BÖTE MEZUNU MÜHENDİSLİK BİTİRİRSE ALAN DEĞİŞİKLİĞİ HAKKI VERİYORLAR MI MESLEK LİSESİNDE ÇALIŞMAK İÇİ

Kodla Büyü
BÖTE MEZUNU MÜHENDİSLİK BİTİRİRSE ALAN DEĞİŞİKLİĞİ HAKKI VERİYORLAR MI MESLEK LİSESİNDE ÇALIŞMAK İÇİN?

Yani böte mezunu mühendislik bitirdiğinde alan değişikliği alanına bilgisayar sistemleri öğretmenliği alanı açılıyor mu?

Diplomayı işleyip alan değiştirmeden meslekte çalışılabiliyor diye biliyorum. Çünkü böte mezunu meslek lisesine atanamaz diyor. Sizin diploma mühendise döndüğü için alan değişikliğine gerek kalmıyor diye biliyorum. Sonuçta branş aynı sadece diploma değişti

Alan değişikliği diye bir durum yok zaten ikisi de aynı alan, yalnızca atamalarda meslek liselerini de göreceksiniz artık ve atanırsanız teknik öğretmen özlük haklarından faydalanmaya başlayacaksınız.

Diplomayı işleyip alan değiştirmeden meslekte çalışılabiliyor diye biliyorum. Çünkü böte mezunu meslek lisesine atanamaz diyor. Sizin diploma mühendise döndüğü için alan değişikliğine gerek kalmıyor diye biliyorum. Sonuçta branş aynı sadece diploma değişti

Teşekkür ediyorum öyleymiş. Şu videodaki hocamız geçiş yapmış.

Bote mezunuyum ve Bilgisayar Müh. bu yıl bitirdim. Meslek lisesine atanmak için bakanlık yazısını araştırdım fakat bulamadım. Proje meslek lisesi var düşündüğüm fakat müdürü bir türlü ikna edemiyoruz senin atama branşın bote deyip duruyor bende bilgisayar müh. bitirip diplomayı işlettirdiğimi söylüyorum ama inanmak istemiyor. En azından bakanlık görüşünü göstersem belki ikna olur.
Bakanlık yazısı varsa paylaşabilir misiniz.

Bote mezunuyum ve Bilgisayar Müh. bu yıl bitirdim. Meslek lisesine atanmak için bakanlık yazısını araştırdım fakat bulamadım. Proje meslek lisesi var düşündüğüm fakat müdürü bir türlü ikna edemiyoruz senin atama branşın bote deyip duruyor bende bilgisayar müh. bitirip diplomayı işlettirdiğimi söylüyorum ama inanmak istemiyor. En azından bakanlık görüşünü göstersem belki ikna olur.
Bakanlık yazısı varsa paylaşabilir misiniz.
Hocam diploma mebbise işlendiyse, mezun olunan okul kısımda bilgisayar mühendisliği yazıyorsa, artık sizin kimseyle işiniz yok. ne müdürle, ne milli eğitim müdürüyle ne de bir başkasıyla. Siz mebbis e girin tercihinizi yapın. gerisine karışmayın. zaten meslek liseleri tercihe açılacaktır. bende haziran ayında bilgisayar mühendisliği bitirdim. Mebbis e işlettim. istesem meslek lisesine geçebilirim. bu iş bilmez okul müdürleri ne zaman bitecek.

Geri