaması üzerinden yayınlamak isterseniz aylık 198 TL gibi bir ücreti var sanırım. Fakat siz yayınlanmadan kullanacaksanız ücrete tabi değil hocam.
Ayrıca anlık değil gün sonları ile ilgili işlem yapıyorum ben buda zaten yayınlanıyor.
bu 198 TL devlete mi deniyor...

Geri