BÖTE MEZUNLARINA MÜHENDİSLİK YOLU...

Kodla Büyü

sandikodasi

Site Gezgini
Arkadaşlar ne dersiniz, böyle bir haber çıkarsa fena olmaz mı? O zaman biraz harekete geçip, bizler içinde hak istesek nasıl olur?
Sadece birkaç arkadaşımız memurlar.nette yorum yazmıs. bence bu haberi okuduğumuz her platformda bu isteğimizi dile getirelim. sınavsa sınav, yüksek lisanssa yüksek lisans.. bizde yapalım.. bizde meslek lisesi magdurlarındanız.. haydi azcık gayret..

Sen yenisin galiba.Önce bi öğretmenlik yolu açılsın mühendislik yolu açan olursa ona da hayır demeyiz...

ne yapacam mühendisliği? her yer mühendis her yer öğretmen her yer hukukçu her yer iktisat-işletmeci... Yerim mühendisliğini adam gibi ne olduğumuzu belli etsinler yeter...

hocam sırf konun okunsun diye böyle başlık açmanı hoş karşılamadım kendi adıma. lütfen başlığını değiştir milletinde zamanını boşa harcama

Adam akıllı BT Rehberliğini getirip görevlendirmeden kurtarsınlar. 09:00-15 00 olur yoksa 09:00 - 17 : 00 mi calışma saatimizi ,işimizi bilelim.
YOK OLMAZ DİYORLARSA
Gecen yıl millet kafasına göre sınıf öğretmenliğinden Allah ne verdiyse deyip ingilizce,matematik,sosyal,beden,tek.tas gibi branşlara geçmelerine izinverdiler.
Bize de matematiğe geçiş hakkı versinler.

Öğretmen değil miyiz arkadaşlar? yapmayın böyle.. düşürmeyin kendinizi.. hepiniz takdir edersiniz ki mühendis ve öğretmen çok çok farklı konumlarda. Evet işsiz mühendis de var ama siz onlardan olmayın.. kendinizi geliştirin.. farklı olun.. o zaman emin olun ki işsiz olmazsınız..

Atanamayanlar için bir umut olmaz mı?

Bulunduğu konumdan memnun olmayanlar için bir çıkar yol olmaz mı?

Ama alakasız bölüm mezunu vb. değiliz ki? Fark dersleri alarak bu iş çözülemez mi? Bir de bitimine sınav, proje vb. tarzı birşey koyulur. hak edemeyen mühendis ünvanını alamaz..

ilk yılımı bitiriyorum 2 hafta sonra inş. kalacak 3 yıl mezuniyete. gider vergi denetmeni olurum, uzman olurum, kurtulurum bu branştan. istifayı yazıp, ayrılacağım günü sabırsızlıkla bekliyorum. muvafakatta almayacağım, lanet ediyorum.

Sırf bu konuya mesaj göndermek için üye oldum. Forumda o kadar gerkesiz konu varken bu konuya bu kadar tepki vermek arkadaşa haksızlık.

böte mezunlarına mühendislik yolu mu?
:puhaha: :puhaha: :puhaha: :puhaha:
ilahi hocam güldürdün beni
biz öğretmenlik normu alırsak öp başına koy

arkadaşımız iyi niyetle söylemiş ama hocam önce bize teknik liselerde derse girme hakkı vermeleri lazım. teknik öğretmen arkadaşlara yeni verdiler o hakkı oda daha uygulaması yok. bizi onlardan eksik görüyorlar onların girdiği derse bile giremiyoruz ki onlara verdikleri hakkı bize versinler.

biltek99' Alıntı:
Sen yenisin galiba.Önce bi öğretmenlik yolu açılsın mühendislik yolu açan olursa ona da hayır demeyiz...
:puhaha:
öğretmen diye kabul ettiremedik kendimizi henuz hakkatten:):) mühendis mi :++:

bune ya site yönetimi böyle anten gunten konuları silsin..rüya görmüş bence bi yerleri açıkta kalmış..

Sınıf öğretmeninin ingilizce öğretmenliğine geçiş yaptığı ülkede Böte'ci adam mühendis diploması almış ok mu?

hakanotuken' Alıntı:
Sınıf öğretmeninin ingilizce öğretmenliğine geçiş yaptığı ülkede Böte'ci adam mühendis diploması almış çok mu?
hocam en başta bizim arkadaşlar karşı çıkıyor bizden mühendis olmaz diye! yok böyle bir şey.. sonrada vay derslerimiz gitti, vay daha öğretmen değiliz, vay okulda her işe biz bakıyoruz vb. yok arkadaş böyle olmaz.. Azcık güven, biraz çalışma.. Size ben güveniyorum yaa.. vallahi yaparsınız.. gerekirse 1,2 sene okur yaparız.. ne olur sizde kendinize güvenin!
Küçük şeyler peşinde koşmayalım.. Hedef büyük olsun :wink:

okulda öğretmenlerden çoğu sınıfçı
biri matematikçi olmuş biri türkçeci biri müdür biri müdür yardımcısı biri sosyalci ikisi bedenci biri ingilizce..
ben bilgisayarcı iken hiçbir kategoriye girmeyen öğretmen.... ve buralara tüm öğretmenlerden daha disiplinle çalışıp daha çok öğretim bilgisi ile geldik.
şimdi bu mühendislik haberleri gerçek olsa nee olmasa nee!!!

Ne kadar seviyesiz insanlar var, yorumlara bakıyorum da hocamızın biri iyi kötü konu açmış, bazı kendini bilmezler alay edip sırf yorum yapmak için yazı yazıyor, sonra diyor ki bizi öğretmen olarak kabul etmiyorlar, ya arkadaş önce yazılarını bir oku tabi kabul etmezler seni öğretmen olarak bırak öğretmeni insan olamamış bazıları, yorumları okuyunca utanıyorum sizin gibi meslektaşlarım olduğundan.

Ogrenme ortami egitim ogretime hazir olmali fiziki beseri...en gerekli madde****
Herkes kendi alani ile ilgilenmeli...**hobi olarak sanatla ilgilenebilirim o benim kararim mesela...
Universite,okul ile kopuk olmamali.
beden egitimi dersi icin spor salonu ve gerekli malzeme yoksa nasil egitim verilecek...
Kpss genel kultur ve yetenek kaldirilmali...alan yeterli bence...
Univrrsitede ilk sene meslekler iyice anlatilmali.ondan sonra bolum secmeli...
Uni de uzay dersi verip adamı tarla bahçe islerine yollayacaklarsa uzay dersi vermenin anlami yok.bu sadece bir ornek.
mufredat duzenlenmeli.yapilandirmaci yaklasima zit zaten.
mufredat ile gercek yasam birbirnden kopuk duruyor.mekatronik muh.. De uygulama yapmiyorsan verim alman olanaksiz...
Benim cikarimlarim bunlar....

başlık yanlış olmuş hocam bende bir gelişme var sanmıştım, mühendislik değilde matematik öğretmenliği hakkı verseler süper olurdu

Biz Milli Eğitimde ihityaç fazlasıyız sen mühendislikten bahsediyosun. İşin garip tarafı okullara akıllı tahtalar döşeniyor, tabletler geliyor, her yerden kablo fışkırıyor, bilişim öğretmenleri ihtiyaç fazlası oluyor. Demek ki proje fıs. Sadece göstermelik. Şov amaçlı.

Arkadaş sınav veya farklı bir şekilde fark derslerini de verelim mühendis olalım diyor. Bunu Fatih projesinde dışarıda kalan kabloyla, ihtiyaç fazlası öğretmen olmakla, öğretmen sayılmamakla, bilişim dersinin müfredatıyla, sınıf öğretmenlerinin başka branşlarda olmasıyla, meslek lisesinde derse girememekle ne alakası var. Hepside farklı bir tartışma konusu ve hiçbir şekilde mühendislik okumak konusuyla yanyana gelmiyor.
Hocam bende size katılıyorum. Bencede sınav sonucunda bu hak verilmeli. Kazananlarda fark derslerini vermeli. ondan sonra neden mühendis olmayalım.

rüyada mı gördü arkadaş böyle bir durumu :puhaha: :puhaha: mühendis olmak ticaret mesleklere halk eğitimlere atanamıyoruz :puhaha: :puhaha:

Geri