BÖTE cilere duyurulur...

Kodla Büyü
işte buyuzden yanlış branşta öğretmeniz..acaba diğer branşlar arası boyle sürtüşmeler varmıdır ki?? öğretmenler kendilerini rakip olarak branştaşlarıyla görüyorsa vay bu mesleğin haline...

Mahkeme bir başlangıç yapmış devamını getirsin. Teknik öğretmen ve BÖTE arasındaki sınırları net belirlesin.Teknik mezununun ilköğretimde işi olmamalı. Sadece meslek liselerine atanmalı. Ayrıca Fatih projesi için görevlendirilen öğretmenlerin görev tanımı net yapılmalı.Bundan sonra teknik arızaların hiçbiri BÖTE mezunu önüne getirilmemeli. BTR öğretmeni sadece işlemleri takip etmeli. Zaten meslek lisesinde derse girmek gibi bir talebim yoktu. Ama bir derece ve bu kadar yıpranmamızı karşılayacak ücret farkı olmalıydı.Fatih projesine bir sürü para harcayıp bunun okullarda sorunsuz çalışmasını sağlayacak öğretmenlerden teknik işlemleri yapmaları beklenmemeli.Etkileşimli tahtanın olduğu bir okulda bilgisayar öğretmeni olmadığında o sistemlerin kaç sene çalışır vaziyette kalacağını düşünüyor acaba bu insanlar.

Düne kadar -Mühendislik fakültesi mezunu olmadığı halde Mühendis ünvanı alabilmek için sayfalarca yazışanlara bakın hele :)
Bir tanesi de bahçe horoz moroz bişeyler saçmalamış, ne yapacağım senin bahçeni git istediğin gibi otlan veya öt.

seventyseven' Alıntı:
Çıraktan Bozma Teknik Öğretmenler Seviyelerine Göre Başlık Açmışlar.

çekemediğiniz seviyenizi bozmanızdan belli oluyor dostum.Sen gel okuluma sana çıraklığı ustalığı göstereyim..

erdal_erdal_0' Alıntı:
webtiger' Alıntı:
Sorun BÖTE li arkadaşların bizim bahçemizde ötme arzudur.Hak mücadelesini verecekseniz bu BTR liiklerle ilgili olmalı, ders sayısıyla ilgili olmalıdır.Siz bilişimcileri ikiye bölerek bizim rızamız olmadan hak arayışına girdiniz ve ağzınızın payını aldınız.Kusuruma bakmayın biraz sert oldu ama Tef mezunlarının haklarını savunan biri olarak bunları yazmam gerekiyordu.Nokta.

kim senin bahçeni napsın!! niye otmek istesin!! hem sen o bahçeyi kimden nasıl aldın!!

abuk subuk mesaj yazmayın kardeşim.

bote mezunuyum. orta okulda kadrom 4 saat dersim var. imam hatip lisesinde btr yim . fatih projesi eğitmeniyim ve hayatımdan gayet memnunum.

meslek lisesinin de kapısından geçmeye niyetim yok

kim iyi bilgisayar öğretmeni konusu da sadece kişiye bağlı tef li olmanız iyi olduğunuz anlamına gelmez ama bunu anlayabilecekler iyi olan tef mezunu arkadaşlar.

ama sırf senin gibi lere cvap verip haddini bildirme ihtiyacı duyuyorum.

Dostum o yüzden mi sağa sola dilekçe verdiniz ? Hakkınız olmayan şeyi isteyip durdunuz.Bu son karar boşuna mı çıktı ? Ben BTR' likte yaptım , meslek lisesinde öğretmenlikte yaptım.Hepsini yapabileceğimiz yeterliliğimiz var çok şükür.Şu anda meslek lisesindeyim ve kafam rahat çünkü bize fakültede verilen derslerden öğrencilerime verme imkanım var. Evet bizim içimizde de çürükler vardır kabul ediyorum ama çoğu tefli arkadaşım neredeyse mühendislik eğitimi alarak bugünlere geldi.Haklı olarak bazı özlük haklarından istifade etmesi de normaldir.Son kararın ise bizle uğraşan arkadaşlara haddini bildirdiğini düşünüyorum.
Sizin meslek liselerine atanmanızı tek şartla kabul ederiz.O da mühendislik tamamlamadaki gibi fark derslerini alırsanız.

webtiger' Alıntı:
seventyseven' Alıntı:
Çıraktan Bozma Teknik Öğretmenler Seviyelerine Göre Başlık Açmışlar.

çekemediğiniz seviyenizi bozmanızdan belli oluyor dostum.Sen gel okuluma sana çıraklığı ustalığı göstereyim..
hocam okuluna gelmesine gerek yok. o kadar yarışmalar oluyor, bir tane Türkiye geneli yada uluslar arası başarılı projenizi örnek verin de yazdığınız ustalığın ne derece olduğunu görelim.

voyvoda' Alıntı:
okuma yazma bilmeyen hayvanları gütmek için bu kadar istekli olmanız şaşırtıcı.

amaç aradaki 90 tl ise ananızın ak sütü gibi helal olsun... işte bu tavrınız sayesinde atama taban puanı 80 in altına hiç bi zaman düşmücek.

sen önce terbiyeni takın. o çocukların bugünkü haline tek yönlü düşünüp bir kelime ile karalayamazsın.Asıl sen dostum, okumuşsun ama dibe vurmuşsun..

Ne meslek lisesinde gözüm var. ne de tazminatınızda. ama sadece istediğim tef mezunlarının da ortaokullara ve meslek lisesi dışına atanamamaları. Zannediyorlar ki meslek liselerinin geleceği parlak. kendi ilçemde meslek lisesi bilgisayar bölümü öğrenci bulamıyor. Ey böteci arkadaşlar gelin birlik olalım şu arkadaşların ortaokul ve düz liselere atanmamaları için herşeyi yapalım.

webtiger' Alıntı:
erdal_erdal_0' Alıntı:
webtiger' Alıntı:
Sorun BÖTE li arkadaşların bizim bahçemizde ötme arzudur.Hak mücadelesini verecekseniz bu BTR liiklerle ilgili olmalı, ders sayısıyla ilgili olmalıdır.Siz bilişimcileri ikiye bölerek bizim rızamız olmadan hak arayışına girdiniz ve ağzınızın payını aldınız.Kusuruma bakmayın biraz sert oldu ama Tef mezunlarının haklarını savunan biri olarak bunları yazmam gerekiyordu.Nokta.

kim senin bahçeni napsın!! niye otmek istesin!! hem sen o bahçeyi kimden nasıl aldın!!

abuk subuk mesaj yazmayın kardeşim.

bote mezunuyum. orta okulda kadrom 4 saat dersim var. imam hatip lisesinde btr yim . fatih projesi eğitmeniyim ve hayatımdan gayet memnunum.

meslek lisesinin de kapısından geçmeye niyetim yok

kim iyi bilgisayar öğretmeni konusu da sadece kişiye bağlı tef li olmanız iyi olduğunuz anlamına gelmez ama bunu anlayabilecekler iyi olan tef mezunu arkadaşlar.

ama sırf senin gibi lere cvap verip haddini bildirme ihtiyacı duyuyorum.

Dostum o yüzden mi sağa sola dilekçe verdiniz ? Hakkınız olmayan şeyi isteyip durdunuz.Bu son karar boşuna mı çıktı ? Ben BTR' likte yaptım , meslek lisesinde öğretmenlikte yaptım.Hepsini yapabileceğimiz yeterliliğimiz var çok şükür.Şu anda meslek lisesindeyim ve kafam rahat çünkü bize fakültede verilen derslerden öğrencilerime verme imkanım var. Evet bizim içimizde de çürükler vardır kabul ediyorum ama çoğu tefli arkadaşım neredeyse mühendislik eğitimi alarak bugünlere geldi.Haklı olarak bazı özlük haklarından istifade etmesi de normaldir.Son kararın ise bizle uğraşan arkadaşlara haddini bildirdiğini düşünüyorum.
Sizin meslek liselerine atanmanızı tek şartla kabul ederiz.O da mühendislik tamamlamadaki gibi fark derslerini alırsanız.

Hocam seninle kim neden uğraşsın ortada bir hak var insanlar o hakkı almaya çalışıyor.

Diğer eğitim ders tamamlama meselesine gelincede ... girdiğin derslerin yüzde kaçı programlama yüzde kaçı teknik dersler yada senin deyiminle botecilerin anlatamayacakları dersler?

Dayanağın sağlam olacak hocam konuşurken bilip konuacaksın.

böte de okuyum programlama derslerin alan öğretmen meslek lisesindeki programlama dersine giremiyosa orda sorun vardır.

Ama senin gibiler bunu anlayamıyor nedense!!

Allah aşkına biri şu sayfayı silsin forumdan. Bıktırdınız artık yok böte yok tef. Nihayetinde hepimiz öğretmeniz eğitim ille mesleğimiz ile ilgili bilgi paylaşalım. Başka şeyleri yarıştırmayı bırakalım. Branşımızın itibarını yükseltmenin derdine bakalım birbirimizi kötülemenin değil. :verymad:

voyvoda' Alıntı:

amaç aradaki 90 tl ise ananızın ak sütü gibi helal olsun... işte bu tavrınız sayesinde atama taban puanı 80 in altına hiç bi zaman düşmücek.
hocam ettiğiniz laf ne kadar ağır farkında mısınız? Sizin öğretmen olduğunuza inanamıyorum. Öğrencilerin kapasitelerinin düşük olması onlara hakaret edebileceğiniz anlamına gelmez. meslek liselerinin hepsi sandığınız kadar vahim durumda da değil, evet bi fen lisesi öğrencisiyle yarışamaz akademik anlamda ama bizim amacımız zaten ara eleman yetiştirmek. Ortalık üniversiteli işsiz dolu, hepsi üniversiteye gitse ne olur.Üniversite kazanmak başarı mı sizce bizim ülkemizde?
yıllar sonra sizin çocuğunuz da meslek lisesine gitmek zorunda kalabilir, malum zeka genetik(!), enjekte edilerek seviyesi yükselmiyor...
pisagorean' Alıntı:
Değerli arkadaşlar. Malumunuz liselerin kalitesi belli. Bu kaliteyi bizzat devletin kendisi belirliyor. Puana göre en kalifiye öğrenci fen lisesinde. En altta da teknik liseler var doğru mudur? Bu çocukları küçük görmüyorum ama işin gerçeği de bu malesef. Şimdi siz o okullarda canla başla çalışırsınız eyvallah ona sözüm yok ama bir fen lisesinin üniversite başarısını yakalayamazsınız. Çalışıp çabalayana lafım yok ama zaten o çocukların akademik başarısı düşük diye ek ders kasan öğretmenler de var. Ben teknik lisede derse giremiyorum böteliyim. Arkadaşın biri demiş ki öğrencileri iyi yetiştirin de teknik liseye vasıflı öğrenci gelsin demiş. Zaten ortaöğretimde iyi yetişen çocuk senin lisenin bahçesine girmez. Ortaöğretimde iyi yetişen çocuk fen lisesinde kardeşim. Seninki biraz saçmalama olmuş. Her neyse. Vasıfsız öğrencilerin toplandığı teknik liselerde dersinize girin ona laf yok. Teknik lisede de gözümüz yok. Bizim branş türkçe-edebiyat, matematik-ilköğretim matematik vs gibi ayrılmalı. Tef mezunu arkadaşlara teknik liselerde mutluluklar. Zaten o liselerin akıbeti de çok iyi değil gelecekte. Ortaokullarda böte olmalı. Bunun ayrımı yapılmalı bence. Böte teknik lisede hak iddia etmiyor zaten. Triplere girmeye gerek yok.
yukarıda da yazdığım gibi bizim amacımız akademik başarıdan ziyade ara eleman yetiştirmek. Ama çok güzel yerleri kazanan öğrencilerimiz de var. vasıfsız öğrenci tabiri bile çok çirkin hocam

BÖTE' ciler talihsiz.Ek puansız ne olduklarını bilmeden yüksek puanlarla (2000 li yıllar için) yerleştiler.
Tüm mesele bu.Ama mesele etmeye değmez 8)

biliyor musunuz buradaki tartışma açıldığından beri;
ANKARA ATÖLYESİNE robot programlayıp mobil uygulama geliştirmek istediğini söyleyerek başvuran

3 BÖTE
1 TEKNİK
4 SINIF ÖĞRETMENİ oldu
üstelik bu sınıf öğretmenlerinden 3'ü şehir dışından katılacağını ve zaten öğrencileriyle robot programladıklarını anlattı

alkantr' Alıntı:
BÖTE' ciler talihsiz.Ek puansız ne olduklarını bilmeden yüksek puanlarla (2000 li yıllar için) yerleştiler.
neden Teflilerin hepsinin meslek liseli çıkışlı olduğunu ve ek puanla yerleştiklerini düşünüyorsunuz? Üniversitede, ben de dahil sınıfımızın 3'te 1'i meslek liseli değildi. Biz de yüksek puanlarla yerleştik. Mesele yüksek puanla yerleşme düşük puanla yerleşme meselesi değil ki... Eğer öyleyse ben sizden daha yüksek puanla yerleştiğime bahse girerim :oops:

hocam bırakın tef'i böte'yi. meslek lisesi öğrencisine hayvan diyen arkadaşa sırf böteli diye bir tane böteliden tepki gelmemiş. bırakın tef'i böte'yi. önce insan olmak insana insan demek lazım. allah rızası için 1 Allahın kulu (böteli) bu lafa tepki mesajı yazsın ya. ondan sonra tefliye istediğini söyle. razıyım.

bilisimmeslek' Alıntı:
hocam bırakın tef'i böte'yi. meslek lisesi öğrencisine hayvan diyen arkadaşa sırf böteli diye bir tane böteliden tepki gelmemiş. bırakın tef'i böte'yi. önce insan olmak insana insan demek lazım. allah rızası için 1 Allahın kulu (böteli) bu lafa tepki mesajı yazsın ya. ondan sonra tefliye istediğini söyle. razıyım.

Kesinlikle katılıyorum meslek lisesindeki öğrenciye "HAYVAN" diyen arkadaş bence bu başlığın önüne geçmiştir...Önceki yorumlarda gerekeni söyledim ama anlayana...

Meslek lisesi ve BÖTE mezunuyum. Öğrencilere hakaret edici ifadeyi kullanan kişi kendi karakterini ortaya koymuştur. Bu düşünceyle öğretmenlik yapabildiğine üzülüyorum. Öğrenci herşeyden önce bir insandır ve saygıyı hakeder, hiçbir öğrenciye hakaret etme hakkımız yok. Ama maalesef para uğruna öğrencilerimizi bile bölüşmüşüz.

Yeter bence bu kadar forumu işgal ettiğiniz. Yöneticilerin bu konuya bir çözüm bulmasını rica ediyorum :(

esenordelarthe' Alıntı:
biliyor musunuz buradaki tartışma açıldığından beri;
ANKARA ATÖLYESİNE robot programlayıp mobil uygulama geliştirmek istediğini söyleyerek başvuran

3 BÖTE
1 TEKNİK
4 SINIF ÖĞRETMENİ oldu
üstelik bu sınıf öğretmenlerinden 3'ü şehir dışından katılacağını ve zaten öğrencileriyle robot programladıklarını anlattı

bu da bize kapak oldu!

Kimse üniversitede tercih yaparken böte nedir tef nedir bilmiyordu. En azından ben bilmiyordum. O zaman ki şartlarda bunu öğrenmek biraz zordu. İnternet yoktu her yerde. Bu biraz kısmet. Ama bugün gelip böteye laf edip kasılıp şişen tefliler. Kendinizi çok üstün ve ayrıcalıklı mı sanıyorsunuz. Sadece şimdilik şansınız yaver gidiyor. Mühendislik tamamlamaya söz etmeyenler gelmiş böteye laf ediyor. Böyle düşünen hangi tefli varsa yazıklar olsun. Bence işinin eri değil o kişi. Amacı dalkavukluk sadece. Bir daha söylüyorum. Bu işler kısmet. Böte tef ayrımını insanlar bilse bilişimin kötü halini insanlar bilse zaten kimse tercih etmez. Kimsenin gözü meslek liselerinde değil. Ama sizin gözünüz her yerde olmasın. Biraz gözünüz doysun. Bizim tek isteğimiz var. Böte ile tefin tamamen birbirinden her şeyiyle ayrılması.

Öğretmen öğretmene hakaret ediyor. Öğretmen öğrenciye hakaret ediyor. Üstünlük bötede mi şimdi tefte mi. Beden eğitimi öğretmenlerine imreniyorum. Adamlar birlik ve beraberlik içerisinde. Bir kere eylem yaptılar. Hakkını aldılar. Biz hakkımızı birbirimizi kırarak ayırarak almaya çalışıyoruz. Bizi bu hale getiren mebe yazıklar olsun. Madem tef var neden böte açarsın. Madem böte var neden tef var. Hay ben bu işe.

bilisimmeslek' Alıntı:
:alkis: :alkis: :alkis: :alkis:

Bir Böteli ve meslek lisesi mezunu olarak meslek lisesindeki öğrencilere hayvan diyen arkadaşı en şiddetli şekilde kınıyorum. ne olursa olsun hiçbir öğrenci veya insana hayvan demek, hele hele bir öğretmen tarafından bu sözün kullanılması kabul edilemez.

hocam sağol. Allah razı olsun. Ama şu başlığın açılmasına gösterilen tepkiyi hayvan kelimesine göstermeyen arkadaşlara lafım.

tanes' Alıntı:
alkantr' Alıntı:
neden Teflilerin hepsinin meslek liseli çıkışlı olduğunu ve ek puanla yerleştiklerini düşünüyorsunuz? Üniversitede, ben de dahil sınıfımızın 3'te 1'i meslek liseli değildi. Biz de yüksek puanlarla yerleştik. Mesele yüksek puanla yerleşme düşük puanla yerleşme meselesi değil ki... Eğer öyleyse ben sizden daha yüksek puanla yerleştiğime bahse girerim :oops:

Evet bu da doğru. Tercih yaparken bote ne tef ne bilen pek yoktu.
Ben boteli olmayı hiç sorun yapmıyorum. Artık bu tartışa uzadı.

pisagorean' Alıntı:
Yazı açık ve net. O zaman teknik eğitim fakültesinin teknik ünvanlı elemanları çorap kokan teknik liselerinden başka okulda görev alamazlar, atanamazlar ibaresini de eklesinler bi zahmet!

Keslinlikle böyle bir kararında alınması gerek.

voyvoda' Alıntı:

....
öğrenciler biraz da öğretmenlerinin aynasıdır.
Erzincanlı ve aynası
Tarihte ilk kez Erzincan'a ayna gitmiş.Adamın biri aynayı görüp eline almış.Daha önce hiç kendini görmediği için ölen kardeşine benzetmiş karşıdakini.adam:
-Ey gardaşımm seni tekrar görmek nasipte varmış.
Aynayı eve götürüp kardeşi diye sarılıp uyumuş:Karısı bakmış adam bişeye sarılıp uyuyor.Almış bakmış aynaya bir kadın:
-Allah belenı veree bu garıda kim bi halta benzese diyip feryat figan evden çıkmış
muhtara gitmiş kadın:
-Muhtar benim herif beni bu çirkin garıyle aldatir demiş Muhtar aynaya bakmış düşünceli düşünceli
- Yav bu garidan çok gavata benziiirr.

akyildiz41' Alıntı:
Bu nasıl bir kindir ki böyle bir başlık açıyorsunuz. Sizi Allah'a havale ediyorum. İnşaallah siz de ne btr olabilirsiniz ne de meslek liseleri dışına atanabilirsiniz. Bakalım o zaman kim daha zararlı çıkacak.

:+1: :+1: :+1:

Geri