Boş Derse Nöbetçi Öğretmen Görevlendirme Programı

Kodla Büyü

imtisal

Üye
Arkadaşlar boş derslere o günün nöbetçi öğretmenlerinden görevlendirme yapan bir program var mı?

hocam onu da öğretmene yıkmayın artık, bu idareciler ne iş yapıyor anlamıyorum, sürekli öğretmene görev verme peşindeler.
Bizim okuldaki idareciler oturuyor çaylarnı yudumluyorlar, ikidebir nöbetçileri azarlıyor ders doldurma konusunda. NÖbetçiyken kendi derslerimize gidemez olduk.

Son düzenleme:
Nobetci öğretmenin gorevi degildir, ders duzenini saglar der ve dersi doldurur demez. Burada acik birakmis. Maas karşılığı icin idareci, rehberlik icin rehber ogretmen girebilir mesela ama bizde ne hikmetse nobetci ogretmen 3 ekders almasina takan idareciler nobetciyi sokmaya calisiyor. Kesinlikle girmem, odevlendiririm çıkarım.

hocam onu da öğretmene yıkmayın artık, bu idareciler ne iş yapıyor anlamıyorum, sürekli öğretmene görev verme peşindeler.
Bizim okuldaki idareciler oturuyor çaylarnı yudumluyorlar, ikidebir nöbetçileri azarlıyor ders doldurma konusunda. NÖbetçiyken kendi derslerimize gidemez olduk.

Azarlamak derken hocam? Haddini bilmeleri lazim, yonetmelik cercevesinde saygi kurallaro cercevesinde konusabilirler.

Boş ders kendi branşı
boş ders kendi branşın ise ek ders alıyorsun hocam
Yönetmelikte kendi branşında ziyade aynı branş veya alan dersi öğretmeni tarafından işlenen ders hocam. Yani idareci sayısal derslere sayısal dersi öğretmeni vb. Gibi görevlendirir ve görevlendirilen dersi öğretmen işlerse ekders ödenir. İlla aynı branş öğretmeni olması şartı yok.

Nöbetçi Öğretmenin görevi değil diyen arkadaşlar yanlış söylüyor. Boş olan sınıfı ödevlendirmek, sükuneti sağlamak nöbetçi Öğretmenin görevidir. Ancak rutin müfredat kapsamında işlenmesi gereken dersi işler ise o dersin ek dersini de alabilir ama burada mecburiyet yoktur.

Ya arkadaş anlamıyorum şunu. haftalık birkaç öğretmen belki olmuyor onu da dağıtmak zor olmasa gerek. Veriyi bilgisayara gir, dağıt, çıktı al deftere yaz.
Onu yapana kadar elle daha hızlı dağıtılır bu işler. 5-6 öğretmenin olmadığı bir günde nöbetçiydim. Müdür yardımcısı 2 dakikada elle dağıttı. Boş dersi olan arkadaşlara denk geldiği yere yazdı. Denk gelmeyen yere öğretmenlere eşit olacak şekilde dağıttı bitti gitti.

Bunu isteyen müdür yardımcısı 2. Kullanımda aman hiç pratik değil der bırakır programı kullanmayı. bulsa bile öyle program.

Son düzenleme:
Azarlamak derken hocam? Haddini bilmeleri lazim, yonetmelik cercevesinde saygi kurallaro cercevesinde konusabilirler.

baya tımarlama gibi azar, çıt yok, kimseden, ben de dahil. İşler böyle yürüyor bu ülkede ne yazık ki. idareciler tanrı gibi bizde ne yazık ki. Kimi kime şikayet edeceğiz hocam :(
Yer konya, bunu da belirteyim.

Eskiden bir excel dosyası vardı, öğretmenlerin ders programları için girilmiş şekilde olunca ve boş dersleri işaretlediğimizde otomatik nöbetçi öğretmenleri dağıtabiliyordu. Belki elinde olan vardır.

Okullarında Bilsa Haftalık Ders Dağıtım Programını kullanan varsa işlerine yarayabilecek, kendi yazdığım bir program. Oldukça kullanışlı olduğunu söyleyebilirim. Sol alta çift tıklanarak bilsa veritabanın yolu belirtilmelidir.

Ekli dosyalar

• 01.JPG
    01.JPG
    270.2 KB · Görüntüleme: 225
  • Nöbetçi Öğretmen Görevlendirme.rar
    76.4 KB · Görüntüleme: 191
Valla kapatsınlar bizim branşı ya. Boş dersin dağıtımını da biz planlayacaksak kasmaya gerek yok.

Hocam şimdi denedim de , veritabanı yolunu belirttikten sonra programı kapatıp yeniden açmak gerekiyor. Birde veritabanı yoluna dikkat edin. Ör: D:\MURAT TÜZÜN\BILSA\Hdd\DATA\1\2023-2024

Okullarında Bilsa Haftalık Ders Dağıtım Programını kullanan varsa işlerine yarayabilecek, kendi yazdığım bir program. Oldukça kullanışlı olduğunu söyleyebilirim. Sol alta çift tıklanarak bilsa veritabanın yolu belirtilmelidir.
Hocam bunu bağladığınız örnek excel dosyasını atar mısınız... Ona göre düzenleme yapabliriz belki...

idaremiz ve hizmetli arasında çay kahve getirme saatlerini otomatik olarak atayan program yapan var mı? idarenin ders programını programa dağıtarak çay kahve gelmeyecek mesela. böylece ülke ekonomisine katkı sağlayacağız. kahvaltı saatlerinde extra çay ve üzerine kahve yaptırmak istiyoruz.

Geri