BÖTE mezunuyum Teknik lisede görevlendirme vermişler

Kodla Büyü

applet61

Aktif Üye
Hocalarım merhabalar. Başlıkta da belirttiğim gibi BÖTE mezunuyum. Teknik lisede İşletmelerde Beceri Eğitimi dersi için 8 saat görevlendirme vermişler. Bu ders nedir ne değildir hiçbir bilgim yok. Ayrıca BÖTE mezunu olduğum için Teknik Liselerde de görev alamıyorum diye biliyorum. Nedir bu dersin içeriği tecrübeli hocalardan bilgi alabilir miyim?

görevlendirme olarak görev verebiliyorlar hocam ben Teknik Resim dersine bile girmiştim, büyük kabustu

http://mevzuat.meb.gov.tr/html/24804_5.html

İşletmelerde beceri eğitiminde görev alacak eğitici personel/usta öğretici

Madde 198- İşletmelerde beceri eğitimi, eğitici personel/usta öğreticilerce yaptırılır.
Eğitici personel/usta öğretici:

a) İşletmelerde yapılacak beceri eğitiminin plânlanması, uygulanması, değerlendirilmesi ve geliştirilmesi amacıyla kurum ve işletme yetkililerince yapılacak toplantılara katılır.

b) Teorik konular da dikkate alınarak koordinatör öğretmenle birlikte eğitim uygulamasına ait plânlar yapar ve eğitime başlanılan ilk hafta içinde plânları işletme yetkilisi ile kurum müdürünün onayına sunar.

c) Öğrenci/kursiyerlerin, işletmelerde yapacakları uygulamalı eğitime devam durumlarını günü gününe izleyerek sonuçlarını işletme yetkililerine bildirir.

d) Öğrenci/kursiyerlerin başarı durumlarını belirleyerek sonuçlarını işletme yetkililerine bildirir.

e) Eğitim hizmetlerini mevzuatına göre yürütür, bu konuda kurum ve işletmelerin yapacakları hizmet içi eğitim etkinliklerine katılır.

f) Eğitim etkinliklerinde, çalışma takvimine uyar.

g) Göreve gelememeleri durumunda, özürlerini zamanında işletme yetkililerine bildirir.

h) Beceri eğitiminde her öğrencinin, mesleğin özelliğine göre yaptığı temrin, iş, proje, deney veya hizmetin değerlendirilmesini çizelge üzerinde yapar, öğrenci ile birlikte imzalar ve bu dokümanın yer alacağı birer iş dosyası tutmasını sağlar.

ı) İşletmenin genel işleyişi, üretimi, iş akışı, iş güvenliği konularında öğrencilere bilgi verir.

Söz konusu okul işletmeye gönderiyorsa öğrencilerini, size 8 saat koordinatörlük yazmışlar hocam, kısaca...

eğitim fak. mezunuyuz diye mesleki ve teknik liselere atamazlar ama sıkışınca görevlendirme verirler istersen durumunu anlatan bir dilekçe verip gitmeyebilirsin.

ıkı yıllıklar senelerce ucretlı oldu hocam bu ulkede o nedenle ıhtıyac halınde 2 haftada ogretmen olanları gordu bu ülke o nedenle sıkıntı yok hersey olabılır ıhtıyac nedenı ıle aldık derler olur bıter

arkadaşlar gelen görevlendirme belgesinde 24 saat görevlendirme verilmiş kaymakamlık tarafından. fakat meslek lisesi bana 8 saat ek ders alacağımı söyledi. 24 saat öğrencilerin haftada yapması gereken staj süresiymiş. Nasıl olacak ne olacak ben anlamadım.

hocam işletmede beceri eğitimi öğrencilerin becerilerini geliştirmeleri için iş yerlerinde uygulama olarak yapılıyor. fakat yerleşim yerinde yeterli işletme yok ise okulda 24 saatlik ders olarak okutuluyor. bu ders parçalara ayrılarak fark farklı dersler olarak gösterilebilir. büyük ihtimal sana da 8 saatlik bir parçayı vermişler. onayda 24 saat şeklinde görünebilir ama siz 8 saate giriyorsunuzdur. 16 saati de başka hocadadır.

Geri