Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

BÖTE bölümü yeni bitirdim ve napıcağımı bilmiyorum

Konu, 'FORUM-Şahsına Münhasır' kısmında Mutsuzboteci tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. anadoluman

anadoluman Seçkin Üye Seçkin Üye

Adam doğru demiş .

2. tuba04

tuba04 Üye

Only61 hocama katılıyorum, özellikle de hangi okul hangi idareciyle çalıştığın çok önemli. Çoğumuz mezun olduğumuzda birçok şeyi bilmiyorduk. Herşeyi bilemezsin zaten. Öğrencilerimle öğrendim birçok şeyi. Özellikle ilk yılında, onlar bozuyor ben uğraşıp yapıyordum. Alanımız derya deniz ama teknoloji bağımlılık yapıyor zamanla o denizde yüzmeyide öğreniyorsun. Şuan ilk düşünmen gereken kpss.

boteci87 bunu beğendi.
  3. boteci87

boteci87 Seçkin Üye Seçkin Üye

Hocam inanın bir çok şeyi kendiniz öğreniyorsunuz göreve başlayınca, karşınıza bir sorun geliyor ve nasıl çözebilirim bunu derken, araştırıyorsunuz, soruyorsunuz, deniyorsunuz ve sorun çözüldüğünde siz bir tecrübe kazanıyorsunuz. Format demişsiniz, ooo Hocam ne formatlar atarsınız. Bizim bölümümüz, başka branşlara göre yeniliğe gelişmeye çok çok açık bi branş. Meslekte 10. yılım benim, tabi ki ilk atandığım yıl gibi değilim şu an. Hiç bilmediğim sorunlar çıkmadı mı karşıma, tabi ki çıktı. Bir çok şeyi de kendi çabalarımızla öğreniyoruz unutmayın, kendinize güvenin önce, hayırlısıyla bir atanın.. branşımız konusunda zaman zaman hepimizin serzenişleri oluyor maalesef, bu durum biraz da çalıştığımız okul yönetiminin bize yaklaşımı, öğrenci profilimiz, okulun bt sınıfı olup olmaması, yani bir çok etken var. Her ne kadar, öğretmenden çok teknik servis elemanı gibi algılansak da, her okula 1 bilişimci şart diyorum :) kolaylıklar diliyorum size KPSS sürecinde

4. rose_tek

rose_tek Seçkin Üye Seçkin Üye

ilk mezunken yeniden farklı bir bölüm okurdum. yıllarca bu pişmanlığı yaşamazdım. istemiyorsanız hayatınız boyunca aynı işi yapacağınızdan üniversite sınavını yeniden bir deneyin derim.

bbneet02 bunu beğendi.
  5. mehmeta81

mehmeta81 Site Gezgini

1. KPSS
    2. İngilizce
    3. Format atma
    4. Gireceğin derslerin müfredatında olan konular
    5. C/Java

bu sırada gidersen iyi olur

6. şeker-portakalı

şeker-portakalı Site Gezgini

Valla ben de bazen; "niye okudum ki, farklı bir branşta olsaydım böyle olmazdı, keşke zamanında başka bölüme geçseydim" diye diye diyeeee meslekte 7 yılı devirdim.
    Oldum olası şu btr işini sevmedim sevemedim. Herkes derse girip öğrencilerle samimiyet kurarken ben akılsız tahtalarla, elimde bir sürü flashla, tornavidayla teknisyenden hallice dolaşmaktan çok bunaldım. Neyim ben, öğrencinin bile kıymet vermediği bir ders öğretmeni?, velinin çocuğumun bilişim dersindeki durumu nedir? diye bir kez olsun sormadığı bir ders öğretmeni? Neyim ben hocalarım?
    Oysa öğretmen olmak hayalimdi... Derse girdiğimde benden mutlusu yok, alanımı da çok seviyorum. Gelin görün ki ders yok....
    Ben de içimi dökeyim dedim, ders olmadığı için mecbur kaldığım idarecilikten kafayı yemek üzereyim çünkü:(

7. nuu uu

nuu uu Üye

arkadaşımızın paylaşımını yeni gördüm böte ci değilim tef mezunuyum o açıdan daha şanslıyım aslında ders konusunda fakat yukarıda bahsedildiği gibi çalıştığın okul yönetimi idare çok önemli. ilk atandığım yıl zaten zorlu bir kpss sürecinden geçmişim iki yıl sınav hazırlığı derken bölümden baya uzaklaşmıştım ilk sene başıma neler geldi neler arkadaşların dediği tabirle tamirci görevi gördüm küçük ilçede olduğum için hangi kurum hangi okul olsa gönderildim, bir iki tane örnek vereyim ilçe trafik in bilgisayarlarına virüs bulaşmış,nüfus müd bilgisayarlarına format, bi okulun yazıcısı çalışmıyor ayrıca resmi törenlerde teknik işlerden sorumlu ses sistemi slayt projeksiyon gösterimi olsun vesaire bu törenler okulumuz müsait olduğu için hep bizde olurdu daha anlatılacak çok şey var da sığmaz buralara çok yıprandım, çok üzüldüm keşke okuldai arkadşlarım gibi yazılım şirketi deneseydim diye de düşündüm hayatım bambaşka çevrem bambaşka olurdu hayat şartlarım belki daha iyi olurdu bilemiyoruz... 7 seneyi bitirdim üç senedir idareciyim, idarecilikte bambaşka işlerle uğraşıyorsunuz meslek lisesinde idarecilik fazla işyükü olan zorlayıcı belki de benim yönetimimle de alakalı işte
    aslında ben hep müfettiş olmak istemişimdir fakat onu da şube müdürlerinden seçiyorlar hayırlısı bakalım
    hayat hep zor zaten nerden baktığınıza bağlı hersene bambaşka zorluklarla karşılaşıyorsun iş hayatında çalışmak zorundayız da yine bizim gayretimizle olacak

8. gregor-samsa

gregor-samsa Site Gezgini

Bol bol kitap okuyup dilimizi geliştirmek gerekiyor bir de. Eylendim değil de eğlendim yazabilmeli bir öğretmen de ne yapAcağını bilemeyen bir eğitim fakültesi mezunu da diye düşünüyorum. Öğrencilere iyi örnek olmalıyız.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal