BÖTE ile ilgili haberler var...

Kodla Büyü
Bende universitede stajimi meslek lisesinde yapmistim cok kinamistim Allah basima nasip etti. İsin icine girince hicte oyle olmadigini gordum. Hatta diger stajda ilkogretimdeydim o gurultulu ortam 1-2 saatlik ders ile cocuklara birsey anlatamiyorsun cocuklar oyun dersi goruyor oyle olunca hic meslekten zevk tad almiyorsun... Okuyacak olan meslekciler ile ortam iyi oluyor cocugun 10 saat dersine en az giriyor senin dersinden gecemezse lise macerasi son bulur.. Her ortama alisiyorsun... Maddi olarak meslekciler bizden en az 1000lira fazla aliyor. Ben her iki ortami goren birisi olarak ayni isi yapmamiza ragmen mebin tutumunu tam bir haksizlik olarak goruyorum...

egelim83' Alıntı:
Bende universitede stajimi meslek lisesinde yapmistim cok kinamistim Allah basima nasip etti. İsin icine girince hicte oyle olmadigini gordum. Hatta diger stajda ilkogretimdeydim o gurultulu ortam 1-2 saatlik ders ile cocuklara birsey anlatamiyorsun cocuklar oyun dersi goruyor oyle olunca hic meslekten zevk tad almiyorsun... Okuyacak olan meslekciler ile ortam iyi oluyor cocugun 10 saat dersine en az giriyor senin dersinden gecemezse lise macerasi son bulur.. Her ortama alisiyorsun... Maddi olarak meslekciler bizden en az 1000lira fazla aliyor. Ben her iki ortami goren birisi olarak ayni isi yapmamiza ragmen mebin tutumunu tam bir haksizlik olarak goruyorum...

Lise hayati son buluyor ve en az 1000lira olayini gozunde cok buyutmussun hocam.

Ben daha onceden farkli başlıklar altina da yazmistim. Su an icin bote mezunu arkadaşların meslek liselerinde gorev alma olayi cok cok ama cok zor. Bu bir surec ve surec icinde en az 5-6 sene gecmesi lazim.

Ihtiyac oldugunda mtegm ilgili maddedeki dipnotu kaldiracaktir.

Siyasi vs diyorsunuz ama siyasilerle olabilecek en iyi ihtimal bir bakanin, mvekilinin, hadi olmadi il baskanin bote mezunu oglu-kizi meslek lisesinde gorev almak istediginde olay siyasi olarak cozulur :)

Bos yere de buraya vs yazmayin gezin tozun eglenin. Mesleki egitimlere katilin, katildiginizda birbiriniz ile bildiklerinizi paylasin. Egitimin icine coktan edildi. Bari bireysel olarak biseyler yapin.

omd' Alıntı:
Teknikcilerin bedduacibasi da burdaymis. Sana da merhaba.
.
sizden öğreniyoruz hocam "Boğazında kalsın" demeyi. BÖTE lerde ders olarak bunu da göstermişler galiba :puhaha: :puhaha: :puhaha:

egelim83' Alıntı:
Hocam nerelerdesin ya kac gundur seni anip kulaklarini çınlatıyorduk... TEFliler arasinda en cok yonetmelik yasal ornekler veren sendin ama malum haberler sana cok guzel yanit vermis..
.
:)
hocam baktım yönetmelikten anlamıyorsunuz gerek yok dedim kasmaya. Bu çekişmenin en başında söylediğim gibi "SİZİ UĞRAŞLARINIZDAN DOLAYI TEBRİK EDİYORUM" fakat bu yaptığınız işe İMZA ATMAKTAN başka bir destekleri olmayan kişilerin sadece forumda EGO TATMİN ETMEK için TEF lilere atarlanmasına da gülmeden duramıyorum.

Dikkat ederseniz ilk mesajımdan beri bu işin BİLGİ MESELESİ OLMADIĞINI sadece MEZUN OLUNAN OKUL ile alakalı KAZANILMIŞ HAK lardan ibaret olduğunu sürekli vurguladım. Ama ben bunları yazdıkça ısrarla burdaki arkadaşlar bir KOMPLEKS e sahip gibi
- BÖTE liler TEF lileri döver
- TEF liler menemen den başka bişey yapmaz
vb.. laf sokmalarla konuyu gereksiz yere uzattılar da uzattılar.

Bundan sonra bu tür konularda sadece GÜLMEK için paylaşım yapacağımı belirtirim. Maksat MAKARA.

Zira biz burda 3. dünya savaşını bile çıkarsak MEB YÖNETMELİK DEĞİŞTİRMEDİĞİ SÜRECE tartışmalarımız hiç bir yere varmadığı gibi birbirimize olan azıcık saygımızı da kaybedicez.

Olurda bir gün MEB Yönetmelik değiştirirse ve BÖTE liler meslek lisesine atanırsa bu sefer biz TEF mezunlarının bu kararı iptal ettirmek için uğraşlarına siz tanık olursunuz. o zamana kadar yönetmelikler ve meb bizden yana.

Geri