Branş Değiştirme

Kodla Büyü
bu sene gazi üni bünyesinde uzaktan eğitim matematik bölümü açıldı. sınavla öğrenci aldı. belli bir ücreti var.
mezun olup alan değişikliğinden geçiş yapabilirsiniz Lise matematik alanına

Tuhaf gelecek belki size ama bizim okuldaki matematik öğretmenleri de bana özeniyor. Matematik öğretmeni oldukları için pişmanlar.

Cevaplar için teşekkürler arkadaşlar. Lise istemiyorum zaten.
İlköğretim Matematik bölümü açıktan (uzaktan) okunabiliyor mu?

Dersimiz sınavlarda çıkan bir ders değil. Beden eğitimi/resim/müzik gibi somut yetenek sergileyip reklamını yapması da zor. Hem veli hem öğrenci hem diğer branş öğretmenleri gözünde de "ohhh kebap, aç pc yi oyna/oynat oyunu" seviyesinde. Maddi olarak bir albenisi yok.

Bugün hala kara tahtada birçok dersi anlatabilirsin ama donanım desteği olmadan bu dersten (hem işleyen hem dersi alan için) gram zevk alamazsın.

Yer değiştirme olayını söylemiyorum bile.

Lise ya da ilköğretim fark etmeksizin elimde olsa birine geçerdim. Ha bence ilköğretim matematik soruları fena halde beyin yakıyor ama daha zevkli. Liseye göre de birçok açıdan avantajlı. Ama olmuyorsa lise de olabilir.

Ama açıktan matematik bölümü yok sanırım. Araştırdım anadolu üniversitesi ve Atatürk üniversitesi nde açık Matematik veya İlköğretim Matematik bölümü yok

Ama açıktan matematik bölümü yok sanırım. Araştırdım anadolu üniversitesi ve Atatürk üniversitesi nde açık Matematik veya İlköğretim Matematik bölümü yok
Şu an için yok Hocam, maalesef...
İkinci üniversite bölümü olarak inşallah İlköğretim Matematik de eklenir.

İkinci bir eğitim fakültesi bransini okursak çoğu dersi saydirabilir miyiz?
1. Üniversite ve 2. Üniversitenizdeki kredi ile 2. Üniversitedeki yönetmeliğe bağlı hocam.

Ben Bilgisayar Öğretmenliği mezunu olduğum halde AKTS yüzünden Bilişim Teknolojileri dersini hatta Türk Dili dersini tekrar alıyorum. Öğretmenlik uygulamaları 3 dönem aldım, kazandığım üniversitede 2 dönem olduğu halde saymadılar.

Sayısal dişe dokunur bölümlerden şu an UZAKTAN (Açıköğretim DEĞİL)

Bilgisayar Mühendisliği (Ahmet Yesevi)
Ankara Üniversitesi (Matematik)

bölümleri var.

Benim ilgilendiğim bölümlerden bu sene Ankara'da İngiliz Dili ve Edebiyatı var ki, önceki senelerde Anadolu Üniversitesi'nde İngilizce Öğretmenliği bölümü vardı, gerçi 2 yıl yüz yüze imiş.

Bu pandemi sürecinden sonra bölümler çeşitlenebilir iyice.

bu sene gazi üni bünyesinde uzaktan eğitim matematik bölümü açıldı. sınavla öğrenci aldı. belli bir ücreti var.
Hocam tamamı mı uzaktan?Bitirdikten sonra direk alan değişikliği sınavına girip kazanırsak kaldığımız yerden matematik öğretmeni olarak mı devam ediyoruz?

Arkadaşlar bilgisi olan varsa yazar mı? Ben Açık öğretim fakültesi Tarih okuyorum. Sosyal Bilgiler öğretmenliğine alan değişikliğinde başvurabilir miyim?

Uzaktan matematik bölümüne nerede rastladınız hocam? Ben YÖK atlasta göremedim. Üniversitelerin sitesinde de yok.

Hanım ilköğretim matematik öğretmeni. Benim çok şanslı olduğumu söylüyor.

Son düzenleme:
Bölümümüz MEB 80 sayılı çizelgede hangi branş için uygunsa o branşa geçebilirsiniz.
Hocam ben bunu buldum. Sana zahmet 80 sayılı çizelgeyi paylaşır mısın? Ben bunu buldum.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20201112-182441_Drive.jpg
    Screenshot_20201112-182441_Drive.jpg
    70.3 KB · Görüntüleme: 131
Sen ne düşünüyorsun hocam?

Ben de aynı düşünüyorum hocam. Matematik öğretmeni olmak çok yıpratıcı ve boşa kürek çekmek gibi biraz. Sen ne yaparsan yap ortalama 4 net oluyor. Bundan sonra Yeni nesil sorularla o da olmaz çünkü öğrenciler artık çözmüyor boş bırakıyor

Arkadaşlar bilgisi olan varsa yazar mı? Ben Açık öğretim fakültesi Tarih okuyorum. Sosyal Bilgiler öğretmenliğine alan değişikliğinde başvurabilir miyim?

Hocam yapamazsın. Alan değişikliği yapacaksın tarih bölümüne sadece lise tarih açılır. Birçok ilde de 1 tane anca açılır

Hocam nerede yazıyor bu bilgi? Ben YÖK atlasta göremedim. Üniversitenin sitesinde de rastlamadım. Keşke mümkün olsa öyle bir şey.

Ben Türk Dili ve Edebiyatı okudum. İki kere alan değişikliği için başvurdum. Ama her yeri yazamadım. Çocuklar küçük diye. Yani uzak ilçe yazıp göze alabilseydim geçmiştim. Ama tabi açılan okullar en uzak ilçe de ilçenin en uzak yerinde ve kesinlikle meslek lisesi oluyor. Ama imkansız değil.

1. Üniversite ve 2. Üniversitenizdeki kredi ile 2. Üniversitedeki yönetmeliğe bağlı hocam.

Ben Bilgisayar Öğretmenliği mezunu olduğum halde AKTS yüzünden Bilişim Teknolojileri dersini hatta Türk Dili dersini tekrar alıyorum. Öğretmenlik uygulamaları 3 dönem aldım, kazandığım üniversitede 2 dönem olduğu halde saymadılar.

Hangi bölüm okuyorsunuz hocam ve nasıl? Örgün mü açıköğretim mi

Geri