BÖTE cilere duyurulur...

Kodla Büyü
Bizlerin amacı çocuklara bilişimi sevdirmwk öğretmek. Ama teflilerin tek derdi var. Biz daha iyi biliyoruz. Biz daha iyi yaparız. Bilişim herkesin hakkı. Her öğretmen isterse meslek lisesindr başarılı olur. Bu zamanda meslek lisesinde çalışmak zaten problem. Bence tüm tefliler meslek lisesine geçmeli. Böteliler yani bizim de dersimiz artmalı. Teflilere bilişim yerine meslek öğretmeni deyip alan karmaşasından çıkmalıyız. Tefliyi meslek lisesine havale ediyoruz. Bize karışmasınlar. Tefliler artık yeni steve jobs ya da bil gates çıkarır heralde bu haberler.

Yazı açık ve net. O zaman teknik eğitim fakültesinin teknik ünvanlı elemanları çorap kokan teknik liselerinden başka okulda görev alamazlar, atanamazlar ibaresini de eklesinler bi zahmet!

pisagorean' Alıntı:
Yazı açık ve net. O zaman teknik eğitim fakültesinin teknik ünvanlı elemanları çorap kokan teknik liselerinden başka okulda görev alamazlar, atanamazlar ibaresini de eklesinler bi zahmet!

Kesinlikle haklısın hocam. Bu kadarı fazla onlara. Madem ki meslek lisesi aşığısınız. Başka yerlerde görev verilmemeli. Görev almamalı. Şimdiye kadar meslek liseleri vardı da ne oldu. Ülkemiz çağ mı atladı. Sanayi ve meslek kuruluşlarının hali ortada. Böte çıkmadan önce meslek lisesini ve bilişim bölümünü çoğu insan bilmiyordu. Reklamını böte yaptı. Kaymağı size mi kalacak. Yok öyle. Bir sınır şart size.

fatihkultukturkan' Alıntı:
Komedi resmen :)
neyin çekişmesi bu anlamış değilim. Günümüzde teogda en düşük puanlarla öğrenci alan meslek liselerine gitmeyi kim ister anlamıyorum. Belki teknik öğretmen olunca biraz maaşı fazla alıyorlar onuda ben istemem isteyen arkadaşlarında olduğunu düşünmüyorum. tef mezunu olunca benden üstün olduklarını hiç inanmıyorum belki benden çok şey biliyor olabilirler ama benden kaliteli öğretmen olduklarını düşünmüyorum.

buna benzer bir şeyi ben yazacaktım ama hazır yazılmışı var :D

fatherboard' Alıntı:
eskisehir_bilisim' Alıntı:
Bundan sonraki adımda Ortaokul ve liselerdeki(Meslek harici ) teflilerin hepsinin meslek liselerine geçişinin sağlanması şeklinde olması lazım. Atamalardaki bu yanlıştan dönülmesi gerekir. Lise mat mezunları nasıl ilköğretime tercih edemiyorlarsa aynı şekilde de bu sistemin uygulanması lazım.
He canım heee..Onuda yaparsınız siz...Hadi bi dava da bunun için açın biz gelemiyoz onlar niye geliyo deyin gene cevabı alın...

öğretmenin öğretmenden başka düşmanı yok değil de
aynı branştan arkadaşın tutumuna helal olsun.

ilk mat lise mat güzel örnek

kily' Alıntı:
fatherboard' Alıntı:
eskisehir_bilisim' Alıntı:
Bundan sonraki adımda Ortaokul ve liselerdeki(Meslek harici ) teflilerin hepsinin meslek liselerine geçişinin sağlanması şeklinde olması lazım. Atamalardaki bu yanlıştan dönülmesi gerekir. Lise mat mezunları nasıl ilköğretime tercih edemiyorlarsa aynı şekilde de bu sistemin uygulanması lazım.
He canım heee..Onuda yaparsınız siz...Hadi bi dava da bunun için açın biz gelemiyoz onlar niye geliyo deyin gene cevabı alın...

öğretmenin öğretmenden başka düşmanı yok değil de
aynı branştan arkadaşın tutumuna helal olsun.

ilk mat lise mat güzel örnek

:+1:

Tef fakültesi diye bişey kalmadı artık.Bu tefciler neyin peşindeler acaba?Senin bölümünün mezunu yok artık.Böteyle ne alıp veremediğin var senin.

YUH DİYORUM TEK İŞİMİZ BU KALMIŞTI SANKİ. Bide müjde veriyor sanki biz bilgisayar öğretmenleri olarak sorunlarımızın neredeyse %90 aynı o konuları bitirdik bu kaldı. Böyle zümrelerimiz olduktan sonra düşmana ne gerek

k%C4%B1na-ve-faydalar%C4%B1.jpg

lion26' Alıntı:
Bizlerin amacı çocuklara bilişimi sevdirmwk öğretmek. Ama teflilerin tek derdi var. Biz daha iyi biliyoruz. Biz daha iyi yaparız. Bilişim herkesin hakkı. Her öğretmen isterse meslek lisesindr başarılı olur. Bu zamanda meslek lisesinde çalışmak zaten problem. Bence tüm tefliler meslek lisesine geçmeli. Böteliler yani bizim de dersimiz artmalı. Teflilere bilişim yerine meslek öğretmeni deyip alan karmaşasından çıkmalıyız. Tefliyi meslek lisesine havale ediyoruz. Bize karışmasınlar. Tefliler artık yeni steve jobs ya da bil gates çıkarır heralde bu haberler.

bizden bişey olacak olsaydı zaten adam gibi dersine giren çıkan bir branş olurduk.İdarecisiyle ayrı dert bakanlığıyla ayrı dert.Kendi zümresiyle ayrı dert.Resmen dert yumağı...

Arkadaşlar burda bu tartışma konusu çok saçma olmuş çünkü biz biliyoruz ki eğitim fakültesinden mezun bilişimci hocalarımızla tef mezunu bilişim hocaları arasındaki tek fark tef derslerinin daha ağır olması ve kpssde eğitim fakültesi mezunlarının rahat ders programlarında daha rahat avantajlı hazırlanıyor olmaları.Başka ne derdiniz var ? Niye bu iki grup birbiriyle uğraşır ki. Tabiki tef mezunu 8'in 1'inden başlar teknik öğretmen olur bir takım avantajları olsun.Müfredat aynı değildi çünkü. Ama Eğitim fakültesi mezunu arkadaşların bir suçu yok sistem böyle karar kılmış kimileri ordan mezun kimileri burdan.

:+1:
erdem175' Alıntı:
Arkadaşlar burda bu tartışma konusu çok saçma olmuş çünkü biz biliyoruz ki eğitim fakültesinden mezun bilişimci hocalarımızla tef mezunu bilişim hocaları arasındaki tek fark tef derslerinin daha ağır olması ve kpssde eğitim fakültesi mezunlarının rahat ders programlarında daha rahat avantajlı hazırlanıyor olmaları.Başka ne derdiniz var ? Niye bu iki grup birbiriyle uğraşır ki. Tabiki tef mezunu 8'in 1'inden başlar teknik öğretmen olur bir takım avantajları olsun.Müfredat aynı değildi çünkü. Ama Eğitim fakültesi mezunu arkadaşların bir suçu yok sistem böyle karar kılmış kimileri ordan mezun kimileri burdan.
:+1: :+1:

Bu bölümü seçtiğimizde puanlarımız tefede böteyede yetiyordu ama rehberlik şimdiki gibi değildi, bilinçsizce gittik böteye. Üniversitede bölüm başkanımız Halil ARDAHAN öyle bir anlatıyorduki böteyi sanki eğitimi baştan dizayn edecek olan bizlerdik. Olayın özeti sen bir çok üniversitenin kral bölümlerine yetecek puan al (Mimarlık,Mühendislikler vb.) şimdi bi köşeye atıl. Yazıkkk :verymad:

SORU 1: Bu yazıyı keyifle paylaşan arkadaşa soruyorum kendini rahatlatabildi mi acaba :)
TAVSİYE 1: Tefli olup da botecilerin meslek liselerinde çalışamayacak kapasitede olduklarını düşünen arkadaşlar bi zahmet orta okullarda çalışıp bir alt seviyeye geçmesinler bir böteci olarak rica ediyorum :)

cilekes_ogrt' Alıntı:
Hayırlı olsun . Teknik egitim fakülteleri mezunlarinin buyuk bir atama sorunu var olaya birde bu yonden baksak aslında daha iyi olacağı kanaatindeyim.

Gorusumde şudur Fark dersleri verilerek bu hak verilebilir ilerde kendim gazi tef mezunuyum, olayı iki taraftanda sidik yarisina çeviren yaklaşımlar beni üzdü isin açıkçası
Yapıcı yaklaşıma can kurban :alkis:

okuma yazma bilmeyen hayvanları gütmek için bu kadar istekli olmanız şaşırtıcı.

amaç aradaki 90 tl ise ananızın ak sütü gibi helal olsun... işte bu tavrınız sayesinde atama taban puanı 80 in altına hiç bi zaman düşmücek.

forumdan iğrenen, bu nasıl öğretmen böyle mesaj mı olur diyen vb. yorumlar yazan arkadaşlardan bir yorum alabilir miyiz?

voyvoda' Alıntı:

amaç aradaki 90 tl ise ananızın ak sütü gibi helal olsun... işte bu tavrınız sayesinde atama taban puanı 80 in altına hiç bi zaman düşmücek.

Konunun açılış şeklini ben de tavsip etmiyorum eyvallah da "Meslek lisesinde" okuyan öğrencilere "hayvan" demeniz asıl sizin ne seviyede olduğunuzun göstergesi...

voyvoda' Alıntı:

Hakikaten seviyeyi baya baya düşürmüşsün okuma yazma bilmeyen o "HAYVANLAR" dediğin kişilerden biri gün gelir çocuğun olur...Çocuğu hayvan olanın kendi ne olur bilinmez...

MEB'in ve resmi kurumların en istemeyeceği şeylerden biri öğretmenlerin birlik içinde olmasıdır. Ayrıştırmak, kendi içlerinde parçalamak için bir çok şey yapılır.
Sağolsun bu fitneyi başta başlık açan arkadaşımız olmak üzere bir çok kişi de yapmakta hala. BÖTE'ci - TEF'ci olayını tartıştığınız kadar eğitsel konuları tartışsak n'olur arkadaşlar.

"Maalesef!" ucunda para olan konularda gözü kara yorum yazan arkadaşlar, sizlerden bir ricam var.
- Nöbete ücret gelince nöbet tutmak isteyen, teknik öğretmen statüsüne alınabileceği ihtimalini duyunca gözünde dolar işaretleri çıkan, BÖTE'ci
-Kendine tamamlama programı ile mühendislik hakkı verilince etekleri zil çalan ama benzer bir hak Eğitim Fakültesi öğretmen kardeşine verilince kıyametleri koparan, kendini üst sınıf öğretmen olarak gören TEF'ci

Lütfen şu güzelim forumun huzurunu bozmayın. Gidin o paragöz ihtiraslarınızı ve egolarınızı başka yerlerde tatmin edin. Sizin yüzünüzden burada öğretmenler ayrışmakta ve birbirlerini kırmakta. Bir öğretmene değil; bir insana yakışmayacak sözler kullanılmakta bu konulardan dolayı. LÜTFEN!

Eğitim dinlenme tesislerinde okuyup meslek liselerini hor ve hakir gören BÖTE mezunları. Lütfen orta öğretimde iyi bir eğitim verinde meslek liselerine bir faydanız dokunsun. 8)

Değerli arkadaşlar. Malumunuz liselerin kalitesi belli. Bu kaliteyi bizzat devletin kendisi belirliyor. Puana göre en kalifiye öğrenci fen lisesinde. En altta da teknik liseler var doğru mudur? Bu çocukları küçük görmüyorum ama işin gerçeği de bu malesef. Şimdi siz o okullarda canla başla çalışırsınız eyvallah ona sözüm yok ama bir fen lisesinin üniversite başarısını yakalayamazsınız. Çalışıp çabalayana lafım yok ama zaten o çocukların akademik başarısı düşük diye ek ders kasan öğretmenler de var. Ben teknik lisede derse giremiyorum böteliyim. Arkadaşın biri demiş ki öğrencileri iyi yetiştirin de teknik liseye vasıflı öğrenci gelsin demiş. Zaten ortaöğretimde iyi yetişen çocuk senin lisenin bahçesine girmez. Ortaöğretimde iyi yetişen çocuk fen lisesinde kardeşim. Seninki biraz saçmalama olmuş. Her neyse. Vasıfsız öğrencilerin toplandığı teknik liselerde dersinize girin ona laf yok. Teknik lisede de gözümüz yok. Bizim branş türkçe-edebiyat, matematik-ilköğretim matematik vs gibi ayrılmalı. Tef mezunu arkadaşlara teknik liselerde mutluluklar. Zaten o liselerin akıbeti de çok iyi değil gelecekte. Ortaokullarda böte olmalı. Bunun ayrımı yapılmalı bence. Böte teknik lisede hak iddia etmiyor zaten. Triplere girmeye gerek yok.

Hocam meslek lisesi öğrencilerine ağzıma bile alamayacağım sözle hitap edilmesine nasıl tepki göstermeyip hala tefli eleştirisi yapılıyor anlamıyorum.

Sorun BÖTE li arkadaşların bizim bahçemizde ötme arzudur.Hak mücadelesini verecekseniz bu BTR liiklerle ilgili olmalı, ders sayısıyla ilgili olmalıdır.Siz bilişimcileri ikiye bölerek bizim rızamız olmadan hak arayışına girdiniz ve ağzınızın payını aldınız.Kusuruma bakmayın biraz sert oldu ama Tef mezunlarının haklarını savunan biri olarak bunları yazmam gerekiyordu.Nokta.

webtiger' Alıntı:
Sorun BÖTE li arkadaşların bizim bahçemizde ötme arzudur.Hak mücadelesini verecekseniz bu BTR liiklerle ilgili olmalı, ders sayısıyla ilgili olmalıdır.Siz bilişimcileri ikiye bölerek bizim rızamız olmadan hak arayışına girdiniz ve ağzınızın payını aldınız.Kusuruma bakmayın biraz sert oldu ama Tef mezunlarının haklarını savunan biri olarak bunları yazmam gerekiyordu.Nokta.
Sizin bahçenizde hak iddia eden yok. Eden arkadaş da yanlış yapar bu konuda size hak veririm. Siz de teknik lise harici fen, anadolu liseleri ve ortaokullara atanamazsınız. O zaman yer değiştirmeniz sıkıntı olacak. Ortaokulları geçiş için kullanmayacaksınız. Bunun ayrımı üzerinde hak iddia edilmeli. Şimdi diyeceksin ortaokula da atanabilirim. Lise matematik ortaokula atanabiliyo mu? Herkes işine bakacak.

webtiger' Alıntı:

kim senin bahçeni napsın!! niye otmek istesin!! hem sen o bahçeyi kimden nasıl aldın!!

abuk subuk mesaj yazmayın kardeşim.

bote mezunuyum. orta okulda kadrom 4 saat dersim var. imam hatip lisesinde btr yim . fatih projesi eğitmeniyim ve hayatımdan gayet memnunum.

meslek lisesinin de kapısından geçmeye niyetim yok

kim iyi bilgisayar öğretmeni konusu da sadece kişiye bağlı tef li olmanız iyi olduğunuz anlamına gelmez ama bunu anlayabilecekler iyi olan tef mezunu arkadaşlar.

ama sırf senin gibi lere cvap verip haddini bildirme ihtiyacı duyuyorum.

Geri