Branş öğretmenin haftada 19 veya 20 saat Ek ders alacağına

Kodla Büyü

hakansia

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Okulda ek dersleri Müdür beyle yaparken 2 Öğretmen arkadaşa haftada 19 saat ek der yazmıştır.İlçe Milli eğitimde ki sorumlu şube müdürü 15 yıldır görev yaptığını ve hiç bir branş öğretmenin 18 saat ten fazla ek ders alamayacağını söyledi. hem beni hemde müdür beyi fırçaladı. Öğretmen arkadaşlardan birine dilekçe yazmasını söyledim. Önce ilçeden sonra da ilden olumsuz cevap geldi. Sonra bakanlığa.bakanlıktan gelen cevap benim söylediğim gbiydi ve arkadaşlar haftada 19 saat ek ders ücretlerini geriye dönük dahil aldılar.BİLDİĞİN YOLDAN MÜCADELE EDECEKSİN...

Ekli dosyalar

• 19 Saat E...rar
    338.6 KB · Görüntüleme: 577
  • karar26378_0ek1.zip
    19.4 KB · Görüntüleme: 485
kim deemiş alınmaz diye bal gibide alınır ve alan hocalarımız var ve hakları

fazla özet olmuş :D hocaların girdikleri ders saatleri nasıl vb durumları da yazsaydınız, ilköğretim mi, lise mi nedir :)

tam girerse 19 alıyor ama 20 alamıyor diye biliyorum. işin garibi fırçalamak derken siz ne yaptınız hocam yoksa lafın gelişi mi oyle dediniz, okuyunca o cümleyi ben sinirlendim gidip ağzını burnunu kırasım geldi...

hocam ek dersleri nasıl 19 saat oluyor, yönetmelikte en fazla 18 saat demiyor mu? fazladan girdikleri derslerin ücretlerini alamazlar diye biliyordum ben. Okuldan sonra egzersiz ya da kurs olursa onun ücretini extradan alırlar.

19 saat Alır Hocam.Ben 2 yıl boyunca o şekilde aldım.O da şundan kaynaklanıyor eğer sınıfın veya kulübün varsa.
Ben 29 saat derse, 1 saat de rehberliğe girerdim.(Bu bahsettiğim zaman da bilişim tek.dersinin olduğu ve derse girdiğimiz zamanlar:( )
Dolayısıyla 30 saat ders için 15 saat maaş karşılığı , 14 saat ek ders , 2 saat rehberlik , 3 saat de 10'a 1'den geliyordu.

20de alıyor...yönetmelik açık
30 saat ders artı rehberlik
30-15=15
30=10a 1 den=3
rehberlik=2
15+3+2=20

Bizim okulda 3 edebiyat öğretmeni haftada 20 saat ek ders alıyor. Sadece bir tanesinin sınıf öğretmenliği var. Diğer iki öğretmenin ise Sosyal Kulubü var. Zaten 30 saatte dersleri olduğu için tam 20 saat ek ders alıyorlar. Normal bir durum.

hocam 30 saatin içinde reherlik var zaten neden 2 saat alıyorsun
böylelikle en fazla 19 saat olur ancak yönetmelikte 18 saatten fazla alamaz diyor.
bu tabi ilköğretimde

29 + 1 rehberlik= 30
10a 1den 33
rehberlik ve /veya kulup olunca 2
ama 29+1 = 30 yazdığımda 2 olan rehberlik saatinin 1 saatini verdiğimden 1 saat kalır
33+1= 34
34-15=19...

bizde böyle hesaplanıyor...

mulla31' Alıntı:
hocam 30 saatin içinde reherlik var zaten neden 2 saat alıyorsun
böylelikle en fazla 19 saat olur ancak yönetmelikte 18 saatten fazla alamaz diyor.
bu tabi ilköğretimde
yönetmelikte öyle bir şey yok. 20 var

bencede 34 saat alır eğer branş ise 15 düşünce geriye 19 kalır

bende ilk senemde 19 saat ekders aldım ama mem de her il hatta ilçe okul farklılık gösterdiği için. benim gibi lan arkadaşlarım olduğu gibi aynı durumda alamayan arkadaşlarda vardı.

ek ders yönetmeliğinin 6. maddesine göre

"b) Genel bilgi ve meslek dersleri öğretmenlerine 6 saati zorunlu olmak üzere haftada 15 saate, " ders verilebilir.

Aslında rehberlik dersi bu maddede yoruma açık oluyor.

teknoloji ve tasarım dersini "bilişim teknolojileri" öğretmeninin maaş karşılığı gireceği derslerden sanan bir şube müdürü ile baya bi sohbet :!: etmiştim ask. öğret.lik yaptığım yerde. okumaktan aciz yöneticilerden Allah korusun bizi.

Eşimde 20 saat alıyor... Teknoloji tasarım öğretmeni 2 okula birden giriyor.. 31 saat dersi var. bunun 1 saati rehberlik. dolayısıyla 30 saat fiili derse giriyor. 15 ordan geliyor, 2 rehberlikten geliyor, 3 te 10a 1 den geliyor... Toplamda 20 ediyor...

Başlarda 31 saatin 1 saati fazladan ücretsiz giriyor sanmıştık ama öyle değilmiş.. onada yazıyorlar..

Ders: 31 saat(1 saati rehberlik)

Hatta 6 saatte egzersiz açmıştı.. 27 saat ekders alıyordu...

sanırım farklı okullarda derse girince alınabiliyor.bizim okuldaki din kültürü öğretmeni iki okulda derse giiyor ve 20 saat ek ders alıyor.

evet hocam.. Zaten ilköğretimlerde 30 saat ders oluyor. yani günde 6 saat. dolayısıyla iki okul olursa daha fazla girme imkanınız oluyor...

FARKLI OKULDA GİRERSE EK DERS ÜCRETİNİ ALIR BU İLKÖĞRETİMDEDE OLSA LİSEDEDE OLSA FARK ETMEZ.MAKSİMUM 18 DİYE BİRŞEY YOK.20 DE ALIR İÇİNZİ RAHAT TUTUN.NO PROBLEM :)

bunu ispatlayabilir misiniz? ek dersle ilgili çizelgede 18/20 yazar neden 20 diye düşündünüz mü acaba? İpucu: bu başlıkta bir arkadaş durumu güzelce anlatmış. bi zahmet okursunuz.
Türkoğlu' Alıntı:
18 saatten fazla alamaz 18 saati geçse bile geçtiği dersler fahri sayılır

18 saatten fazla alamaz diye bir şey yok. Personel genel müdürlüğünden gelen yazıyı ekledim. Hatta basit bir matemetik , 6(zorunlu)+9(isteğe bağlı)+3(hazırlık planlama)+2(sosyal etkinlik-rehberlik)=20 bu kadar basit. ama normal eğitim yapılan bir okulda ilköğretim lise farketmez 30 derse girip birde reh/klup olmayacağından 20 alamazsın ama sabahçı öğlenci durumu varsa alırsın. fahri kısım ise çizelgedede belirttiği gibi 20 den sonra başlar.

arkadaşlar yukardaki yazılanları okudum ve benim 20 saat ekders almam gerektiği sonucuna vardım. Yarın müdür yardımcısıyla konuşacağım fakat son bir kez emin olmak için sormak istiyorum;

Anadolu lisesinde
31 saat ders + 1saat rehberlik = 32 saat dersim var.Haftalık 20 saat ekders yazılması gerekir değil mi?

biz btr olunca 30 saat derse giriyor görüncez ders programında. 20 saat mi alcaz

Ben meslek lisesinde(böte) çalışıyorum.Benm ek dersim şu şekilde:
20 saat ders
10 saat koordinatörlük
1 saat sınıf rehber öğretmenliği.
31 saat ediyor.15+15 den 15 saat ek ders geliyor.3 saat planlama 18 oldu sınıfta 2 sayılıyor 20 saat ek ders oluyor benm bu şekilde....

Benim bildiğim egzersiz de yaparsa 24 saat alabilir.Ben daha önce 22 saat almıştım.

Arkadaşlar benim bildiğim kadarıyla tüm hesaplamalar yapıldıktan sonra 18 saate kadar toplam maksimum ekders ödemesi yapılır. Bunun haricinde ekstra hakkettiğiniz ekdersler ise fahri yani gönüllü olarak verdiğiniz derslerden sayılır.

Liselerde durum farklı onlarda 18 değil 20 olması lazım. Ben ilköğretimdeyim arkadaşlar.

Egzersizler ise ayrıca hesaplanır.

Geri