BÖTE'ye haksızlık mı müstahak mı?

Kodla Büyü
voyvoda' Alıntı:
BaRBaRYaN' Alıntı:
egelim83' Alıntı:
Bunun dışında; 2 yıllık bölümler bile teknik hizmetler sınıfında yer alıyor. Biz programcılar kadar bile değerli değiliz. Onlardan daha aşağı ders gördük herhalde...
Sınıf öğretmeni yan dal ile ne yüksek lisans ne de ikinci bir üniversite sadece aldığı bilgisayar sertifikasıyla BT öğretmeni olabiliyor. Ve bu kişiler meslek lisesinde görev yapıyor; Tokat Yeşilırmak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde bu durumda olan öğretmen var.. Acaba bunların değerlendirilmesi yapılırken 1992 yılında çıkmış kanuna bakmışlar mı?
..
hocam daha önce de söyledim gaza gelip SAP ile SAMAN ı karıştırıyorsunuz. TEF - BÖTE vb.. tüm okul türlerinden mezun olan ve ÖĞRETMEN olarak çalışan herkes EĞİTİM - ÖĞRETİM HİZMETLERİ sınıfındadır.

TEKNİK HİZMETLER SINIFI nın eğitim - öğretim ile uzaktan yakından ilgisi yoktur. MEB de dahil tüm kamu kurumlarında çalışan memurların sahip oldukları diploma özelliğine göre geçebileceği sınıflardan biridir...

Siz karıştırmışsınız hocam... yönetmelikde teknik öğretmenler teknik hizmetler sınıfındadır. kalkmadan önce 657' ye bakın.
birde bilmediğiniz halde nasıl bu kadar emin konuşup milleti yanlış yönlendirebiliyosunuz.
....
:puhaha: :puhaha: :puhaha:
yakın gözlüğünüzü takmamışsınız herhalde.
.
Sizin için bir defa daha baktım (http://www.mevzuat.gov.tr/MevzuatMetin/ ... 150327.pdf)
gerçi yakuphan hocam paylaşmış sağolsun. ama ben birkez daha paylaşayım ki DİKKATLİ BAKIN.
TEKNİK HİZMETLER SINIFI:
Bu Kanunun kapsamına giren kurumlarda meslekleriyle ilgili görevleri fiilen ifa eden ve meri hükümlere göre yüksek mühendis, mühendis, yüksek mimar, mimar, jeolog, hidrojeolog, hidrolog, jeofizikçi, fizikçi, kimyager, matematikçi, istatikçi, yöneylemci (Hareket araştırmacısı), matematiksel iktisatcı, ekonomici ve benzeri ile teknik öğretmen okullarından mezun olup da, öğretmenlik mesleği dışında teknik hizmetlerde çalışanlar, Mimarlık ve Mühendislik Fakültesi veya bölümlerinden mezun şehir plancısı, yüksek şehir plancısı, yüksek Bölge Plancısı, 3437 ve 9/5/1969 tarih 1177 sayılı Kanunlara göre tütün eksperi yetiştirilenler ile müskirat ve çay eksperleri, fen memuru, yüksek tekniker, tekniker teknisyen ve emsali teknik unvanlara sahip olup, en az orta derecede mesleki tahsil görmüş bulunanlar, Teknik Hizmetler sınıfını teşkil eder.

EĞİTİM VE ÖĞRETİM HİZMETLERİ SINIFI
Bu sınıf, bu Kanun kapsamına giren kurumlarda eğitim ve öğretim vazifesiyle görevlendirilen öğretmenleri kapsar.

egelim83' Alıntı:
Hocam onunla da uğraşalım!.. Ancak burası Türkiye hergün bir yönetmelik bir kanun çıkıyor. Şu an kazanacağız bir hak varken bunu geri çevirmek; yarın öbür gün muhtaç olursak elimize bir şey geçmez. Bölümümüz mezunları Meslek liselerinde görev yapıyor kamuda memur olarak çalışıyor. Bu kazanım bizden çok onları ilgilendirsede; yarın öbür gün onların durumuna düşmeyeceğimizin garantisi var mı? Ancak bu hakkı kazanırsak. Köşede biryerde dursun. Ola ki norm fazlası oldunuz köy okuluna gitmektense merkezdeki meslek lisesine gidip 1000 tl fazla ücret ile çalışma zorunda kalsanız köye gitmekten 1000 kat daha iyidir diye düşünüyorum... Bu işi şu aralar çözdük çözdük sonrasında zaten bir hak iddia edemeyeceğiz..

Kızacaksınız biliyorum ama o okulu seçerken böte mezunları teknik liseye atanıyordu da sonradan mı değişti bu durum? Hakkımız diyorsunuz da ortada hak olan bişey yok.
Ben meslek lisesi çıkışlı değilim. Tercihimi yaparken araştırdım. BÖTE mi TEF mi arasında kaldım. Baktım ki tef hem teknik liselere hem ilköğretime atanabiliyor, Tef i seçtim... Yani ben o bölümü seçerken haklarımın farkındaydım. Şimdi siz bana çıkıp o zaman Tefliler de ilköğretime atanmasın demeyin, o zaman benim haklarımı ihlal etmiş olursunuz... Hakkınızı ararken başkalarının haklarına tecavüz etmeyin...
Keşke bölümünüzü seçerken iyice araştırsaydınız, şu an oyunda mızıkçılık çıkaran çocuklar gibisiniz. Oyunun kuralları en başından belli değil miydi?

Geri